Top 12 věcí, které si nezapomeňte sbalit na dlouhý let

Top-12-věcí,-které-si-nezapomeňte-sbalit-na-dlouhý-let

Při balení na dovolenou se vždy snažíme šetřit místem a brát co nejméně zbytečností. Jsou však věci, jež by neměly chybět během delších letů žádnému cestovateli. Sepsali jsme pro vás několik tipů, které z vaší cesty letadlem udělají ještě lepší cestovatelský zážitek.

Některé z věcí jsou samozřejmou součástí každého příručního zavazadla. Ale my vybrali i takové, které vám váš dlouhý let nejen zpříjemní, ale zejména zjednoduší. Pojďme se na ně podívat.

Cestovní polštářek

Cestovní-polštářek-do-letadlaI přesto, že ve většině leteckých společností je polštářek samozřejmostí, ne vždy patří mezi ty nejpohodlnější. Pokud si chcete zvýšit svůj komfort a udělat si i v méně pohodlném sedadle pohodlí, sáhněte po kvalitním cestovním polštářku, ideálně i s paměťovou pěnou. My jsme si vyzkoušeli cestovní polštářek roku 2018 od značky Cabeau, se kterým jsme 100 % spokojeni.

 

Powerbanka

PowerbankaI když si svůj telefon, GoPro či notebook nabijete před cestou do plna, s velkou pravděpodobností vám celý let nic z toho nevydrží. Řešením je kvalitní zdroj energie, který vám nezabere moc místa a dokáže nabít i více zdrojů současně. My využíváme powebanku s velikostí 30 000 mAh a dvěma USB porty. Tahle velikost nám bohatě vystačí nejen na dlouhé lety, ale také na delší pobyty v exotičtějších destinacích.

 

Špunty do uší, maska na oči

Špunty-do-uší,-maska-na-oči-cestovni-sada-drimalAčkoliv maska na oči a špunty do uší nejsou pro každého, dokážou být velkým pomocníkem při dlouhých, ale i krátkých letech. Pokud navíc vedle sebe „schytáte“ neposedné a hlučné dítě, máte o „zábavu“ postaráno. Řešením tak můžou být právě zmíněné špunty do uší.

Naproti tomu maska na oči je dobrým pomocníkem při zaoceánských letech, kdy může zabránit negativnímu dopadu střídání světla a tmy.

V našem portfoliu naleznete sadu obsahující špunty do uší, masku na oči i cestovní polštářek.

USB kabel

USB-kábel„Pokud nemáte powebanku, použijte USB kabel“. Ve většině letadel si vystačíte i s pouhým dobíjecím kabelem. Nespoléhejte se však na to vždy. Ne všechny letecké společnosti mají na každém sedadle USB port.

 

Cestovní kosmetický balíček

Cestovní-kosmetický-balíčekBěhem dlouhého letu se nevyhnete návštěvě toalety ani dalším hygienickým úkonům. Dezinfekční gel nebo ubrousky jsou tak v letadle přímo povinností. Po jídle je také důležitá ústní hygiena. Zubní kartáček, pasta nebo ústní voda jsou tak dalšími nezbytnostmi ve vaší kosmetické sadě. V případě suššího vzduchu většině z vás bude nápomocný i balzám na rty.

To vše, a ještě více pro vás balíme do průhledných kosmetických taštiček. Vyberte si z nabídky komplexních nebo speciálních kosmetických sad pro muže i ženy.

 

400+ vychytavek na eshopu - CZ

 

Berte s sebou vždy o 1 vrstvu oblečení více

O-1-vrstvu-oblečení-víceAsi nebudeme sami, když řekneme, že ve většině letadel to s klimatizací trochu přehánějí. Už jsme však na to zvyklí, a proto povinnou výbavou každého našeho letu je i nějaká ta mikina, dlouhé kalhoty nebo třeba i teplé ponožky. Pokud máte náchylnější i hrdlo, měli byste myslet i na šátek kolem krku. V krajním případě vám může posloužit i jako deka.

 

Vícekrát použitelná skládatelná láhev

Outdoor-skládatelná-láhevPitný režim během letu je alfa omega všech zdravých návyků, které byste neměli opomíjet. Navíc nákup prodražené balené vody na letišti také není to, čím byste chtěli svůj rozpočet zatěžovat. Sáhněte po skládatelné láhvi, jež vám nezabere v batohu žádné místo. Navíc si ji díky karabince můžete zavěsit na batoh.

My nejraději používáme láhev značky Vapur z kvalitního plastu bez obsahu škodlivé látky BPA. Ano, v letadle podávají i nápoje. Častokrát však musíte na svou „porci“ čekat déle, než byste chtěli.

 

Zažeňte nudu zábavou

Zažeňte-nudu-zábavouNěkdo je schopný prospat i celý 8hodinový let. My však alespoň jeho část rádi trávíme nějakou formou zábavy. Vlastně je úplně jedno, jestli sáhnete po dobré knize, tabletu, čtečce nebo pouze zkouknete oblíbený film v mobilu.

 

Plnitelné lahvičky

Plnitelné-lahvičky,-tuby,-prazdne-100-mlO 100ml omezení tekutin už určitě víte. Vezete si ve svém příručním zavazadle kosmetiku v originálních baleních nebo jste spíše za přelití svého oblíbeného šamponu do prázdné lahvičky? My jsme za jakousi kombinaci.

Takový opalovací olej si přeléváme do plnitelných lahviček a stejně tak naše oblíbené šampony, které si zase přeléváme do lahviček ve tvaru tuby. Dejte nám vědět do komentáře, jak to máte vy?

 

Kompresní ponožky

Kompresní-ponožkyKromě pohodlné obuvi jsou výbornou pomůckou i kompresní ponožky. A to nejen pro lidi trpící natékáním dolních končetin. Kompresní ponožky také pomáhají lepší cirkulaci krve v nohách a následné lepší a rychlejší regeneraci. Jestli se rozhodnete i pro tuto pomůcku, to už necháme na vás.

 

Něco malého k zakousnutí

Něco-malého-k zakousnutíJeště stále koluje mezi lidmi fáma, že do letadla si nemůžete vzít vlastní jídlo. Opak je však pravdou. Samozřejmě se nemůže jednat o jídlo v tekuté podobě nebo jiné podobné konzistenci.

Mezi časem, kdy obsluha nenosí jídlo a vy zrovna nemůžete spát, vám určitě padne vhod nějaká malá pochoutka, která zažene nepříjemný hlad.

 

Pilulky proti jetlegu

Pilulky-proti-jetlegu_1Pokud trpíte po delších přeletech dlouhodobějšími problémy se spánkem, sáhněte po tabletách proti jetlagu. Naše tělo není na rychlou změnu mezi časovýma pásmy přizpůsobeno. Řešením tak můžou být nepopulární tabletky, které vám kromě jiného pomůžu snížit stres a lépe se vypořádat se změnou času.

 

Po kterém z tipů sáhnete už necháme na vás, avšak mějte na paměti, že na palubu letadla si nemůžete vzít hned několik předmětů. Při balení pozorně zvažujte a vybírejte pouze to, co skutečně na své cestě využijete.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.