Efektivně naplánovaná dovolená za jeden večer

jak-naplanovat-vylet-nebo-dovolenou

Každý občas potřebuje nějaký ten oraz a pauzu od všedního života, práce, školy, zkrátka vypnout. Jsou tací, kteří se seberou, přijdou na letiště a koupí první letenku do pro ně zajímavé destinace. Nic si neplánují a vše nechávají na náhodě. My takový nejsme, vždy vše plánujeme rychle, efektivně, ale s rozvahou.

Ještě nikdy jsme tedy nesplnili do puntíku to, co jsme si naplánovali. Ono to ani nejde. Někde se nám líbí více a někde zase méně. A co se nám stává nejčastěji, že po cestě potkáme další zajímavé věci, které nebyli ani v plánu. Jedná se třeba o živou kapelu na ulici, jež si chceme poslechnout nebo zkrátka objevíme památku, se kterou jsme vůbec nepočítali. A to prostě nikdy nenaplánujete.

Přesto je príma mít alespoň hrubý plán. Aby se nám nestalo, že bychom minuli něco pěkného, co se nacházelo pár ulic od nás. Častokrát se na to samé místo už nepodíváme, protože na světě je tolik zemí, měst a přírodních krás, že jeden život na procestování toho všeho nestačí.

Jak si tedy efektivně naplánovat dovolenou? Plánování nám může zabrat pár hodin, ale i několik dnů. Záleží, kam jedeme, na jak dlouho a s kým.

My vám nyní nastíníme, jak si naplánovat výlet nebo dovolenou za jeden večer :)

 

1. Co vidět?

Tou nejosvědčenější aplikací a stránkou, která nás doprovází na každém našem výletu, je aplikace Travel Sygic. Je to jednoduchá a velmi nápomocná aplikace, která nám už tolikrát zjednodušila naše cesty. Jak s ní ideálně začít? Stačí si založit vlastní účet a v mžiku si plánujete váš další výlet. Aplikace je tak vychytaná, že veškeré vaše výlety se vám ukládají do historie. Bojíte se, že naplánujete špatná místa? Žádné obavy, pozvěte do aplikace svého parťáka a hned se vám bude plánovat snáz.

Tato aplikace sama nabídne místa, která můžete navštívit. A když tam něco chybí, sami si to zaznačíme. Pak už si jen libovolně popřehazujte pořadí, v jakém sledu chcete místa navštívit. Podle potřeby si můžete k místům napsat i poznámky, abyste věděli, co vlastně jdete navštívit. Také se v aplikaci dozvíte, jak jsou památky od sebe vzdálené. A konec konců, svůj plán si můžete nakonec i vytisknout.

Další takovou super a jednoduchou aplikací je Google trips. Vyberete si místa, kam se chcete podívat, najdete si trasu mezi památkami a dokonce se dozvíte i jak se dostat z letiště do města.

Nabízíme vám rozmanitý výběr kosmetiky do 100 ml  

 

2. Ubytování

Ubytování je jedna z věcí, na které se dá při dovolené poměrně hodně ušetřit. Pokud nepotřebujete 5* hotel (ten si můžete vyhledat například přes booking.com) a postačí vám pouze někde přespat, je pro vás naprosto ideální Airbnb a Couchsurfing.

 

Couchsurfing

Víc jak při tomhle ubytování už ušetřit ani nemůžete. Každý dobře ví, že jde o ubytování zdarma. Avšak není tomu tak úplně. Platíte výměnou zážitek za zážitek. O tom však o několik řádků níže.

Couchsurfing je aplikace, kde se nachází komunita lidí, kteří nabízejí svůj pokoj, postel nebo gauč. To samé můžete nabídnout i vy, pokud máte místo, kde byste mohli někoho ubytovat.

Pokud chcete být při hledání ubytování přes couchsurfing úspěšní, měli byste dodržovat několik základních pravidel.

 

Jak si vybrat ubytovávajícího?

  • vybírejte si člověka, který akceptuje hosty (Accepting Guests) nebo možná akceptuje hosty (Maybe Accepting Guests), abyste nepsali někomu, kdo zrovna nemá tu možnost nebo nikoho nechce ubytovat
  • vybírejte podle procenta, jak daný člověk odpovídá lidem na jejich žádosti (response rate)
  • zvolte uživatele, který byl naposledy aktivní maximálně před týdnem, abyste nevyplýtvali svoji zprávu na někoho, kdo se už třeba týdny neukázal na svém profile
  • čtěte recenze – čím více recenzí, tím více se o člověku dozvíte
  • koukejte i na to, jakými jazyky mluví – sice v dnešní době máme pocit, že anglický musí umět úplně každý, ale v některých vzdálenějších krajinách tomu tak není. Na Kubě jsme to taky neměli nejjednodušší :)

 

Co by zpráva měla obsahovat?

  • představte sami sebe (věk, co děláte, s kým jedete, proč tam jedete atd.)
  • dejte hostiteli co nejvíce informací o tom, kdy přijede
  • zapomeňte na Ctrl+C a Ctrl+V. Důkladně si projděte profil dotyčného a přizpůsobte zprávu konkrétní osobě
  • zmiňte se, pokud máte něco společného (sport, hudba, knihy atd.)

Správně si načasujte odeslání zprávy. Nejlepší je psát 1-4 týdny dopředu. Sami hostitelé rádi cestují a dlouho dopředu nemohou vědět, zda opravdu budou doma.

400+ vychytavek na eshopu - CZ

Může se stát, že se vám dotyčný neozve vůbec. Některým lidem píše až desítky lidí denně a oni nemají kapacitu odepsat všem. Nezlobte se proto na ně a zkoušejte další dobré duše.

Za tuto pohostinnost je milé dovézt nějakou maličkost. Nejlepší dary jsou takové, které jsou typické pro zemi, z které pocházíte. My například vozíme Becherovku, pivo nebo jinou maličkost, která je charakteristická pro Česko nebo Slovensko.

Na závěr jen jedno upozornění. Pokud hledáte pouze nocleh zdarma, budete muset hledat jinde. Couchsurfing je přátelská komunita, kde lidé nabízejí svůj domov, ale chtějí za to na oplátku slyšet i vaše zážitky, zkušenosti, případně chtějí zažít část cesty s vámi. Je to o vzájemném sdílení, poznávání nových lidí a jejich národních zvycích.

 

Airbnb

Dalším způsobem, jak ušetřit za ubytování, je služba Airbnb. Funguje na podobné bázi jako couchsurfing, ale za tuto službu už něco zaplatíte. Stále je to ale mnohem levnější varianta než bydlet v hotelu. V dnešní době musíte být při hledání ubytování přes tuto platformu o něco obezřetnější. Podnikatelé sem totiž začali v mnohých krajinách cpát i své hotely nebo hostely.

A jak to vlastně funguje? Stačí si vytvořit profil na Airbnb a začít vyhledávat podle místa, kam máme zrovna namířeno.

 

Rady, se kterými bude vyhledávání jednodušší:

  • koukejte na recenze
  • přečtěte si profil dotyčného
  • ujistěte se, kdy se můžete ubytovat a dokdy se musíte odstěhovat
  • vždy vše plaťte přes Airbnb, nikdy na soukromý účet pronajímatele
  • podívejte se, dokdy a za jakých podmínek můžete rezervaci zrušit, abyste nepřišli o peníze

Novou vymožeností, kterou Airbnb nabízí, je rozdělení platby v případě, kdy jedete jako parta lidí. Můžete být klidně i dva. Dříve vše platil pouze ten, kdo ubytování zajišťoval. Podmínkou potvrzení rezervace je, že všichni členové musí zaplatit svoji částku. Pokud ubytovávající rezervaci nepotvrdí, všechny peníze se vám vrátí na účet. Nemusíte se tedy obávat, že byste přišli o své úspory.

Důležité je také vědět, že při hledání ubytování, se vám ukazuje na mapce cena bez servisního poplatku, který si účtuje Airbnb a dalšího servisu, jako třeba úklid, který si může ubytovávající účtovat navíc. Nesmíte se tedy zleknout, že konečná cena bude o něco málo vyšší než nabízená cena pokoje. Vždy se jedná pouze o pár desítek korun.

Tak co? Už máte naplánovaný výlet a sehnané ubytko? Ne? Tak hurá do toho a šupky dupky na dovolenou. Dokonale naplánovanou dovolenou zvládli i Marek s Aničkou, když vyrazili na Madeiru. Inspirujte se jejich itinerářem.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.