LifeStraw® Go filtrační láhev na vodu 0,65 l, modrá

Tip
Značka: LifeStraw®
1 349 Kč 1 114,88 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
5.10.2020

Filtrační láhev LifeStraw® Go s objemem 0,65 l odstraní 99,99 % všech bakterií. Mějte svůj pitný režim při turistice, kempování nebo cestování vždy pod kontrolou. Filtrační láhev odfiltruje až 1 000 l vody.

Detailní informace

Detailní popis produktu

LifeStraw® Go filtrační láhev na vodu 0,65 l

Filtracni-lahev-Lifestraw-Go-bez-BPA-650-ml

Filtrační láhev s vodním filtrem a oceňovanou technologií LifeStraw® Go naplní očekávání každého cestovatele. Obohaťte své venkovní dobrodružství o dostatečné zásoby pitné vody, které vás nikdy nezklamou.

 

 

 

Proč právě LifeStraw® Go filtrační láhev?

 • ověřená certifikovaná technologie
 • nezávisle testována, splňující normy Evropské unie 10/2011 a 1935/2004
 • odstraňuje 99,99 % vodní bakterií
 • eliminuje 99,9 % protozoální parazitů jako např. Giardia, Cryptosporidium aj.
 • odstraňuje 99,99 % mikroplastů
 • filtruje až 4 000 litrů vody
 • snižuje zákal způsobený bahnem, pískem apod.
 • testováno i při filtrování hektolitrů znečistěné vody při pomoci více než 1 miliónu dětí v Keni a Indii

 

Základní parametry

 • objem láhve: 0,65 l
 • hmotnost láhve: 225 g
 • rozměry: 8 x 23,5 cm
 • materiál láhve: tritanový plast umyvatelný i v myčce (pouze bez filtru)
 • materiál filtru: duté vlákno
 • neobsahuje škodlivou látku BPA

 

 Jak funguje filtrování vody u filtrační láhve?

Filtrační láhev je vyrobena z tritanového plastu neobsahující škodlivou zložku BPA. Dokáže odfiltrovat až 1 000 litrů kontaminované vody. A v čem vlastně spočívá samotná filtrace? Technologie LifeStraw® disponuje speciálně navrženou technologií mikrofiltrace z dutých vláken, která se také využívá v průmyslových továrnách na vodu, které mají na starosti vodovody měst i velkoměst. Vnitřní část filtru LifeStraw® se skládá z obrovského počtu dutých vláken, přičemž každé vlákno má ve svých stěnách póry o průměru 0,2 mikronu (5x menší než je průměr lidského vlasu). Když voda prochází těmito vlákny, do póru může vniknout pouze čistá voda blokující 99,99 % bakterií, parazitů a dalších nečistot ohrožujících lidské zdraví.

Filtracni-lahev-Lifestraw-Go-bez-BPA-650-ml-4

Díky unikátní technologii filtrace nedochází k použití žádných chemikálií. Jde tak o inovativní alternativu k jódovým tabletám a dalším chemických prostředkům. Technologie LifeStraw® byla nezávisle testována a certifikována, aby splňovala regulační normy Evropské unie10/2011 a 1935/2004.

Silikonový náustek je vyjímatelný

Náustek můžete od filtrační láhve odejmout a bezpečně vyčistit. Doporučeno čistit po každém kontaktu s kontaminovanou vodou.

Filtracni-lahev-Lifestraw-Go-bez-BPA-650-ml-5

Vyměnitelný filtr

Filtrační láhev LifeStraw® obsahuje vyměnitelný filtr, který je ideálním doplňkem nejen na turistiku a kempování, ale také pro bežné cestování. Buďte vždy připraveni a zásobeni pitnou vodou. Jednoduše si napusťte vodu z řeky či rybníka, přišroubujte víčko a poté nasajte čistou vodu přes náustek.

Filtracni-lahev-Lifestraw-Go-bez-BPA-650-ml-3

Návod k použití

Po naplnění filtrační láhve vodou, pijte pouze přes náustek. Po dopití vždy odšroubujte víčko a vyfouknutím odstraňte z filtru LifeStraw® Go pozůstatky kontaminované vody. Po návratu domů odšroubujte víčko filtrační láhve a odstraňte všechny potenciálně škodlivé látky vypláchnutím filtru i láhve pitnou vodou. Následně nechte vyschnout. Pokud chcete čistit láhev mytím v myčce, před vložením do myčky odstraňte filtr.

Pozor! Pokud filtr dosáhne maximální životnosti 1 000 litrů, ucpe se a přestane vodu filtrovat. Vodu tak nenasaje a je nutné filtr okamžitě vyměnit. Jasným znakem je, že vodu už nebudete schopni přes filtr usrknout.

Filtracni-lahev-Lifestraw-Go-bez-BPA-650-ml-6   Filtracni-lahev-Lifestraw-Go-bez-BPA-650-ml-2

 

První použití

Před prvním použitím odstraňte uhlíkovou kapsli z filtru a umístěte ji pod čistou pitnou tekoucí vodu. Pod pitnou tekoucí vodou opláchněte také láhev a víčko. Při prvním použití nebo v případě, že je filtr suchý, naplňte láhev vodou, zašroubujte víčko a nechte filtr několik minut k vyfiltrování. Posléze si můžete vychutnat svých prvních pár doušků pitné vody.

 

Upozornění

Nepoužívejte filtrační láhev pro pití chemicky ošetřené vody, mořské vody ani vody v oblastech, kde nemáte zjištěn aktuální stav kontaminované vody. Filtrační láhev také nepoužívejte na pití vody z rybníků nebo jiných zdrojů vody v blízkosti zemědělských provozoven.

Pití neošetřené nebo chemicky upravené vody může váš organizmus vystavit zvýšenému riziku nákaze škodlivými mikroorganismy nebo zvýšit riziko střevních onemocnění. Proto doporučujeme řídit se těmito bezpečnostními pokyny.

 

Omezení používání

Nepoužívejte pro znečistěnou, mořskou, ani chemicky upravovanou vodu. Neodstraňuje viry. Produkt nesmí používat děti bez dohledu rodičů.

Kompletní manuál v angličtině zde.

PRVNÍ POUŽITÍ

Před prvním použitím láhev a víčko vypláchněte pitnou vodou. Během prvního použití nebo pokaždé, když je filtr suchý, láhev naplňte vodou, zašroubujte víčko a nechte chvíli odstát, aby se filtr namočil. Poté vodu nasajte pětkrát rychle za sebou, aby se voda rozproudila.

FILTRAČNÍ SYSTÉM

LifeStraw® Go využívá pokročilou technologii mikrofiltrace přes membránu, která odstraní až 99,9999 % bakterií (např. escherichia coli, vibrio cholerae atd.) a 99,9 % zárodků parazitických prvoků (např. cryptosporidium parvum, giardia lamblia), tj. organismů, které způsobují choroby přenášené vodou. LifeStraw® Go tak výrazně snižuje riziko nákazy chorobami jako je průjem, úplavice, giardióza.

UPOZORNĚNÍ

Pitím neošetřené vody můžete sami sebe vystavit nákaze škodlivými mikroorganismy a zvýšit riziko výskytu střevních potíží. Toto riziko však zvyšuje i nesprávné použití láhve LifeStraw® Go. Řiďte se proto bezpečnostními pokyny a informujte se o bezpečnosti vody v oblastech, kde se pohybujete. Nikdy výrobek nepoužívejte pro filtraci mořské vody nebo vody chemicky znečištěné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Cestovní láhve
Záruka: 2 roky
Booking.com