Zavazadlová omezení 68 největších leteckých společností

leteckych-spolecnosti-68_new

Každý, kdo alespoň jednou v životě kupoval letenky, jistě řešil i váhu a rozměry svých zavazadel. Pokud letíte dálkovým letem, bez problémů si můžete s sebou vzít i velký kufr, který si na letišti necháte odbavit. Horší je to ovšem s příručním neboli kabinovým zavazadlem. Poznejte omezení rozměrů a váhy zavazadel u největších leteckých společností.

Otázku hmotnostního omezení jsme nuceni řešit už při koupi letenky. Ať už se jedná o nízkonákladovou nebo o něco dražší leteckou společnost. Pokud nechceme platit zbytečné pokuty, je lepší si přikoupit zavazadlo s vyšším váhovým limitem už v rámci letenky. Jinou možností je cestování s batohem nebo menším zavazadlem, které naplníme jen skutečně potřebnými věcmi. Ano, vím, že při balení je důležité úplně vše. Můžete tak ale ušetřit i několik stovek korun.

A pak přichází další otázky. Do jakých rozměrů musíme své kabinové nebo příruční zavazadlo vtěsnat? Kolik si toho vlastně můžeme vzít?

Nabízíme vám rozmanitý výběr kosmetiky do 100 ml  

 

Pojďme si tedy říci, jaký typ zavazadla si můžete vzít na palubu letadla, jaké musí mít hmotnostní maximum a jaké mohou být jeho maximální rozměry. Sepsali jsme pro vás aktuální informace největších, ale i menších leteckých společností. Tady je malá ochutnávka.

Letecká polečnost Rozměry (cm) Váha Další povolené zavazadlo (cm)
ČSA 55x45x25 8 kg  -
EasyJet 56x45x25 bez limitu  -
Norweigian 55x40x23 10 kg 33x25x20
Ryanair* 40x20x25 10 kg  -

 

*Ryanair od listopadu 2018 zavedl nová pravidla ohledně příručních zavazadel. Od 1. listopadu budete moci převážet pouze jedno příruční zavazadlo s rozměry 40x20x25 cm. Pokud byste chtěli zavazadla dvě, je nutné si přikoupit priority letenku, za cca € 6 – 10. Pak budete moci mít zavazadlo klasických příručních rozměrů 55x40x20 cm (max. 10 kg) a k tomu ještě zmíněné malé.

Pokud byste měli zájem o vyčerpávající seznam všech leteckých společností a jejich povolených rozměrů zavazadel, dlouho neváhejte, registrujte se na našich stránkách a napište si o vyčerpávající seznam leteckých společností s rozměry kabinových a odbavených zavazadel. My vám obratem pošleme pdf soubor.

Perlička na závěr: Věděli jste, že existuje omezení i na taštičku, ve které budete ve svém příručním zavazadle převážet kosmetiku? Většina leteckých společností omezuje velikost kosmetické taštičky na 20x20 cm. Ale my pro vás máme dobrou zprávu. Naše kosmetické sety vám balíme do taštiček, které toto omezení s přehledem splňují. Však se přesvědčte sami.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.

Booking.com