10 tipů, jak se sbalit do příručního zavazadla jako profík

10-tipu-jak-se-sbalit-do-prirucniho-zavazadla-jako-profik

Vše bez čekání na odbavovací přepážce, bez zbytečných poplatků, bez rizika ztracení zavazadla a navíc, pouze s pár kily na zádech. Jak se ale sbalit, a přitom nezapomenout na nic důležitého?

Jelikož letecké společnosti neustále zpřísňují pravidla pro velikostní a hmotnostní limity příručních zavazadel, je stále těžší vyrazit do oblíbené destinace pouze s baťůžkem. Není to však nemožné. Pro zkušeného cestovatele je balení pouze rutinou vycházející z několika základních pravidel.

A právě o těchto 10 tajemstvích budeme psát v další částí článku. Balení do příručního zavazadla se tak pro vás stane maličkostí.

Proč cestovat pouze s příručním zavazadlem?

RYCHLOST: Zapomeňte na čekání ve frontě na check-in pro odbavení zavazadla. S příručním zavazadlem si to můžete po online check-inu nasměrovat rovnou k odletovému gate.

BEZPEČNOST: Když létáte s příručním zavazadlem, svou tašku nebo batoh máte celou dobu pod kontrolou. Není tak žádná šance, že by se vám něco ztratilo nebo zničilo.

CENA: Jak jinak. Pokud splníte všechny pravidla letecké společnosti, nebude vám účtován žádný poplatek. Stačí abyste se naučili, jak správně a minimalisticky zabalit příruční zavazadlo.

SVOBODA: Cestujte pouze s příručním zavazadlem a užijte si nekonečnou svobodu. Na letišti nemusíte na nic čekat a cestování v cílové destinaci bude také pohodlnější.

 

Ale teď už k desateru správného baťůžkáře.

1.-vyber-spravneho-batohu1. Výběr správného batohu

Doporučujeme volit měkké tipy batohů. Naproti tvrdším zavazadlům můžete využít každý kousek místa na maximum a z batohu vytěžit ještě více. U měkkých batohů navíc lze využít boční kapsy a také klipsny. Nemluvě o tom, že nošení takovéhoto batohu bude pro vás mnohem pohodlnější. U batohu myslete i na jeho ochranu, ke které může výrazně dopomoct například univerzální pláštěnka na batoh.

 

2.-udelejte-si-seznam2. Seznam

Prvním krokem k efektivnímu balení je seznam. My jsme pro vás zpracovali jednoduchý seznam pro letní i zimní dovolenou. Ve všeobecnosti však platí, že je ideální začít tím nejdůležitějším, a to jsou doklady (peníze, cestovní pas, kreditní a debetní karty, řidičák, občanka atd.), telefon, léky, ale také nabíječky, fotoaparát, sluchátka nebo drogerie. Kromě oblečení nezapomeňte ani na své pohodlí. To vám můžou zpříjemnit doplňky jako polštář za krk, špunty do uší nebo maska na oči.

 

3.-zabalte-si-pouze-potrebne-veci3. Zapomeňte na „možná budu potřebovat“ předměty

Samozřejmě, že je dobré být vždy na vše připravený, avšak je velmi důležité i to, nenechat se unést a sbalit si pouze věci, které budete na místě skutečně potřebovat. Pamatujte, ve většině destinací si adhoc věci budete vždy moci (častokrát i levněji) koupit.

 

4.-do-zavazadla-mobil-ne-papir4. Bez papíru a s telefonem dále dojdeš

Pomozte životnímu prostředí a snižte váhu svého zavazadla tím, že se vyhnete tisknutí palubních lístků a dalších dokumentů. Vše, co můžete, si stáhněte do mobilního telefonu.Vždyť s výjimkou několika zemí můžete využívat Wi-Fi a místí datový tarif téměř všude. Dalším řešením je mít vše k dispozici v offline režimu (včetně map).

 

5.-zavazadlo-mrtve-misto5. Využijte mrtvý prostor

Tím nejefektivnějším využitím mrtvého místa je například vnitřní část bot, kterou lze vyplnit ponožkami, spodním prádlem, léky nebo dokonce elektronickými nabíječkami. Pokud chcete, aby vaše oblečení zůstalo čisté, jednoduše ho vložte do plastového obalu nebo sáčku. Podobně jako boty můžete využít klobouk, který má také nepravidelný tvar.

 

6.-rolovaci-metoda-baleni-do-prirucniho-zavazadla6. Využijte rolovací metodu

Metoda rolování je mnoha cestovatelům dobře známá. Princip je jednoduchý. Zkrátka srolujete oblečení do nejmenší možné formy, čímž minimalizujete množství vzduchu mezi jednotlivými částmi oblečení. Vlastně úplně stejně, jako když se dělá burrito. Tato metoda se dá uplatnit téměř pro všechny druhy oblečení. Od pyžama, přes trička a šaty, kalhoty až po spodní prádlo.

 

7.-prirucni-zavazadlo-baleni-jako-kniha7. Metoda knihy

Ne tak známou metodou je metoda knihy, která spočívá v tom, že objemné nebo pevnější předměty ukládáte vždy na okraj. Tak například džíny nebo kniha by měly být vždy na kraji. Mezi ně dáte jemnější materiály jako trička nebo šaty.

 

lahvicky-do-100-ml-do-letadla8. Lahvičky do 100 ml a taštička s rozměrem 20 x 20 cm

Pokud létáte pouze s příručním zavazadlem, musíte respektovat omezení leteckých společností, podle nichž můžete přejít přes kontrolu pouze s lahvičkami do 100 ml s celkovým objemem maximálně 1 litr. Stejně tak musíte respektovat velikostní omezení taštičky, které činí 20 x 20 cm. V našem portfoliu naleznete taštičky, která všechna tato omezení splňují.

Toto omezení však není úplně na škodu. Z vlastní zkušenosti můžeme říct, že naplnění několik mini lahviček bohatě stačí na 2týdenní dovolenou. Můžete si tak vzít šampon, sprchový gel, deodorant, oblíbený parfém, dezinfekční gel nebo opalovací krém. Tak schválně. Vyzkoušejte si to také a napište nám do komentářů, do kolika flaštiček jste se vešli.

 

9.-prostor-kolem-zavazadla-mrtve-misto9. Neexistující prostor kolem

Využijte prostor, který nemáte. Takovým je například prostor kolem batohu. Díky přezkám můžete na batoh uchytit například boty do vody, tenisky nebo vaši láhev. My například využíváme na cestách skládací nebo filtrační láhev, kterou naplníme na letišti vodou a připneme na batoh. V konečném důsledku ušetříme kopec místa, a navíc máme vodu vždy po ruce.

 

10.-kontrola-na-letisti10. Vše vždy po ruce

Když už se balíte, myslete na uspořádání věcí, které si zabalíte jako první, a které jako poslední. Pokud budete myslet na to, že elektronika, drogerie, léky a další tekutiny máte mít lehce dostupné v horní části batohu, nic nepokazíte. Bezpečnostní kontrolou tak projdete levou zadní.

 

Když už víte, jak se do příručního zavazadla zabalit chytře, proleťte si náš další článek, ve kterém se dočtete o všech důležitých předmětech, které si smíte nebo nesmíte zabalit do příručního zavazadla.

A teď už můžete vyrazit do světa s batohem na zádech.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.