Levné letenky po celém světě, aneb vyhledávače letenek, které nezklamou

skyscanner_kiwi_momondo

Už jste si vysnili svou další destinaci, ale ještě stále nevíte, kdy poletíte a kolik chcete do letenky investovat? My vám s tím můžeme malinko pomoci. Když je šance, tak proč nenakoupit nejlevnější, chybné nebo jiné akční letenky? Společně se podíváme na to, na jakých webech hledat.

Pokud se nepohybujete v „prostředí levných letenek“, možná pro vás bude překvapení, že jsme letěli do střední nebo severní Ameriky pod 4tisíce korun. Proč se ale nevydat jenom na prodloužený víkend do některé země v Evropě? Od teď si budete muset zvyknout, že cena ubytování v destinacích jako Barcelona, Madrid, Paříž nebo Řím vás vyjde dráž než samotná letenka. A pokud chcete zjistit, kde sehnat levnější ubytování a zároveň si naplánovat výlet za jeden večer, přečtěte si naše doporučení a tipy.

Asi bychom se mohli ještě hodně rozepisovat, jak výhodné a zároveň jednoduché je nakoupit letenky levně, ale nebudeme vás už více napínat. Pojďme se společně podívat, jak to celé funguje.

 

1. Vyhledávače letenek

V současnosti funguje už několik desítek srovnávačů, a tak je někdy docela těžké se v nich vyznat. Při hledání letenek se však vždy zkuste zamyslet, co hledáte a v jakém stádiu koupi letenky se právě nacházíte. Znáte svou příští destinaci, ale neznáte datum odletu? Nebo naopak, znáte datum odletu, ale ještě jste se nerozhodli pro destinaci? Na tyto a mnoho dalších otázek už za pár minut naleznete odpovědi.

TIP 1: V ideálním případě se snažte všechny letenky vyhledávat v anonymním režimu. Zabráníte tak umělému navyšování ceny, kterou letecké společnosti nebo zprostředkovatelé běžně dělají. Stává se tak, když vás systém rozpozná jako opakovaného návštěvníka.

 

Azair.cz

Pokud hledáte levné letenky po Evropě, vydejte se na tuto stránku. Z hlediska použitelnosti jsme jí sice stále nepřišli na chuť, ale vždy nám dokázala dát odpověď na cenové rozpětí letenek do námi zvolené destinace.

Při používání této stránky byste v ideálním případě měli znát téměř vše. To znamená kromě data odletu a příletu i odkud kam poletíte. Můžete si také pohrát i s časovým rozpětím, ale v konečném důsledku se i tak potřebujete dopracovat k jednomu jedinému číslu. A to nejlevnější letence.

TIP 2: V souvislosti s tímto vyhledávačem letenek máme pro vás užitečnou radu. Pokud si vyhledáte některou z letenek, nenakupujte ji přímo přes stránku. Najděte si konkrétní leteckou společnost a nakupte letenky napřímo. V lepším případě ušetříte i více než 100 korun. V horším případě zjistíte, že dané letenky už nejsou vůbec dostupné.

 

Výhody: databáze téměř všech evropských leteckých společnosti

Nevýhody: není příliš „user friendly“

Kdy využít: znáte destinaci, znáte datum

  

Skyscanner.cz

Tento cenový srovnávač přešel pod rukami snad už každému. Nejčastěji ho využíváme v případě, když se rozhodneme vycestovat do konkrétní destinace, ale nad datem odletu stále váháme. Skyscanner totiž nabízí vynikající cenový srovnávač letenek, který si můžete nastavit například i na celý měsíc. Dozvíte se tak, jestli je lepší vycestovat uprostřed týdne nebo v neděli.

Výhody: komplexní cenové srovnávání nezávislé na datu odjezdu, připomínky změny cen

Nevýhody: méně užitečné, když neznáme destinaci

Kdy využít: znáte destinaci, neznáte data

400+ vychytavek na eshopu - CZ

 

Flightor.com

Hledáte inspiraci na dovolenou v Evropě nebo v zahraničí, jste flexibilní v datech a nemáte vybranou konkrétní destinaci? Tak přesně pro vás se hodí Flightor.com. Tato stránka sdružuje prakticky všechny akční letenky, které se na webech akčních letenek zobrazují. Pro upřesnění, Flightor.com zobrazuje akční letenky jiných českých i mimočeských webů. To vše v aktuálním čase, díky čemuž budete při objevení nové akční letenky mezi prvními.

Výhody: srovnání slev vůči průměrným cenám, přehledná možnost filtrace např. letů pouze z Prahy, dostupnost prakticky všech aktuálních akčních nabídek

Nevýhody: nehodí se na vyhledávání letenek na konkrétní datum

Kdy využít: neznáte destinaci, flexibilní datum

 

Momondo.cz

Momondo je zahraniční cenový srovnávač, který však funguje aktuálně i v českém jazyku a české měně. Nejčastěji se k němu dostaneme ve dvou případech. Když se objeví nějaká letenka s chybným tarifem nebo když letíme do nějaké vzdálené krajiny, kde chceme využít na přelet národního dopravce. Nemusíme složitě vyhledávat, jací dopravci to vlastně v dané krajině působí. Jednoduše si zadáme datum a odkud kam chceme letět – pak už víme celý seznam národních leteckých společností i ceny, za které létají.

TIP 3: Při hledání chybně naceněných letenek si dejte pozor. Momondo má několik dalších domén, na kterých můžete najít úplně jiné ceny v rámci stejného přeletu mezi destinacemi. Schválně, zkuste si najít stejnou letenku na české verzi a v zápětí na německé verzi stránky Momondo. A ještě jedna věc. Jelikož se jedná o dalšího zprostředkovatele letenek, po překliku na daného dopravce nebo jiného zprostředkovatele (ano, u momondo najdete i letenky mnoha zprostředkovatelů), se můžete také dostat na nedostupnou letenku.

 

Výhody: celosvětový přesah

Nevýhody: nepraktické, když neznáte data odletu

Kdy využít: znáte data, znáte destinaci

 

Pokud budete pracovat s těmito čtyřmi srovnávači letenek, budete schopni nalézt letenky za super ceny prakticky kamkoliv. Vždyť v souvislosti s plánováním dovolené je každá ušetřená koruna dobrá. Proč si tedy náklady na cestování nesnížit na minimum i díky takovýmto malým vychytávkám. Pro nezasvěcené zde máme i tip na specializovaný server na letenky – Letenkyzababku.eu.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

cestovatelé Míša a Miňo

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.