Top 12 míst roku 2022, kam za sněhem z Prahy autem

sumava-kam-za-snehem-lyze-lyzarske-stredisko-2022-b

Víte, kam za sněhem z Prahy? Našli jsme pro vás ta nejlepší místa na lyžování, ke kterým se z Prahy dostanete do 2 hodin. Navíc se s vysokou pravděpodobností na všech místech dočkáte pořádné sněhové nadílky.

Pojďme hezky po pořádku. Míst, na které dorazíte autem do 2 hodin je možná hodně. V teplejším počasí však ne vždy narazíte na kvalitní sněhové podmínky. My jsme pro vás vybrali ta nejlepší lyžařská střediska, které se můžou pochválit nejlepším hodnocením z hlediska zkušeností, kvality i sněhové nadílky.

 

1. Skiareál Plešivec – Krušné hory | 1 hodina 50 minut od Prahy

V Krušných horách patří k nejoblíbenějším a zároveň nejmladším Skiareál Plešivec. Můžete se zde těšit na 11 sjezdovek, od nejlehčích až po černé. Většinou je k dispozici minimálně polovina z nich. Nejdelší červená sjezdovka měří 1,8 km. Cenově vyjde lístek pro dospělé na 680 Kč. Lanovka je vybavena nejmodernějšími technologiemi.

 

2. Skiareál Klínovec – Krušné hory | 1 hodina 40 minut od Prahy

Není žádným tajemstvím, že Klínovec je největším lyžařským střediskem Krušných hor. Rozděluje se na Klínovec sever a Klínovec jih. Taktéž i zde narazíte na 11 sjezdovek. Na Klínovci najdete 1 černou, 5 červených a 5 modrých sjezdovek. Ne všechny jsou však sjízdné. Proto si předem ověřte, jestli je zrovna otevřena vám vyhovující sjezdovka. Jsou zde sjezdovky od těch nejlehčích až po jednu černou. Nejdelší je Jáchymovská sjezdovka s délkou téměř 3 km. Cena denního lístku pro dospělé je 850 Kč.

 

3. Skiareál Mariánské lázně – Slavkovský les | 1 hodina 50 minut od Prahy

Jedním z menších areálu jsou Mariánky neboli Mariánské lázně ve Slavkovském lese. Pokud však chcete vyzkoušet něco jiného než obrovský skiareál, nasměřujte si to k pěti sjezdovkám. Dvě černé měří pouze 300 m, avšak červené sjezdovky jsou dlouhé 1 km a 300 m. Cena za den pro dospělé je pouze 400 Kč.

 

4. Skiareál Zadov – Šumava | 2 hodiny od Prahy

Pro ne příliš náročné lyžaře je ideální šumavský skiareál Zadov. Nachází se v nadmořské výšce 1 120 m. n. m., přičemž disponuje 8 sjezdovkami. Polovina z nich je uměle zasněžována. Nejdelší červená sjezdovka je dlouhá 1 100 metrů. Cena za den pro dospělého vyjde na 480 Kč.

400+ vychytavek na eshopu - CZ

 

5. Skiareál Deštné v Orlických horách – Orlické hory | 2 hodiny od Prahy

Orlické hory nabízí nádherné malebné prostředí skiareálu Deštné, kde narazíte na dva lyžařské areály – Rozněr a Skicentrum Sport profi. První jmenovaný nabízí pouze jednu sjezdovku s délkou 610 m. Skicentrum Sport profi vám však umožní využití až 6 sjezdovek – 2 černé, 1 červenou a 3 modré. Cenově vyjde jeden den pro dospělého na 590 Kč.

sumava-kam-za-snehem-lyze-lyzarske-stredisko-2022

6. Skiareál Petříkovice – Krkonoše | 1 hodina 50 minut od Prahy

Vyrazte do Krkonoš! Skiareál Petříkovice najdete ve výšce 600 metrů, a proto jsou sjezdovky místními častokrát upravovány. U tohoto zimního střediska však speciálně doporučujeme ověřit aktuální stav sněhu. Kromě jednoho dětského svahu zde najdete 4 další sjezdovky. Všechny zabarvené na červeno s délkou 600 – 750 metrů. Jednodenní dospělý lístek stojí 380 Kč.

 

7. Skiareál Harrachov – Krkonoše | 1 hodina 50 minut od Prahy

Jen málokdo neslyšel o asi nejznámějším skiareálu v Harrachově. Toto lyžařské středisko patří k nejnavštěvovanějším. Jeho velkou výhodou je, že prakticky všechny sjezdovky jsou vybaveny umělým zasněžováním. Skiareál se rozděluje na Čertovou horu, Zákoutí a Amálku. Čertová hora disponuje čtyřmi sjezdovkami, dvěma čtyřsedačkovými lanovkami a dvěma vleky. Zákoutí a Amálka jsou spíše vyčleněny pro začínající lyžaře nebo děti. Nejdelší sjezdovkou je 2,2 km dlouhá sjezdovka s lehkou obtížností. Následuje ji několik červených a jedna černá sjezdovka dlouhá 1 250 m. Ceny v Harrachově je o něco vyšší. Lístek na 4 hodiny stojí dospělého 730 Kč.

400+ vychytavek na eshopu - CZ

 

8. Skiareál Pec pod Sněžkou – Krkonoše | 2 hodiny od Prahy

Nenarazit na sníh v Peci pod Sněžkou v Krkonoších je přímo zázrakem. Kromě dobrých sněhových podmínek je však areál nejpestřejší ze všech zmíněných. Najdete zde 11 upravovaných sjezdovek a freestyle park. Svou sjezdovku si zde najde téměř každý. Nejnáročnější sjezdovkou je 500 metrů dlouhá černá sjezdovka Hnědý vrch. Kromě ní je však zde dostupných několik červených i modrých sjezdovek. Nejdelší červená má délku 1,5 km, zatím co lehká až 900 m. Cena odpovídá komplexitě areálu, když dospělý lístek koupíte za 1 070 Kč na den.

 

9. Skiareál Malá Úpa – Krkonoše | 2 hodiny od Prahy

Pouze 8 km od nejvyšší hory České republiky Sněžky leží skiareál Malá Úpa. Toto krkonošské středisko si oblíbí spíše rodiny s dětmi nebo začínající lyžaři. Nachází se zde totiž 6 sjezdovek s dvěma nejdelšími 1,2 km dlouhými sjezdovkami – jedna s těžkou obtížností a jedna s lehkou obtížností. Cena za jeden den je pro dospělého 980 Kč.

 

10. Skiareál Tanvaldský Špičák – Jizerské hory | 1 hodina 40 minut od Prahy

Bezpochyby největším zimním střediskem Jizerských hor je Tanvaldský Špičák. Středisko disponuje devíti různými sjezdovkami s obtížností od lehké až po černou. Nejdelší černá je dlouhá téměř 1,5 km, zatímco jediná červená měří 1,4 km. Příjemným zpestřením pro nenáročné lyžaře je 1 760 metrů dlouhá sjezdovka s lehkou obtížností. Online lístek vás vyjde na jeden den 770 Kč.

 

11. Skiareál Kořenov – Jizerské hory | 1 hodina 40 minut od Prahy

Tento skipark v Rejdicích patří mezi oblíbené destinace milovníků freestyle snowboardingu. Kromě toho sem však rádi zavítají i začínající lyžaři. Naleznete zde 3 sjezdovky s délkou 650 m (lehká) a těžší sjezdovky s délkou 750 m a 850 m. Menší počet sjezdovek se odvíjí v ceně, kdy vás jeden den lyžování vyjde na 500 Kč.

 

12. Skiareál Bedřichov – Jizerské hory | 1 hodina 30 minut od Prahy

Vyrazte do Jizerských hor, a to konkrétně do Bedřichova. Uvítá vás zde 7 vleků a 7 spíše kratších sjezdovek. Ta nejdelší měří pouze 610 metrů. Pouze jedna jediná dosahuje těžké obtížnosti. Začínající lyžaři si však zde budou mít z čeho vybírat. Cena za jeden den je 460 Kč.

 

BONUS: Skiareál Herlíkovice – Krkonoše | 1 hodina 40 minut od Prahy [Osobně vyzkoušené]

Naše vřelé doporučení je Skiareál Herlíkovice a konkrétně Bubákov. Osobně se nám zde velice líbilo, nebylo zde mnoho lidí a podmínky na lyžování byly vyhovující. Najdete zde dvě čtyřsedačkové lanové dráhy, pět vleků a minimálně 7 sjezdovek v provozu. Nejdelší černá měří 1 560 metrů, zatím co červené se pohybují od 400 m až do 1 505 m. Pro nenáročné lyžaře je zde i několik více než kilometr dlouhých sjezdovek. Při nákupu online se můžete dostat s cenou na 665 Kč za den.

sumava-kam-za-snehem-lyze-lyzarske-stredisko-2022-c

Aktuální stav sněhové nadílky v celé České republice

A teď to nejdůležitější. Jaké jsou vaše možnosti už dobře víte. Jak si ale ověřit, kde je aktuálně vůbec nasněženo? Za nás nejlepší stránka pro ověření aktuální sněhové nadílky je zde.

 

Aktuální stav sjezdovek v celé České republice

Pokud už máte konkrétní místo vyhlédnuté, zabrouzdejte na stránky ceske-sjezdovky.cz, kde najdete aktuální situaci ohledně provozu vleků, sněhu a další podrobnosti o konkrétních zimních střediskách v celé České republice.

 

Reálné zkušenosti lidí, kteří vám poradí, kam za sněhem

Nejlepší je poradit se s ostatními. U sjezdovek a aktuální kvalitě sněhu to každou zimu platí dvojnásobně. Reálné zkušenosti sdílejí lyžaři i běžkaři na stránce kamzasnehem.cz.

 

A pokud je aktuální počasí ideální i na běžky, zkuste omrknout náš článek Top 12 míst, kam na běžky Praha a okolí.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.