Spaní na letišti – nejlevnější ubytování vůbec

spani-na-letisti_1

Už se vám někdy stalo, že vám letadlo letělo velmi brzo ráno a vy jste neměli možnost, jak se na letiště po ránu dopravit? Nebo jste dorazili do města pozdě večer a přišlo vám zbytečné dávat peníze za ubytování na pár hodin? Tak přesně v tuto chvíli je nejlepší zůstat na letišti a nic víc neřešit. Kromě nástrah, které vás vždy mohou potkat.

No jo! Ono se to lehce řekne, strávit noc na letišti. Není to zas tak jednoduché, jak se zdá. Proto jsme si pro vás připravili článek, jak se připravit na takovouto noc a na kterých letištích lze přespání absolvovat. K tomu vám poskytneme pár rad, na co byste neměli zapomenout, pokud se rozhodnete noc na letišti strávit.

V první řadě si předem musíte zjistit, která letiště jsou uzpůsobená k tomu, abyste na nich mohli strávit noc bez zbytečných obav. Ne každé letiště je přes noc otevřené. To byste pak mohli být velmi překvapeni, když by vás o půlnoci z letiště ostraha poslala pryč. Nám se pro tuto fázi čekání na náš let osvědčila zahraniční webová stránka www.sleepinginairports.net. Tam vždy zjistíme všechny informace o letištích, na kterých se dá přespat, jak těch dobrých, tak i těch méně příjemných nebo třeba i na kterých letištích naleznete sprchy. Na této stránce zkrátka zjistíte absolutně vše potřebné pro přespání na letišti.

5 tipů, jak si usnadnit přespání na letišti

1. Kde přespat?

Důležité je, abyste si zjistili, který terminál v noci nezavírá a z kterého vás nevyhodí. Pokud máte to štěstí, bude terminál, z kterého druhý den ráno odlétáte otevřený. Vy pak nemusíte myslet na to, jak se budete ráno přesouvat z terminálu na terminál.

Druhá věc je, zda zůstat v příletové nebo odletové hale. Z vlastních zkušeností víme, že lepší je zůstat v odletové hale. Za prvé to máte pak blíže ke kontrole a za druhé nebudete vypadat tak nápadně.

Pak už jen stačí najít si klidné a co nejvíce pohodlné místečko a přečkat jednu dobrodružnou noc na letišti.

400+ vychytavek na eshopu - CZ

 

2. Co s sebou?

Pokud chce člověk strávit noc na letišti, musí si uvědomit dvě důležité věci. V halách je většinou chladno a obchody i restaurace jsou přes noc zavřené. Takže za nás určitě nezapomenout teplejší oblečení, alespoň dlouhé kalhoty a mikču. Pokud se bojíte, že si na svůj nejbližší výlet či dovolenou zapomenete něco hodně důležité, sbalte se podle našeho seznamu pro zimní i letní dovolenou.

No a co s jídlem a pitím? Buď si nakoupíte ještě ve městě nějakou menší svačinku, s kterou jste schopni přečkat noc anebo si vyčíhněte zavírací dobu u letištních obchůdků.

Pro pohodlí si můžete zabalit i deku a nafukovací polštářek, například z naší cestovní sady Dřímal, který také obsahuje masku na spaní a špunty do uší. Kdo by si chtěl zajistit ještě větší pohodlí, může využít cestovní polštářek Cabeau.

A abychom stále dodržovali hygienu, tak s sebou mít vlhčené ubrousky nebo dezinfekční gel. Ideálně proto doporučujeme hygienický balíček pro ženy nebo speciální hygienický balíček pro muže.

Pro všechny kosmetické balíčky  

 

3. Správné načasování

Důležité je vědět, i kdy se dostavit na letiště. Pokud člověk přijde uprostřed noci, už jsou „ta lepší“ místa na přespání obsazena a vy budete horko těžko shánět nějaké to volné místečko. Samozřejmě se to liší letiště od letiště. Dostavte se proto raději ještě před 22hodinou, abyste si mohli v klidu vybrat a udělat si pohodlí podle svého :)

 

4. Vždy bezpečně!

Ačkoliv si myslíte, že všichni, kdo přespávají na letišti, jsou jako vy a chtějí jen složit hlavu, aby ráno mohli zase odletět za dalším dobrodružstvím, tak bohužel ne každý je takový. Proto mějte vždy všechna svá zavazadla na očích a pod drobnohledem. My doporučujeme dávat batohy zipem dolů, případně si je dát jako polštář nebo si minimálně na ně položit ruku nebo nohu. Určitě je také lepší dávat věci ke stěně, pokud jste měli to štěstí a našli jste na letišti takové lukrativní místečko.

Další variantou je také spát poblíž kamer nebo procházející security. Budete mít tak větší jistotu, že se vám nic neztratí. Pokud se i tak budete o svoje věci bát nebo vezete s sebou nějaké cennosti, můžete využít úschovnu zavazadel. To si ale budete muset vytáhnout z kapes nějaké drobné.

 

5. Tolerantně a chytře

Víme, že spaní na letišti není zrovna tou nejpohodlnější možností. Ale sami víte, že jste si nevybrali 5* hotel Hilton. Přesto byste měli i na tomto místě dodržovat jedno nepsané pravidlo – být tolerantní. Pro někoho může být nepohodlné a dlouhé usínání frustrující, na druhé straně by každý měl zůstat ohleduplný k ostatním. Proto buďte tolerantní a nerušte ostatní spáče, kterým se zrovna třeba zdá o jejich dalším dobrodružství.

Letíte brzo ráno a bojíte se, že se včas nevzbudíte? Máme pro vás chytré řešení. Napište si na kus papíru něco jako „Please wake me up“ a uveďte hodinu, kdy už skutečně musíte být na nohách. Dejte papír na viditelné místo a věřte tomu, že se vždy najde alespoň jedna dobrá duše, která si papírku všimne a probudí vás.

 

Ještě poslední rada na závěr. Vždy si raději ověřte možnost přespání na daném letišti na webových stránkách, emailem nebo telefonicky. Pokud vás zajímají další tipy, které by vám mohli pomoci zpohodlnit pobyt na letišti, mrkněte na tyto stránky: https://www.sleepinginairports.net/tips.htm.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.