5 důvodu, proč cestovat sólo nebo (alespoň) ve dvou

sam-nebo-ve-dvou

Jistě se již každému z nás někdy stalo, že jsme najednou dostali strašnou touhu někam vyjet. Podnětů k tomu mohlo být nespočet – viděli jsme nádhernou fotku na internetu, dokument o Safari v televizi nebo jsme si poslechli zážitky kamarádů z jejich poslední dovolené. Díky tomu se nám ihned vybavila myšlenka – „Já chci taky někam vyrazit. Teď hned. No jo, ale vždyť já nemám s kým. Jeden kamarád nemá peníze, druhý zase čas. A co teď?“

Ani za takovéto situace nesmíme váhat a neměli bychom se bát vyrazit sami. Že je to nebezpečné, nudné? Kdeže! Ani jedno z toho. A my vám nyní řekneme proč.

 

5 důvodů, proč cestovat sám

 

1. Vše si jedeme podle sebe

Sami si vše hezky naplánujeme a když se nám někdy nebude chtít vstávat, tak si prostě přispíme. Že se ze dne na den rozhodneme nejít na sever, ale na jih? Úplně v pohodě, nikoho se přeci nemusíme ptát, zda je s tím OK. Zkrátka si děláme vše po svém.

 

2. Poznáme spoustu nových lidí

Při sólo cestovaní uvítáme každou živou duši, se kterou bychom mohli prohodit byť jen slovíčko. Zkrátka ideální šance poznat místní, jejich kulturu a zvyklosti. Případně získat cenné rady ohledně zajímavých míst, kam bychom se jako běžní turisté nedostali. Nebo můžeme potkat jiného cestovatele, který podnikne kousek cesty s námi. Nikdy nevíme, co nám takovéto přátelství přinese.

 

3. Poznáme sami sebe a své možnosti

Cestovat samostatně vyžaduje i dávku statečnosti. Můžou být chvíle, kdy se nebude dařit nic a my tak zjistíme, zda jsme pragmatičtí nebo pěkní zmatkaři. Častokrát ale člověk překvapí sám sebe a zachová se jinak, než by očekával v jeho běžném prostředí.

 

4. Naučíme se novým věcem

Jedním z hlavních benefitů, které cestování přináší, je zdokonalování jazyka. Zároveň poznáme jiný pohled lidí na život a naše problémy se najednou stanou jen banalitou. Zkrátka se naučíme vážit si toho, co máme a více porozumět problémům druhých.

 

5. Poznáme skutečný smysl života

Při takovémto výletu nebo dovolené (pro každého něco jiného) si každý uvědomí, co vlastně chce. Ať už přemýšlí o návratu domů za rodinou a přáteli nebo chce zůstat v cizině. Někomu delší setrvání v cizině může pomoci najít nový smysl života. Stále však platí, pokud nic nezkusíš, nikdy nic nezískáš.

400+ vychytavek na eshopu - CZ

No dobře. Tak jsme si řekli, jak príma je cestovat sólo. Ale někdo na to prostě lidově řečeno nemá koule. To je pak mnohem lepší cestovat s někým. Stačí se domluvit, kam a kdy se pojede. Vždy se najde někdo se stejnou krevní cestovatelskou skupinou, s kým si budeme rozumět a chtít vidět stejné věci. My vám teď předhodíme důvody, proč cestovat ve dvou a více lidech je fajn.

 

5 důvodů, proč cestovat (alespoň) ve dvou

 

1. Budeme mít s kým se podělit o zážitky

To je asi největší pecka. Když zažijeme nebo uvidíme něco skvělého, je príma to s někým sdílet, zasmát se spolu nebo dvouhlasně vydechnout „wooow“. Ten pocit vidět západ nebo východ slunce společně, vyměnit si jídlo při obědě…

 

2. Bude nás mít kdo vyfotit

Fotit selfíčka je v dnešní době děsně cool. A pokud máme selfie tyč, vypadají ty fotky i k světu. Ale přesto je super, když nás někdo vyfotí, jak pózujeme u stromu, jak se koukáme do dáli a další peckovní pózy na sdílení pro kámoše.

 

3. Přemluví nás, abychom se šli ještě podívat na ten jeden kostel

Občas se nám stane, že už jsme tak unavení, že bychom si nejraději někde sedli na kafíčko a pozorovali lidi. Což je jakože fajn, ale přeci jen většinou někam jedeme, abychom toho co nejvíce zažili a nejvíce viděli. K tomu nám může pomoci parťák do nepohody, který nás přemluví, abychom se ještě zašli podívat na tu jednu památku. Z 95 % toho nikdy nebudeme litovat. A když to bude stát za starou belu, tak si holt zajdeme na to kafe :D Anebo můžete jako já dát tomu druhému pěstičkou do ramene a říct mu: "To byl zase blbej nápad."

 

4. Když se nám něco stane, budeme mít parťáka, který nám pomůže

Nikdy nevíme, co se na cestách může stát. Samozřejmě nikomu nic nepřejeme a vždy jsme rádi, že se všichni ve zdraví vrátí. Ale přesto se může stát, že onemocníme, vyvrtneme si nohu nebo ztratíme doklady. I v takovémto případě uvítáme společnost spolehlivého parťáka.

 

5. Můžeme sdílet náklady

Když jedeme alespoň ve dvou, hned je to finančně výhodnější. Věci typu ubytování, taxi apod. se dají rozpočítat a hned nás to vyjde o něco levněji. Nedejbože, kdyby nám někdo ukradl peněženku se všemi úsporami a doklady. A klidně můžeme sdílet i jednu kosmetickou taštičku :P

Nabízíme vám rozmanitý výběr cestovních doplňků  

 

Tak a co teď? My jsme vám poskytli výčet důvodů proč cestovat sám/a nebo s někým a nyní je to na vás. Najděte si levné letenky, oslovte kamarádku nebo kamaráda, případně zabrouzdejte do cestovatelské seznamky, kde si můžete také najít parťáka pro cestování světem. Nebo prostě vyrazte hned zítra úplně sami a bez omezení.

Takže s chutí do toho a půl letenky koupeno :)

My jsme se rozhodli pro cestování ve dvou, a co vy?

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.