Žena na cestách: 6 věcí, které řešit

zena-na-cestach--6-veci--ktore-resit

Cestování se už stalo běžnou součástí mého života. Ať už jde o víkendový výlet někde po Evropě nebo dvoutýdenní dovolenou v exotičtější zemi. Buď, jak buď, vždycky se snažím nedělat svému partnerovi ostudu :D přeci jen když jdete večer do restaurace, i vy chcete vypadat k světu. Co vše však pro to udělat?

Já osobně se na dovolených nijak zvlášť nelíčím. Ale sem tam na sebe nějakou tu řasenku nebo rtěnku hodím. A co tedy brát s sebou na cesty, abych se cítila svěže, pohodlně a navíc atraktivně?

 

lahvicky-do-100-ml1. Kosmetika v mini lahvičkách

V první řadě je dobré vědět, jaké omezení musíte u příručních zavazadel respektovat, respektive co všechno letecké společnosti zakazují. To, že si nemůžete vzít více než 1 litr tekutin a větší lahvičky než 100 ml, už asi víte. Ale čeho se držím při balení já, abych ušetřila co nejvíce místa a zároveň měla na dovolené k dispozici vše důležité?

Šampon, sprchový gel nebo krém na opalování si přelévám do praktických lahviček. Ušetřím tím hodně místa, a navíc si s sebou vždy můžu vzít můj nejoblíbenější kosmetický přípravek. Zubní pastu i kartáček vozím v mini cestovních rozměrech.

Protože jsem přírodní zrzka, moje pokožka se moc se sluncem nekamarádí. Musím si tak s sebou balit i krém po opalování a někdy i maličký krém na tvář. Po celodenním pobytu na slunci mi všechny tyto přípravky pomáhají dostat se zpět „do formy“ :)

Když už se chci večer vyšvihnout na romantickou procházku městem, balím si do balíčku i balzám na rty. Někdy i ten s perleťovou příchutí :) Pro tyto okamžiky vozím navíc i řasenku a k tomu nezbytnou odličovací vodu nebo ubrousky.

 

pece-o-vlasy-na-cestach2. Vlasy a péče o ně na cestách

U většiny žen je tím největším strašákem při cestování péče o vlasy. Moje vlasy jsou naštěstí pevné a husté, proto se mě tento problém moc netýká. Spousta lidí to má však přesně naopak. Už samotný čas strávený při moři a na přímém slunci našim vlasům příliš nepomáhá. Ba naopak, v tomto prostředí jsou jemnější vlasy náchylné k různým neduhům.

Asi nejlepším řešením v tomto případě je přelít si své oblíbené tonikum nebo jiné přípravky do malých lahviček. Jiným příkladem může být maska na vlasy nebo speciální kondicionér.

 

gumicky-do-vlasu3. Gumička bohatě postačí :)

Pokud se chystáte do teplých krajin, samy víte, že s rozpuštěnými vlasy to zkrátka nejde. I proto vozím s sebou zásobu gumiček. Ne protože bych si musela každý den zkoušet nový druh účesu, ale zkrátka protože z nějakého důvodu se z dovolené vždy vracím pouze s jednou. A to mě ani nikdo nemusí okrást :D

 

400+ vychytavek na eshopu - CZ

 

sampon-s-kondicionerem4. Šampon s kondicionérem je sázka na jistotu

Když už chci ušetřit nějaké to místo a mít své vlasy pořád hezké a zdravé, vozím s sebou mini šampon s kondicionérem v jednom. Na 2týdenní dovolenou mi vystačí jedna 100 ml lahvička. Ale samozřejmě záleží, kam jedu. Pokud jsem každý den ve vodě, tak spotřebuji i dvě. Jestli váháte s výběrem vhodného šamponu, zkuste se podívat na tento výběr nejlepších šamponů.

Další variantou, která vám ušetří hodně místa je suchý šampon. Nejčastěji ho využívám při kempování. Zkrátka když vyrážíme do přírody stanovat. Těch příležitostí na umytí nebo sprchu tam moc není. Ať žije příroda :D

 

fen-na-vlasy-na-cestovani5. Fén, žehlička nebo kulma?

Tak tyhle věci opravdu s sebou nevozím. Je sice pravda, že žehličku na vlasy a fén mám i v maličkém cestovním provedení. Ale ještě jsem si je nikdy do batohu nezabalila. Popravdě, na co taky. Ty dva týdny to bez těchto propriet vždy zvládnu. A navíc, na účes mi bohatě stačí zmíněná gumička.

 

serepeticky-do-vlasu6. Serepetičky na ozdobu

Já osobně vozím z doplňků akorát jedny náušnice a řetízky, které vlastně ani nesundávám. Samozřejmě mi nesmí chybět ani sluneční brýle nebo klobouček. Ten jsem však na poslední dovolené ztratila ☹ Takže mě čeká v nákupáku výběr nového. Ale to je pro nás holky vždycky výzva :)

Protože se většinou vydáváme na šíleně dlouhé „procházky“ přírodou, nad rámec většího baťohu si beru i jeden menší batůžek. Některá z vás však asi ocení spíše kabelku, do které dá pouze důležité věci. Při romantické večeři ve městě to také vypadá lépe :)

 

Co si sebou na cesty berete vy? Máte nějaké tajné tipy, které by mně a dalším cestovatelkám usnadnili balení? :) Podělte se o ně s námi.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.