Koronavirus: Top 7 pravidel nakupování v době karantény

koronavirus--top-7-pravidel-nakupovani-v-dobe-karanteny-1

V čase vyhlášení nouzového stavu platí hned několik zákazů, které bychom měli pro dobro všech respektovat. Karanténní opatření nevznikly pro nic za nic. Když už se však rozhodnete vyrazit například nakupovat, měli byste dodržovat několik základních pravidel.

Karanténa byla zatím přijata s několika výjimkami. Můžete vyrazit do práce a zpátky, vyvenčit psa nebo také na nákup potravin. Na cestách byste však neměli trávit více času, než je nezbytné.

Vybírejte z nabídky od zkušených cestovatelů

    

Základní pravidla pro zamezení šíření koronaviru

K zodpovědnému chování stačí skutečně málo. Stačí se řídit zejména selským rozumem. Nezdržovat se dlouho na cestách, nesetkávat se s lidmi, kterých jsme dlouho nepotkali, resp. nesdílet s nimi většinu svého času a nedotýkat se předmětů kolem. To nejhlavnější jsme však pro vás sepsali do 7 bodů.

 

koronavirus--Roušky-šátky-nebo-šály1. Roušky, šátky nebo šály

Buďte ohleduplní k lidem kolem vás a zejména k zaměstnancům obchodů. Nevycházejte z domu bez roušky, případně alespoň šátku nebo šály. Úplný ideál je respirátor FFP2, resp. KN95. Zkrátka, abyste měli zakrytá ústa a nos. Platí jednoduché pravidlo: „Moje rouška chrání Tebe. Tvoje rouška chrání mne.“ Jak je to s rozdílem roušek a respirátoru jsme pro vás sepsali v samostatném článku.

 

koronavirus--zustante-doma2. Na veřejných místech se nezdržujte příliš dlouho

Pokud už opravdu do toho obchodu musíte, jděte již se seznamem a jasnou představou, co chcete. Zkrátka to vezměte hopem a dlouho se v obchodě nezdržujte.

 

koronavirus--udrzujte-odstup-2-metry3. Rozestupy alespoň 2 metry

Když se už v obchodě nacházíte, dodržujte doporučené rozestupy, a to alespoň 2 metry. Jasně, ono se to lehce řekne, stát ve frontě od sebe 2 metry daleko. Ale každá prevence, která může pomoci vám, i lidem kolem vás, je důležitá.

 

400+ vychytavek na eshopu - CZ

 

koronavirus--nepanikarte4. Zkuste to bez paniky

Zachovejte klid. Obchody zůstávají otevřené, a ještě dlouho to tak bude. Navíc sklady potravin jsou pravidelně a včas doplňovány. Pokud možno, nesnažte se o zásoby na dva a víc týdnů :) Sáhněte pouze po tom nejdůležitějším. I kdyby se zavřely všechny kamenné prodejny potravin, stále zůstává otevřená varianta nákupu v online potravinách.

 

koronavirus--kupujte-balene-pecivo5. Pouze balené pečivo

Co se týká pečiva, snažte se vybírat pouze to balené. Samozřejmě víme, že není tak chutné, jako čerstvé. Těch pár dní/týdnů to ale přeci vydržíme. Pakliže bez čerstvého pečiva opravdu nemůžete žít, používejte ochranné rukavice a vybírejte očima. To platí i pro všechny potraviny.

 

koronavirus--platba-kartou6. Plaťte kartou

Většina obchodů už platbu v hotovosti ani neumožňuje. Pokud však budete mít na výběr, plaťte raději kartou. Na bankovkách a mincích se udržuje mnoho bakterii, a proto se placení v hotovosti snažte raději vyhnout. Myslete tak i na zaměstnance potravin, kteří přijdou s každou korunou a bankovkou do styku. Vystavují se tak riziku, které vůbec nemůžou ovlivnit.

 

koronavirus--top-7-pravidel-nakupovani-v-dobe-karanteny-hygiena7. Základní hygiena je základ

Poslední pravidlo by mělo být samozřejmostí. V době rozšíření koronaviru je však základní hygiena více než důležitým krokem na cestě k poražení pandemie.

 

  • Umývejte si ruce vždy když přijdete domů;
  • používejte dezinfekční gel, i když jste venku;
  • snažte se v dopravních prostředcích a jiných veřejných prostranstvích vyvarovat dotýkání předmětů;
  • nesahejte si do obličeje „špinavými“ rukami;
  • další pravidla prevence.

 

Pokud všichni budeme dodržovat tyto pokyny a základní hygienické návyky, už brzy se opět budeme moci volně pohybovat v ulicích. A co víc, budeme moci opět začít objevovat svět.

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.