20 míst a atrakcí Dubaje, které můžete zažít a navštívit zdarma

dubaj-co-videt-zdarma

Pokud plánujete navštívit Dubaj, ale bojíte se, že to bude pěkně drahá záležitost, nezoufejte. Je zde spousta míst, která můžete navštívit nebo dělat zdarma. Přečtěte si seznam 20 míst, která vidět a zažít v Dubaji zdarma.

Dubaj je bezpochyby město, kde zažijete dobrodružství a spatříte luxus na každém rohu. Zatímco návštěva některých oblastí může být finančně náročná, je zde také spousta míst a aktivit, které můžete dělat v Dubaji zdarma. Teď se už ale pojďme podívat na 20 míst, která stojí za to navštívit a zažít v Dubaji zdarma.

 

1. Dubaj Creek

Dubaj Creek je oblíbeným místem mnoha domácích a zároveň je zde spousta zábavných věcí, které můžete dělat zdarma. Projděte se po molu a vyrazte na prohlídku oblasti, přičemž si užijete neuvěřitelnou atmosféru a pohled na panoramatické výhledy.

dubai-creek-pesi-zona-dubaj

 

2. Dubai Frame

Jak bychom mohli zapomenout na výhled na největší rám světa tzv. Dubai Frame? Tato nová atrakce otevřená v roce 2018 sahá do výšky 150 metrů a z jeho vrcholu můžete obdivovat všechny městské části Dubaje. My jsme se rozhodli Dubai Frame zhlédnout pouze v jeho okolí, což určitě stačí. Tuto památku můžete vidět z blízka úplně zdarma. Doporučujeme ji přidat na seznam míst, která můžete navštívit i v noci.

dubai-frame-ram

 

3. Mešita Jumeirah Mosque

Jumeirah Mosque je považována za nejkrásnější mešitu v Dubaji. Prohlídka je zdarma a je skvělou příležitostí poznat místní kulturu.

jumeirah-mesita-dubaj

 

4. Pláž JBR nebo Marina Bay

Když se řekne Dubaj, možná se vám vybaví tyrkysové pláže. To bohužel o dubajských moc neplatí. Ani nás pláže nijak neokouzlily. Avšak opalovat se na lehátku s výhledem například na ikonický 5hvězdičkový hotel Burj Al Arab si budete pamatovat ještě dlouho.

jbd-plaz-dubaj

 

5. Pozorování plameňáků v Ras Al Khor Wildlife Sanctuary

Přírodní rezervace Ras Al Khor je domovem mnoha opeřených přátel, kde dominují nádherní plameňáci. Z volně použitelných dalekohledů můžete také zahlédnout volavky, kormorány a orly. Opravdu nezapomenutelné. Jedna z nejlepších aktivit, které můžete podniknout v Dubaji zdarma. Dejte si však pozor na otevírací dobu a na to, že se zde dostanete nejspíše pouze taxíkem.

Ras-Al-Khor-Wildlife-Sanctuary-plamenaci-dubaj

 

6. Muzeum kávy, muzeum mincí, muzeum velbloudů anebo policejní muzeum

V staré Dubaji narazíte na muzeum kávy, kterého návštěva je překvapivě zdarma. Je to ideální místo pro poznání historie tvorby tohoto oblíbeného nápoje. Kromě toho v Dubaji narazíte i na další muzea, která jsou zdarma. Např.: Muzeum mincí, policejní muzeum Naif Fort anebo muzeum velbloudů či muzeum poeta Al Oqaili.

muzeum-kavy-dubaj (1)

 

7. Historická část starého města Dubai

Historická část Dubaje je plná úžasných staveb, která stojí za to vidět. Prozkoumejte staré obchody, městské budovy a trhy, které jsou přístupné zdarma po celý den. Doporučujeme na trhy vyrazit až po 18. hodině, kdy to v starém městě žije nejvíce.

stare-mesto-dubaj

 

8. Relaxujte v parku Al Barsha Pond Park

V Dubaji je mnoho parků, ve kterých můžete relaxovat anebo aktivně oddychovat. Můžete se projít, hrát si na hřišti a vidět dokonalou a neprobádanou architekturu a další zábavné akce v blízkosti.

Al-Barsha-Pond-Park-dubaj-park

 

9. Dokonalá fotka křídel – The Wings of Mexico

Toto místo má ve světě Instagramu kultovní status, a to z dobrého důvodu. Nyní ikonický pár křídel, zasazený na pozadí s nejvyšší věží světa, vytváří ohromující fotografickou scenérii. A ačkoli vás to nebude nic stát, jeden snímek může mít cenu zlata.

mexiko-wings-dubaj-burj-khalifa

 

10. Výhled na nejvyšší budovu světa Burj Khalifa

Burj Khalífa je jedním z nejpůsobivějších lidských technických děl na světě a od svého otevření pro veřejnost v roce 2010 neúnavně překonává světové rekordy. Pokud vás však výšky nelákají nebo nechcete platit za vyhlídkovou plošinu, v Dubaji je spousta možností, jak si před ikonickou budovou pořídit selfie. Proč to nezkusit?

burj-khalifa-dubaj-zapakuj

 

11. Místní tržiště

Tržiště jsou úžasným místem, kde můžete nakupovat a obdivovat místní kulturu. Můžete si prohlédnout krásné stánky s trochu otravnými obchodníky a poznat místní způsob života. Návštěva kteréhokoliv tržiště však stojí za to. Jedno z největších najdete na druhé straně přes řeku, naproti starému městu – v části Al Sabkha.

mistni-trhy-dubaj

 

12. Na kole v Mushrif National Park

Milujete drkotání divočinou na dvou kolech s větrem ve vlasech? Milovníci sportu, osedlejte sedlo, protože v Dubaji je v národním parku Mushrif 50 km dlouhá trať pro horská kola. Nová epická trať je zasazena do malebného, bujného lesa s přibližně 70 000 stromy a byla navržena tak, aby se plynule proplétala přírodními krásami emirátu a zároveň poskytovala cyklistům divokou jízdu. Jedná se o první dráhu svého druhu v Dubaji a první fáze probíhající výstavby se již táhne v délce 20 km. Ve druhé fázi se plánuje dalších 30 km.

mushrif-park-dubaj

 

13. Obchodní centrum Dubai Mall

Když vám někdo v minulosti radil, navštivte obchodní centrum, asi jste ho neposlechli. My bychom byli na tom asi podobně. Nevyrazit však do největšího obchodního centra na světě Dubai Mall by byl asi hřích. Nejenom že se zde najíte, navštívíte obchody všech druhů, ale také zrelaxujete při výhledu na vodopád, vyzkoušíte si letecký trenažér nebo se budete kochat výhledem na obří akvárium.

dubai-mall-dubaj

 

14. Trh Gold Souk

Jedno z největších tržišť nejzářivějšího vzácného kovu – zlata někoho možná uchvátí, jiného zklame. Pokud jste však fanouškem největších věcí, vyrazte sem a spatřete například největší prsten na světě. Zároveň, stánek za stánkem prodává nablýskané zlaté šperky a další skvosty. Na trhy se ze staré části Dubaje dostanete velice jednoduše loďkou pouze za 1 dirham.

gold-souk-trhy-zlato-dubaj

 

15. Dubaj Marina

Dubai Marina je plná obchodů, restaurací a zábavy. Navštivte některé z obchodů a užijte si příjemnou procházku po Maríně. Jde o bohatou obytnou čtvrť, ze které je známá pláž JBR, co by kamenem dohodil.

marina-bay-stvrt-dubaj

 

16. Dubai Canal Waterfall

Dubajský kanál, který je jednou z nejpozoruhodnějších staveb města posledních let, patří k nejzajímavějším místům v Dubaji, která můžete vidět zdarma. Díky barevné kaskádě v místě, kde se voda setkává s ulicí Sheikh Zayed Road, má své vlastní pohádkové spektrum barev. Ať už se blaženě plavíte na loďce, radostně běháte nebo se jen tak procházíte podél kanálu, na chvíli se zastavte a vychutnejte si tuto pozoruhodnou duhovou záři.

vodni-kanal-dubaj-barevny

 

17. Dubaj akvárium

I když Dubaj akvárium není nejlevnější atrakcí, musíme ho zde zařadit. A to z prostého důvodu. Hlavní sekci akvária totiž dokážete uvnitř Dubai Mall spatřit i bez placení. Stačí najít hlavní vstup do akvária a v jeho velké části můžete vidět žraloky všech druhů, želvy nebo rejnoky.

akvarium-dubaj-mall

 

18. Dubai Fountain

Dubai Fountain je obrovský fontánový systém, který je plný barevných světel a vodních efektů. Můžete si tu užít příjemnou procházku a příjemnou atmosféru, zatímco kolem vás budou střílet obrovské trysky vody doprovázené romantickou hudbou. Fontánové galapředstavení začíná 18:30 a končí 23:00 a koná se každou půl hodinu.

fontana-dubai-v-noci

 

19. Riverland

Riverland je restaurační a obchodní centrum v srdci dubajského parku a letoviska. Klíčové však je, že do této oblasti se dostanete bez zakoupení vstupenky – a můžete se kochat jejími krásami za nádherného dubajského počasí.

riverland-dubaj

 

20. Bazén zdarma v Barasti

Většina plážových klubů si za využití svých zařízení účtuje poplatky, ale lidí z plážového klubu Barasti vytvořili jednu z nejlepších bezplatných aktivit v Dubaji. Svůj bazén udělali zcela zdarma, a i zde, vice než kde jinde, platí, že ranní ptáče bere lehátko. Pokud tedy chcete chytit pár paprsků, poslouchat špičkové melodie a ochladit se ve vodě, pak je to to pravé místo.

barasti-bazen-dubaj-zdarma

 

Pokud chcete uniknout z přeplněných drahých turistických atrakcí v Dubaji, existují desítky možností, které vám umožní zažít dobrodružství zdarma. Od navštívení místních trhů, až po surfování na písku a hledání pokladů v historických budovách. Vyberte si jedno z našich 20 míst, která vidět a zažít v Dubaji zdarma a objevte skrytou stránku tohoto úžasného města.

A jak naplánovat dovolenou v Dubaji? To se dočtete v našem mini rádci :)

 

Našli jste v článku neaktuální informaci? Napište nám na info@zapakuj.cz a jako odměnu získáte slevový kód na další objednávku se slevou 10 %. 

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí usnadnit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme všechno zjednodušit. Nabízíme vám cestovní doplňky, kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací lahve a mnoho dalšího.