4 důvody, proč cestovat s příručním zavazadlem a jak se do něj zabalit

4-důvody,-proč-cestovat-s-příručním-zavazadlem

Čím častěji člověk cestuje, tím stále více a více začne odhazovat přebytečné věci. Kufr se pomalu zmenšuje, velkou skořepinu nahradí měkký menší kufřík. S trochou cviku není problémem vycestovat s příručním zavazadlem pod 7 kilo, a to včetně veškeré elektroniky. Jednoduše se stanete minimalisty. Má to hned celou řadu výhod. Jakých? Mrkněme se na ně popořádku:

1. Ušetříte čas

Díky tomu, že nemáte velké zavazadlo do podpalubí, nemusíte čekat na check-inu, až vás odbaví. Samozřejmě záleží, zda máte provedený online check-in z domova, nebo teprve potřebujete získat své boarding lístky. Každopádně při příletu vás fronta na zavazadla nečeká. Ani stres, zda váš kufr dorazil na dovolenou s vámi. Zvesela můžete vykráčet z odletové haly vstříc dovolené.

V neposlední řadě máte i rychle sbaleno. Ruku na srdce, koho z vás baví se balit na cesty? Nás ne, a tak oceňujeme, že příruční zavazadlo moc věcí nepobere. Za deset minut máte sbaleno třikrát.

 

2. Ušetříte peníze

Nejenom díky ušetřenému času, vždyť čas jsou peníze. Neplatíte velké odbavovací zavazadlo do podpalubí.

 

3. Šetříte vaše záda

Pokud vás čeká řada přesunů v dané destinaci, jistě oceníte lehký batoh na zádech. Ono každé kilo se rychle pronese. S kufrem na kolečkách byste si výlet rovněž neužili. Na túry do hor není prostě stavěný.

 

4. Všechno máte pod kontrolou

A po ruce. Příruční zavazadlo putuje s vámi do prostor letadla. Nehrozí vám tak, že si něco zapomenete ve velkém kufru v podpalubí. Navíc za rozbité věci v batohu si zodpovídáte jen vy sami. Však si vzpomeňte, kolikrát jste pozorovali hrubé házení kufrů a batohů letištním personálem do podpalubí letadla. Konec je tak rozbitým lahvím a vylitým lahvičkám se šampónem.

Samozřejmě s příručním batohem nejde cestovat po celém světe. Zejména potřebujete-li teplé oblečení a výbavu do hor. Některé aerolinky mají velké zavazadlo už v ceně. Ale pokud se chystáte někam po Evropě a letíte s nízkonákladovou společností (například Ryanair, Volotea, EasyJet či Smartwings), pak je příruční batoh jasnou volbou. Sama jsem se takto sbalila na 14denní pracovně-cestovatelskou výpravu na Tenerife. Letěla jsem se Small Planet, která povolovala pouze 5 kg na osobu nahoru.

400+ vychytavek na eshopu - CZ

Zabalila jsem se i s nezbytnou elektronikou (laptop, kamery, powerbanky), kterou pro svou práci na cestách potřebuji. Jak se mi to podařilo?

 

Jak se sbalit do příručního zavazadla (alias pod 7 kilo)?

 

1. Z oblečení stačí pár kousků

Opravdu nepotřebujete více jak dvoje trička, čtvery kalhotky/slipy a nějaké kraťasy/sukni, navrch jednu mikinu či lehkou větrovku. Ostatně tu máte na sobě při odbavování na gatu. Všechno se dá přeprat v ruce, případně nějaké to triko dokoupit až na místě. Jako žena se vejdu do příručního zavazadla i s druhým párem bot (nějaké menší sandálky k sukním).

Vhodné je oblečení smotat do ruliček, zabere tak méně místa. Dalším řešením je dát vícero kusů na sebe a takto je zamotat. Ponožky a kalhotky strčíte do druhého páru bot a máte vystaráno.

 

2. Kosmetická taštička

Základem jsou cestovní lahvičky do maximálního množství 100 ml. Celkově objem vašich tekutin nesmí přesáhnout množství 1 litru. Kosmetická sada pak musí být uzavřená v průhledném sáčku. Nůžtičky na manikúru by neměly mít čepel delší než 6 cm. Žiletky vám projdou bez problému. 

Pokud vás nebaví neustálé doplňování tekutin a shánění malých lahviček, jednoduše si na cestu přibalte kosmetickou taštičku vhodnou právě pro příruční zavazadlo.

Na výběr máte hned z několika sad  

 

3. Elektronika

Do příručního zavazadla můžete zabalit (dokonce se to doporučuje) laptop, powerbanku (pouze si zkontrolujte její výkon s podmínkami dané aerolinky) i různé adaptéry. Všechno vybalujete a ukazujete při bezpečnostní kontrole.

 

Pár rad závěrem

Rozhodli jste se, že příručnímu zavazadlu dáte šanci? Pak vám dáme několik tipů na závěr tohoto článku:

  • Do nejtěžšího a nejteplejšího oblečení se navlečte na cestu. To platí samozřejmě i pro obuv.
  • Před bezpečnostní kontrolou vylijte pití z PET láhve. Vodu si pak naberete zase až za kontrolou na záchodech. O láhev na túry tak nepřijdete.
  • Zavčas si na internetu zkontrolujte jednotlivé podmínky pro rozměry a váhu příručního zavazadla. Liší se od aerolinky k aerolince. Například EasyJet nemá omezenou váhu příručáku, ale do Ryanairu můžete maximálně s 10kg batohem. Ať zbytečně neplatíte pokutu za nadrozměrné zavazadlo, které musí do podpalubí. Její výše bývá až 50 euro.

 

Přejeme vám ničím nerušenou cestu s příručním zavazadlem.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.