Parkování zdarma u letiště Brno a Ostrava nebo za pár drobných

Parkování-zdarma-u-letiště-Brno-a-Ostrava-nebo-za-pár-drobných

[AKTUALIZACE: 4. 2. 2024] Letenky z letiště Brna nebo Ostravy už máte, ale nevíte, kde zaparkovat v okolí letiště? V článku vám prozradíme tipy na parkování zdarma v blízkosti letiště Brno - Tuřany i letiště Leoše Janáčka Ostrava. A pro ty, kteří hledají hlídaná parkoviště jsme sepsali i ta nejlevnější.

 

Parkování zdarma v okolí letiště Brno - Tuřany

 

1. Stará část Slatiny – parkování zdarma u letiště Brno

Pokud chcete parkovat zdarma, oblíbenou destinaci je stará část Brna – Slatiny. Dejte si však pozor, abyste neparkovali u vjezdu k někomu do domu. Místní to skutečně rádi nemají.

2.Parkování na ulici Lidická – parkování zdarma u letiště Brno (od 28. 11. 2021 – placené modré zóny)

V srdci Brna se nachází ulice Lidická, která leží asi 31 minut od letiště. Můžete zde zaparkovat úplně zdarma. Těch míst tu však mnoho nenajdete. Proto si raději zabezpečte i plán B.

3. Ulice Údolní, Gorazdova, Leppicova a Jaselská – parkování zdarma u letiště Brno (od 28. 11. 2021 – placené modré zóny)

Dalšími možnostmi uprostřed města Brno jsou uličky Údolní, Gorazdova, Leppicova a Jaselská. Opět však upozorňujeme, že místo tu najít nemusíte.

400+ vychytavek na eshopu - CZ

 

Placené parkování v okolí letiště Brno

 

1. Parkování Brno Airport – od 1 000 Kč / 7 dní

Při hledání nejlevnějších parkovišť u letiště Brno – Turany určitě narazíte i Brno Airport, které nabízí parkování už od 1 000 Kč na týden. Parkoviště se nachází hned u terminálu letiště. Rezervaci můžete provádět na oficiálních stránkách zde.

2. Letím Brno – od 850 Kč / 7 dní - ok

Pouze jednu minutku od letiště můžete zaparkovat na parkovišti Letím Brno. Parkoviště je hlídané, poskytuje pravidelné mytí auta i transfer na letiště zdarma. Rezervaci se doporučuje realizovat alespoň 1 den předem zde.

3. Parkování Brno letiště – od 660 Kč / 7 – 8 dní ok

Oplocené, uzamčené parkoviště hlídané kamerami najdete pouze 2 km od letiště Brno Turany. Stačí sjet z dálnice D1, exit 201 (stejný sjezd jako na letiště) a ocitnete se na zmíněném parkovišti na ulici Řípská 11. Rezervaci provádějte zde.

4. Parkoviště na ulici Jedovnická – 660 Kč / 7 dní

Od 660 Kč zaparkujte i na ulici Jedovnická. Na letiště Brno Turany to však z tohoto parkoviště trvá asi 10 minut.

 

Parkování zdarma v okolí letiště Ostrava

 

1. Parkoviště před kostelem sv. Markéty v Mošnově  – parkování zdarma u letiště Ostrava

Od kostela to trvá na letiště pouze 25 minut pěšky. Pokud tedy nebudete nabaleni několika kufry, vyrazte po svých.

2. Parkoviště u fotbalového hřiště Mošnov

Od fotbalového hřiště se dostanete na letiště od hřiště v Mošnově také po svých pouze za 25 minut.

3. Parkoviště u vlakové stanice Studénka

Pokud si zde budete chtít nechat auto, cestu si dobře naplánujte. Na letiště se totiž budete muset dostat vlakem, který jezdí na letiště v Ostravě pouze každé 2 hodiny.

4. Parkoviště u Hornbachu, Svinov

I od obchodu Hornbach se budete muset dostat na letiště vlakem. Cesta trvá asi 7 minut.

5. Parkoviště u Tesco Třebechovice, Svinov

Pokud zaparkujete u Tesca, na letiště Ostrava se dostanete i tramvají ze stanice Zahrádky. Vystoupíte na tramvajové zastávce Ostrava Mosty H. Z.

 

Našli jste v článku neaktuální informaci? Napište nám na info@zapakuj.cz a jako odměnu získáte slevový kód na další objednávku se slevou 10 %. 

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.