20 tipů, kam v zimě za teplem na dovolenou

dovolenka-v-zime-do-tepla-kam-vyrazit

Chcete se v chladných měsících ohřát a vyměnit sníh za písečné pláže? Podívejte se s námi na nejvhodnější místa, kam vyrazit na dovolenou v zimě za teplem.

Uvedené světové destinace navíc nabízejí mnohem více než jen teplé počasí. Místa plná slunce, která rozmrazí přetrvávající zimu, najdete nejen v daleké exotice, ale i u nás v Evropě.

 

1. Azory, Portugalsko

Azorské ostrovy jsou naprostým rájem pro nadšence outdoorových aktivit. Můžete si vychutnat výlety do jeskyň, ponořit se do horkých pramenů, pozorovat velryby, plavat s delfíny. Objevte majestátní vodopády a kráterové jeskyně nebo si na surfu užijte prvotřídní oceánské vlnobití, které budete mít mnohdy jen pro sebe.

Plánování dovolené na Azorách vás usnadní nás mini rádce :)

1. azory-portugalsko

 

2. Bali, Indonésie

Tato „země bohů“ oslovuje turisty zejména svojí čistou přírodní krásou, hrozícími sopkami a bujnými terasovitými rýžovými poli, která vyzařují klid. Toto místo je také slavným místem pro surfaře. Okouzlí vás kýčovitými plážemi a korálovými útesy, ale i vzrušujícím nočním životem a pozoruhodnými chrámy. Nejlepší čas, kdy vycestovat na Bali je říjen – konec hlavní sezóny přináší pokles cen ubytování a letenek.

2.-bali-indonezie

 

3. Barbados

Jez, pij, tancuj a tak pořád dokola. To je heslo, kterým byste se měli řídit během celého pobytu na tomto ostrovním státu Karibiku. Není žádné tajemství, že Barbados má jedny z nejkrásnějších pláží na světě. Klidné karibské pobřeží na západě je známé svými průzračnými plážemi a měkkým pískem, zatímco divočejší pláže na východním pobřeží jsou vzrušující pro surfery. Živé rumové bary nebo cukrové plantáže můžete navštívit již od poloviny prosince.

3.-barbados

 

4. Bora Bora, Francouzská Polynésie

Odlehlá Bora Bora je světoznámá pro své nenapodobitelné sopečné výhledy, nedotknuté bílé písečné pláže a luxusní rezorty. Jedinečná geografie poskytuje ideální místo pro to správné dobrodružství. Souhra světel, vody a zářivého písku vytváří iluzi tyrkysové, křišťálové laguny. Navštivte ostrov, na kterém se tetování považuje za posvátné umění a symbol krásy. Nejlepší čas pro návštěvu je již od listopadu.

4.-barbados

 

5. Cancún, Mexiko

Cancún je považovaný za srdce mexického Karibiku a každoročně přivítá tisíce návštěvníků, kteří přicházejí na poloostrov Yucatán. Nádherné pláže a skvělé počasí jsou lákadlem pro mnohých. Návštěvníci mohou prozkoumat pulzující noční život ve městě. Na svoje si přijdou i nákupní maniaci. Ideální čas na návštěvu začíná v prosinci, kdy je ve všeobecnosti jaké a teplé, ale ne zase příliš teplé počasí.

5.-cancun-mexiko

 

6. Kypr

Ostrov je slunečný bez ohledu na roční období a je jedno z nejteplejších míst na dovolenou v Evropě v zimě. Vychutnejte si malebnou krajinu, opalujte se na jakékoliv z krásných pláží ostrova a zaplavejte si v moři. Je tam asi nejteplejší mořská voda, jakou v lednu naleznete v Evropě. Pokud by na váš vkus i tak byla příliš chladná, zkuste si místo koupání vyrazit na plavbu lodí.

6.-kypr

 

7. Dubaj, Spojené arabské emiráty

S teplotou, které v létě překračuje 40 °C, je zima rozhodně nejlepším obdobím na návštěvu nejkrásnějšího a nejmodernějšího města Blízkého východu. Čekají tu na vás písečné pláže podél třech umělých palmových ostrovů, plavby lodí nebo panoramatický výhled z rekordního 125. poschodí ikonické stavby Burj Khalifa. Nenechejte si ujít nákupní centra, která jsou povýšena na umělecká díla. Obsahují akvária i celé parky. A co navštívit v Dubaji zcela zdarma

7.-dubaj-spojene-arabske-emiraty

S plánováním dovolené v Dubaji vám určitě pomůže i náš mini rádce :)

 

8. Filipíny

Vybrat si mezi 7 000 filipínskými ostrovy skutečně není lehké. Zima je proto ideálním obdobím pro objevování množství útesů a pláží, pro které jsou Filipíny nejznámější. Navštivte třeba souostroví El Nido, kde zažijete pouliční průvody, tajné laguny, sérii ostrůvků pokrytých pískem, malebné rýžové terasy, nemluvě o potápění se k vrakům lodí.

8.-filipiny

 

9. Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Pakliže hledáte nízkorozpočtový výlet na místo s neustále příjemnými teplotami, pak jsou Kanárské ostrovy jednou z nejlepších zimních destinací v Evropě. Vydejte se na cestu plnou bohaté kultury a množství zábavy na těchto španělských ostrovech, které jsou ve skutečnosti blíže Africe než Evropě. Zatímco známé ostrovy jako Lanzarote a Tenerife jsou plné turistů, Fuerteventura nabízí příjemný balanc, který přináší nerušené sledování pohádkových západů slunce.

9.-fuerteventura-kanarske-ostrovy

 

10. Kapské město, Jihoafrická republika

Kapské město ležící téměř na samém cípu jižní Afriky je navzdory své temné minulosti krásnou kulturní metropolí. Město nabízí malebné přírodní krásy nacházející se v objetí Atlantického oceánu a Stolové hory. Těšit se můžete na pozorování tučňáků, potápění se žraloky, safari v Národním parku nebo navštívit celu Nelsona Mandeli. Ochutnat tu můžete i nejlepší africké víno, a to ideálně mezi měsíci září a listopad.

10.-kapske-mesto-jar

 

11. Kapverdy

Ostrovní stát Kapverdy nejdete v Atlantickém oceánu východně od afrických států Senegal a Mauritánie. Deset ostrovů se pyšní stovkami kilometrů úchvatného pobřeží s krásnými černými a bílými písečnými plážemi. Mnoho z těchto pláží jsou odlehlé a nedotknutelné, díky čemu jsou ideální na procházky, plavání nebo jen tak k zrelaxování podobu celé zimy.

11.-kapverdy

 

12. Krabi, Thajsko

Příjemnou letní dovolenou v zimě zaručí jižní provincie Thajska plná krásných přírodních vápencových útesů, lesů a více než 150 ostrovů. Nejlepší čas na návštěvu Krabi je mezi listopadem a březnem, kdy je také vrchol turistické sezony. Krabi je navíc domovem ostrova Phi Phi, jenž je známý svými barvami, divokým nočním životem a nádhernými přírodními scenériemi. Zde máte také možnost zažít prvotřídní potápěčská dobrodružství s korály nebo výlety do přírody.

12.-krabi-thajsko

 

13. Maledivy

Teploty podobu našich zimních měsíců se tu pohybují na úžasných 27 °C. Díky neustálému slunečnímu svitu je prakticky každé roční období vhodné pro dovolenou na Maledivách. Souostroví Indického oceánu s bílým pískem a palmami je ideálním místem na šnorchlování, což je jedna z nejoblíbenějších lokálních aktivit. K dispozici je i potápění nebo kanoistika.

13.-maledivy

 

14. Madeira, Portugalsko

„Ostrov věčného jara“ leží blízko Kanárských ostrovů a může se pyšnit tím, že patří mezi nejkrásnější v Evropě v každém ročním období. Kromě subtropického počasí nabízí vzrušující vulkanickou geografii a svěží turistiku, pozorování delfínů a pláže s černým pískem. Navíc byste neměli vynechat možnost zúčastnit se vánočních trhl v kraťasech.

14.-madeira

 

15. Malta

Kam za teplem v zimě? Odpovědí je i ostrov Malta, který nabízí směs historie, kultury a pláží. Může být perfektní dovolenou pro rodiny s dětmi, páry, ale i skupinky přátel. Díky příznivému klimatu, které přináší 300 slunečných dní v roce, není nikdy špatný čas na návštěvu. Vzhledem k pozoruhodně mírným zimám a pronikavě modré obloze je Malta ideální na dlouhé toulky svěží a zelenající se krajinou, ale i na množství dalších sportovních aktivit. Je místem velkých filmových produkcí a domovem některých z nejstarších chrámů světa.

15. Malta

Začněte už plánovat svoji dovolenou na Maltě a inspirujte se naším mini rádcem.

 

16. Mauricius

Mauricius má nádherné pláže s bílým pískem, které se rovnají rivalovi v Indickém oceánu, Maledivám. Tento poměrně velký ostrov však nabízí mnohem rozmanitější turistické menu. Mauricius oceňují rekreanti zejména pro jeho přírodní prostředí a uměle vytvořené atrakce. Ale také pro multietnickou a kulturní rozmanitost obyvatelstva, tropické podnebí, pláže a vodní sporty. Celá zima je tu do značné míry zalitá sluncem.

16.-mauricius

 

17. Miami, USA

Miami naleznete ve slunečném americkém státě Florida. Má nejmírnější zimy v kontinentální Americe, a proto jsou dobře známá bronzová opálení ze South Beach. Jde o místo, které nezná spánek. Najdete v něm světoznámé noční kluby a charismatickou kulturu. Svojí rozmanitost oslavuje prostřednictvím jídla, umění a zábavy. Miami je také známé svým úchvatným panoramatem, nákupními centry, architekturou Art Dec a luxusními hotely.

17.miami

 

18. Panama

Jedinečná poloha Panamy poskytuje zážitek na celý život. Je obdařená širokou škálou deštných pralesů, pouští a úchvatnými plážemi  na obou pobřeží, v Karibiku a Tichomoří. To všechno v dojezdové vzdálenosti od kosmopolitního centra Panama City. Panama je jediné místo na světě, kde můžete vidět slunce vycházet v Pacifiku a zapadat v Atlantiku z vrcholu nejvyššího bodu v zemi, Volcán Barú. Nejlepší čas pro návštěvu Panamy je od ledna, nejsuššího období roku.

18.-panama

 

19. Seychely

Navštivte tuto destinaci těsně před začátkem tuhé zimy – mezi koncem října a listopadem. A co je vlastně na Seychelách tak výjimečné? S téměř polovinou své pevniny vyhrazené pro národní parky a rezervace nabízí Seychely množství nedotknutelných pláží, chráněných zátok a vod. Jsou ideální na prozkoumání soukromými jachtami. Žádané klima a příjemný letní vánek po celý rok přináší odpověď, am vyrazit za teplem v zimě.

19.-seychely

 

20. Zanzibar, Tanzanie

Ostrov je ideálním tipem na exotickou dovolenou v zimě do tepla s dětmi. Kouzlo Zanzibaru tkví v tom, že je různorodou destinací přístupnou podobu celého roku. Nabízí jedinečnou směs idylických pláží, poutavé historie, kulturní rozmanitosti, chutné kuchyně a bohaté fauny a flóry. Navíc je to krátká cesta trajektem nebo letadlem přímo z Tanzanie nebo Keni.

20.-zanzibar

 

Máte další nápady na letní dovolenou v zimě? Podělte se o ně s námi v komentářích.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí usnadnit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme všechno zjednodušit. Nabízíme vám cestovní doplňky, kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací lahve a mnoho dalšího.