Kosmetické desatero do 100 ml aneb co vše považuje letecká společnost za tekutinu

kosmetika-do-100-ml

Kolikrát se vám stane, že si před nástupem do letadla vzpomenete, že jste doma nechali antibakteriální gel nebo vlhčené ubrousky. Nebo jste zkrátka doma neměli menší balení šamponu, ale cestujete pouze s příručním zavazadlem jako my?

Nejdříve se pojďme podívat na to, kde všude můžete mini kosmetiku nebo celé mini balení kosmetiky využít. Jedná se hlavně o:

 • cestování s příručním zavazadlem k moři
 • cestování do hor
 • cestování na služební cestu
 • kempování a stanování
 • letní festival
 • sjíždění řeky

To vše jsou příklady, kdy můžete sáhnout po jedné z našich kosmetických taštiček a ušetřit tak v zavazadle kopec místa. Protože vás nechceme nechat ve štychu a taky se nám častokrát stane, že něco doma zapomeneme, vytvořili jsme pro vás seznam těch nejzákladnějších kosmetických přípravků, které můžete na dovolené potřebovat.

 

Kosmetické desatero (bez dvou) do 100 ml

 

1. Každá sprcha dobrá sprcha ⇒ Šampon | Sprchový gel | Kondicionér

Vyrážíte jenom do kempu, plánujete krátký výlet nebo se chystáte na delší dovolenou? Není nic horšího než soupeřit s mastnými vlasy. A i když se ocitnete v situaci bez možnosti sprchy, můžete se opřít o suchý šampon, který vám v těchto těžkých chvílích pomůže. Ve většině případů to však bez šamponu, sprchového gelu nebo kondicionéru nezvládnete. I proto jsme pro vás poskládali balíček se vším pro péči o vaše tělo a vlasy.

 

2. Na každé dovolené se zkrátka zapotíte ⇒ Deodorant | Antiperspirant

V teplém letním počasí určitě uvítáte účinky ať už deodorantu nebo antiperspirantu. A znáte vlastně rozdíl? My jsme ho také neznali, a proto jsme si o nich něco málo pročetli :) V krátkosti řečeno, deodorant využijete, pokud se příliš nepotíte, ale potřebujete regulovat případný zápach. Zatímco antiperspirant se doporučuje při nadměrné tvorbě potu. Antiperspirant nejenže zabraňuje tvorbě potu, ale také eliminuje jeho zápach. Pro páry jsme připravili balíček obsahující vše potřebné na jakoukoliv cestu.

 

3. Hygiena nadevše ⇒ Antibakteriální gel | Vlhčené ubrousky

O hygienických prostředcích se asi bavit nemusíme. Vždyť si vzpomeňte, kolikrát jste v letadle nebo i při prohlídce města potřebovali antibakteriální gel nebo vlhčené ubrousky. I v tomhle případě jsme vám vše poskládali cestovní taštičku ideální pro dokonalou sterilitu. Navíc při šíření nepříjemné virové infekce Korona viru je antibakteriální gel mimořádně žádaný, až nevyhnutelný.

 

4. Svěží dech ⇒ Zubní pasta | Zubní kartáček | Ústní voda

Další povinnou výbavou je kromě zubní pasty i ústní voda, která se vám před večerní vycházkou určitě hodí. Navíc se vám může hodit i skládací cestovní kartáček, jenž vám ušetří další místo v zavazadle. Pro ústní hygienu zabrouzdejte na do sekce ústní hygiena.

400+ vychytavek na eshopu - CZ

 

5. Hebká pokožka na každé cestě ⇒ Balzám na rty | Krém na ruce, Tělové mléko

Trpíte vysušenou pokožkou nebo si ji zkrátka chcete udržovat v kondici.  Tak to si určitě nezapomeňte zabalit do příručáku také krém na ruce, tělové mléko, případně balzám na rty. Tyto kosmetické přípravky, všechny v objemu do 100 ml, najdete v kategorii cestovní sady.

 

6. Odličování po náročném dni ⇒ Odličovač | Odličovací ubrousky | Tampony

Odličovače do 100 ml se shánějí docela těžko, ale několik jsme jich přece jen našli. I díky tomu si u nás můžete vybrat podle vašeho gusta, co vám nejvíce vyhovuje.

 

7. Opálení do bronzova ⇒ Opalovací krém | Krém po opalování

Vyrážíte za létem? Vezměte s sebou i hooodně opalovacího krému. Mohli bychom vám vyprávět, jak jsme se spálili na Kubě nebo v Tanzanii. Kombinaci opalovacího krému s ochranným faktorem 30, gelem po opalování a balzámem na rty najdete v balíčku s pohlazením mořského vánku.

 

8. Bez chloupků i bez vousů ⇒ Žiletka | Gel na holení | Balzám po holení

Delší pobyt v horách nebo na dovolené vás donutí k méně oblíbené, ale přece nutné aktivitě – holení. Pokud však chceme vypadat na fotkách k světu, a ne jako lesní muž, tahle činnost nás nemine. Prozatím potěšíme pány. Složili jsme balíček obsahující vše potřebné na holení.

 

 

Ptáte se, jestli vám tohle vše projde letištní kontrolou? Abyste neměli obavy, odpovíme vám na všechny nejčastější dotazy, které dostáváme.

 

Co vše považuje letecká společnost za kapalinu?

 • voda, různé nápoje, polévky a sirupy
 • krémy, pleťová mléka, oleje
 • parfémy a spreje
 • šampony, sprchové gely, gely na vlasy
 • nádoby pod tlakem (pěna po holení, pěnové tužidlo a další pěnové přípravky a deodoranty)
 • zubní a jiné pasty
 • směsi tekutých a tuhých materiálů a další výrobky podobné konzistence

 

Kolik tekutin mohu mít v příručním zavazadle?

V příručním zavazadle můžete převážet kapalinu v lahvičce s řádným označením do 100 ml, přičemž maximální objem všech tekutin nesmí překročil 1 litr.

 

Jak mají být tekutiny zabalené?

Všechny tekutiny musí být zabalené v jednom průhledném uzavíratelném obalu s maximálními rozměry obalu 20 x 20 cm.

 

Jak je to s léky nebo kojeneckou výživou?

Léky i kojeneckou výživu můžete převážet v příručním zavazadle i s vyšším objemem, než je 100 ml a nemusí být umístěné v uzavíratelném průhledném obalu. Tohle vše však pouze v případě, že tyto kapaliny nevyhnutně potřebujete pro svůj let.

 

Jak je to s kapalinami (kosmetika, alkohol aj.) zakoupenými v bezcelní zóně?

Plánujete nákupy v Duty Free? V tom případě teď zpozorněte. V těchto obchodech můžete zakoupit i kapaliny s objemem větším než 100 ml. Nechejte si však tohle zboží zapečetit do průhledného sáčku a účtenku si pečlivě uschovejte. Sáček neotvírejte až do momentu, než projdete poslední letištní kontrolou ve finální destinaci. Samozřejmě v USA a Evropě platí trošku odlišná pravidla, proto je dobré ověřit si podmínky přepravy zboží u konkrétního letiště.

TIP na závěr: kosmetiku doporučujeme nechávat vždy v horní části zavazadla. Při kontrole ji vždy budete muset vyndat z příručáku, případně budete chtít něco z kosmetiky využít během čekání na letišti. Zkrátka, nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit ;)

 

Pokud chcete mít jistotu i u dalších předmětů jako jsou powerbanky, deštník nebo jídlo, přečtěte si článek Co vše si (ne)mohu vzít do příručního zavazadla.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.