Samolepka / tapeta na zeď, dětská mapa světa

299 Kč 247 Kč bez DPH
Vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Samolepka na zeď vytvoří dětem originální pokojíček a zároveň se stane i poučnou součástí jeho každodenního života. Vybavte své děti nebo děti svých známých touto originální tapetou na zeď s cestovatelskou tématikou. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samolepka na zeď, dětská mapa světa

samolepka-na-zed--detska-mapa-sveta-5

Hledáte vzdělávací a zároveň zábavnou mapu světa pro děti? Tak právě tato samolepka na zeď je tou pravou volbou. Nechte své děti objevovat svět na samolepce. Samolepka kombinuje mapu světa, barevné kontinenty a zvířata, která se v jednotlivých oblastích země nachází. Pomůže tak vašim dětem lépe pochopit geograficko-zvířecí svět z jiného pohledu.

Naučte se hrát

Hra je oblíbeným způsobem učení našeho mozku. Tyto samolepky na zeď se vzorem mapy světa jsou nejen skvělým vzdělávacím nástrojem, ale také zábavným způsobem, jak vyzdobit váš pokoj.

Kvalitní materiál

Tyto samolepky na zeď jsou vyrobeny z akrylu, jsou tak šetrné k životnímu prostředí, bez zápachu a s dlouhou životností. Údržba je velice jednoduchá jelikož z ní můžete bez problému setřít jakékoliv nečistoty nebo prach. Samolepka totiž obsahuje průhledný ochranný film, který zabraňuje poškrábání samolepky nebo samotné zdi.

Vysoce viskózní lepidlo

Samolepka na zeď disponuje vysoce přilnavým lepidlem, které snadno přilne na více druhů stěn. Hodí se pro hladký a čistý povrch, jako jsou stěny, dveře, okna nebo skříně. Můžete ji tak využít do obývacího pokoje, dětského pokoje, restaurace, kuchyně, tělocvičny, domácí kanceláře, chodby nebo na verandu.

samolepka-na-zed--detska-mapa-sveta-6

Tato samolepka na zeď je pokrytá vinylovým obtiskem, který lze snadno odstranit. Zároveň je samolepka díky ochraně vodotěsná, odolná a vydrží při správném nalepení od 3 až do 10 let. V tomto období se nebude odlupovat, blednout ani svrašťovat.

Perfektní dárek

Perfektní doplněk na stěnu každé vnitřní nebo venkovní místnosti pro dekoraci i moderní design. Vinylový materiál je obecně jedním z nejnovějších a největších trendů v domácí dekoraci. Protože jsou naše výrobky vysoce kvalitní, vytvářejí iluzi malovaného nástěnného umění.

samolepka-na-zed--detska-mapa-sveta-7

Jak použít nálepku na zeď

Naše samolepky na zeď se snadno instalují. Při nalepování dodržujte prosím následující pokyny:

 • Vyberte hladký, čistý a suchý povrch. Sloupněte samolepky z listu jeden po druhém.
 • Umístěte samolepky na rovný povrch, aniž byste je tlačili, aby bylo možné je stáhnout a v případě potřeby znovu umístit. Povrch musí být očistěný.
 • Díky profesionálně navržené barevné kombinaci je samolepka kompatibilní s jakoukoli barvou stěny. Dodejte svému pokoji osvěžující vzhled a vytvořte okouzlující atmosféru.

samolepka-na-zed--detska-mapa-sveta-1

Odstranění samolepek na zeď

Naše samolepky na zeď lze kdykoli odstranit z jakéhokoli povrchu a nezanechávají po sobě žádné stopy, lepidlo ani zbytky, ale jakmile je odstraníte, nelze je znovu použít.

Velikost tapety před nalepením: 60 x 90 cm

Pokrytí plochy tapetou po nalepení: 73 x 95 cm 

 navod-na-nalepeni-samolepky-na-stenu-tapeta

 samolepka-na-zed--detska-mapa-sveta-3

samolepka-na-zed--detska-mapa-sveta-4

 

NÁVOD K LEPENÍ SAMOLEPKY NA ZEĎ

Aplikace samolepících dekorací je velmi jednoduchá a rychlá, přesto prosím věnujte chvilku tomuto návodu. Předejte tak nečekaným chybám z nezkušenosti, jelikož jistá pravidla při aplikaci by měla být dodržena.

SAMOLEPKY NA ZEĎ můžete aplikovat na většinu povrchů v interiéru – zeď, dlažbu, sklo, lamina (kuchyňská dvířka). Aplikaci můžete provádět buď přímo z podkladu na zeď (v případě jednoduchých malých motivů) nebo použít tzv. přenosovou fólii, což je častější způsob.

 

Doporučené povrchy vhodné na polepení:

 • sádrokarton, nová zeď s rovným povrchem
 • okna, zrcadla, dveře
 • dlaždice a obklady s rovným povrchem
 • dřevěný či laminovaný nábytek, kuchyňské linky s rovným povrchem
 • chladničky, mrazničky a jiné spotřebiče s rovným povrchem

 

Nevhodné povrchy na polepení:

 • zeď, která sprašuje (po otření dlaní vám na dlani zůstávají stopy malby – prach)
 • silně strukturované omítky
 • vlhké nebo mastné povrchy
 • povrch v bezprostřední blízkosti nebo vystavené účinkům zdrojů tepla

 

Příprava povrchu:

Ujistěte se, že povrch, na který budete samolepku lepit je čistý, suchý a bez nečistot. Pokud budete samolepku lepit tzv. na mokro, pokropte povrch vodou s trochou saponátu nebo pouze čistou vodou a poté utřete.

Příprava samolepky:

Nejdříve folii rozviňte a nechte ji nějaký čas ležet na rovném povrchu při pokojové teplotě, aby se případné nerovnosti vyrovnaly. Položte samolepku na rovnou plochu a pomocí stěrky (např. platební karta, měkký hadřík), pevně uhlaďte samolepku z obou stran. Je-li potřeba, samolepku si rozstříhejte na jednotlivé díly.

Umístění samolepky:

Až máte povrch i samolepku připravenou, rozmyslete si umístění a polohu samolepky. Přiložte samolepku na zeď a zajistěte ji papírovou lepicí páskou nebo si udělejte v rozích samolepky na zeď tužkou značky.

 

Standardní metoda aplikace:

Aplikujete-li vícedílnou samolepku či samolepku větší jak 60 x 60 cm, doporučujeme ji aplikovat ve dvou lidech.

 

 1. Jakmile máte připravený povrch, samolepku a víte přesné umístění samolepky, popř. máte udělané značky na zdi, položte samolepku na rovný povrch motivem dolů a pomalu odstraňujte podkladový papír.
 2. Začněte v rohu, papír stahujte pod úhlem 180° tak, aby motiv zůstával přilepený na přenosové fólii, a ne na vámi odstraňovaném papíru. V případě, že motiv při stahování papíru zůstává přilepený na papíru, a ne na přenosové fólii, stěrkou nebo prstem ji přes papír přitiskněte zpět a znovu opatrně stáhněte papír. Nebo můžete použít k přidržení motivu ostrý nůž. Pozor, ať se rukou nedotknete motivu.
 3. Po kompletním odstranění podkladového papíru lehce přitlačte přenosovou fólii na zeď tak jak jste si označili. Dejte pozor, ať se vám samolepka neslepí k sobě. Pečlivě uhlaďte motiv přes přenosovou fólii postupně odshora dolů a do stran.

Při aplikaci velkých samolepek doporučujeme toto dělat ve dvou lidech – jeden přidržuje nahoře samolepku na zdi v pozici a poté uhlazuje na zeď a druhý dole aby se nepřilepila nekontrolovatelně.

 1. Samolepku po celém povrchu motivu dobře uhlaďte např. kreditní kartou, či hadrem. Nechte motiv cca 10 – 20 minut přilnout k povrchu.
 2. Poté začněte pomalu odstraňovat přenosovou fólii, podobně jako podkladový papír, pod úhlem 180° tak, aby motiv zůstával přilepený na povrchu. V případě, že motiv nechce přilnout na povrch, přitiskněte jej prstem nebo uhlaďte přes přenosovou fólii nebo můžete použít k přidržení motivu ostrý nůž. Postupně opatrně odstraňte celou fólii.
 3. Nakonec zkontrolujte samolepku a uhlaďte ji na zeď opatrně hadrem nebo rukou, případné bublinky propíchněte špendlíkem a uhlaďte.

Lepení samolepky „na mokro“:

Tato metoda je vhodná, pokud lepíte samolepku na velice hladké povrchy, jako je např. sklo, keramika nebo lakované povrchy.

 

 1. Jakmile máte připravený povrch, samolepku a víte přesné umístění samolepky, popř. máte udělané značky na zdi, položte samolepku na rovný povrch motivem dolů a pomalu odstraňujte podkladový papír.
 2. Začněte v rohu, papír stahujte pod úhlem 180° tak, aby motiv zůstával přilepený na přenosové fólii, a ne na vámi odstraňovaném papíru. V případě, že motiv při stahování papíru zůstává přilepený na papíru, a ne na přenosové fólii, stěrkou nebo prstem ji přes papír přitiskněte zpět a znovu opatrně stáhněte papír. Nebo můžete použít k přidržení motivu ostrý nůž. Pozor, ať se rukou nedotknete motivu.
 3. Postříkejte povrch jemným rozprašovačem čistou vodou s trochou saponátu nebo pouze čistou vodou a také lehce motiv.
 4. Opatrně přiložte motiv s přenosovou fólii na povrch a lehce ji uhlaďte. Voda se saponátem by vám měla zajistit, že bude možné s motivem trochu pohybovat tak, abyste mohli doladit přesnou pozici samolepky.
 5. Zajistěte přenosovou fólii k povrchu, aby se nehýbala a táhlými tahy uhlazujte motiv k povrchu a zároveň vytlačujte vodu ven zespod motivu. Můžete použít jako stěrku kreditní kartu, či hadr. Tento krok vám pomůže rovněž zbavit se bublin.
 6. Po vytlačení veškeré vody nechejte samolepku, v závislosti na povrchu, 5 – 60 minut „zaschnout“ a poté můžete odstraňovat přenosovou fólii stejným způsobem jako v bodu 2. Pokud vám motiv nezůstává přilepený na povrchu, ale na přenosové fólii, přitiskněte ji zpět, uhlaďte a počkejte ještě nějakou dobu, než to zkusíte znovu.
 7. Po úspěšném odstranění přenosové fólie, motiv utřete suchým ubrouskem a uhlaďte hadrem, či rukou. Případné bublinky propíchněte špendlíkem a uhlaďte.

 

Tipy:

 • pokud máte čerstvou malbu, s aplikací samolepky raději vyčkejte, až malba zcela vyschne.
 • při odlepování samolepky s přenosovou fólií z podkladového papíru si můžete pomoci i přelomením podkladového papíru na okraji samolepky. Samolepka se uvolní.
 • samolepka lze ze všech povrchů odstranit, ovšem z hladkých povrchů lze podstatně hůře než z klasické omítky. Můžete si pomoci tak, že ji nejdříve nahřejete fénem.
 • pokud se vám samolepka po několika dnech někde odlepuje ze zdi, můžete ji nahřát fénem a samolepku znovu přitlačit na zeď. Po takovéto opravě samolepka drží lépe jak nová... :-)

Doplňkové parametry

Kategorie: Nástěnné mapy, samolepky na zeď
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.125 kg
Položka byla vyprodána…

Ilustrační video