Zavazadlová omezení 68 největších leteckých společností

leteckych-spolecnosti-68_new

Každý, kdo alespoň jednou v životě kupoval letenky, jistě řešil i váhu a rozměry svých zavazadel. Pokud letíte dálkovým letem, bez problémů si můžete s sebou vzít i velký kufr, který si na letišti necháte odbavit. Horší je to ovšem s příručním neboli kabinovým zavazadlem. Poznejte omezení rozměrů a váhy zavazadel u největších leteckých společností.

Otázku hmotnostního omezení jsme nuceni řešit už při koupi letenky. Ať už se jedná o nízkonákladovou nebo o něco dražší leteckou společnost. Pokud nechceme platit zbytečné pokuty, je lepší si přikoupit zavazadlo s vyšším váhovým limitem už v rámci letenky. Jinou možností je cestování s batohem nebo menším zavazadlem, které naplníme jen skutečně potřebnými věcmi. Ano, vím, že při balení je důležité úplně vše. Můžete tak ušetřit i několik stovek korun.

A pak přichází další otázky. Do jakých rozměrů musíme své kabinové nebo příruční zavazadlo vtěsnat? Kolik si toho vlastně můžeme vzít?

Pojďme si tedy říci, jaký typ zavazadla si můžete vzít na palubu letadla, jaké musí mít hmotnostní maximum a jaké mohou být jeho maximální rozměry. Sepsali jsme pro vás aktuální informace největších, ale i menších leteckých společností. Tady je malá ochutnávka.

Letecká polečnost Rozměry (cm) Váha Další povolené zavazadlo (cm)
ČSA 55x45x25 8 kg  -
EasyJet 56x45x25 bez limitu  -
Norweigian 55x40x23 10 kg 32x25x20
Ryanair 55x40x20 10 kg 32x20x20

 

Pokud byste měli zájem o vyčerpávající seznam všech leteckých společností a jejich povolených rozměrů zavazadel, dlouho neváhejte a registrujte se na našich stránkách. Za odměnu vám obratem pošleme vymazlený pdf soubor.

Perlička na závěr: Věděli jste, že existuje omezení i na taštičku, ve které budete ve svém příručním zavazadle přenášet kosmetiku? Většina leteckých společností omezuje velikost kosmetické taštičky na 20x20 cm. Ale my pro vás máme dobrou zprávu. Naše kosmetické sety vám balíme do taštiček, které toto omezení s přehledem splňují. Však se přesvědčte sami.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

cestovatelé Míša a Miňo