Parkování zdarma u letiště Praha nebo za pár drobných

parkovani-zdarma-u-letiste-praha-nebo-za-par-drobnych

[AKTUALIZACE: 17. 10. 2023]

Vyrážíte na letiště v Praze autem a přemýšlíte kde zaparkovat? Parkování u letiště Praha je možné i zdarma. Stačí se trochu porozhlédnout a ušetříte stovky korun.

Pokud plánujete vycestovat za oceán nebo do evropské země z Prahy, zpozorněte. Sepsali jsme pro vás několik možností na parkování zdarma v okolí letiště Václava Havla v Praze. A pokud vám nevadí připlatit si nějakou korunu za hlídané parkoviště, v článku objevíte i ty nejlevnější parkoviště v okolí letiště.

 

Parkování zdarma Praha – Letiště Václava Havla Praha Ruzyně

 

1. Obchodní centrum Šestka – parkování zdarma

Nejvíce na ráně je parkoviště v obchodním centru Šestka, odkud se dostanete na letiště autobusem číslo 191 za pouhých 8 minut. Není zde nijak omezená délka stání. Ale pozor, dovnitř se dostanete pouze během otevírací doby obchodního centra Šestka, tedy od 7:00 do 22:00 přes týden nebo mezi 8:00 a 22:00 přes víkend. Nachází se zde více než 1 000 parkovacích míst. V OC Šestka tak můžete parkovat i přes noc. Vyjet z parkoviště můžete i mimo otevírací doby obchodního centra.

 

2. Parkoviště Ikea na Zličíně – parkování zdarma

Podobně dostupným parkovištěm je i parkoviště u obchodu Ikea na Zličíně. Parkoviště je sice nehlídané, ale můžete zde nechat auto i přes noc. Na letiště se dostanete ze Zličína autobusem 180, kam se svezete z obchodního centra Zličín autobusem číslo 100. Celkem Vám cesta potrvá 25 - 30 minut.

3. Parkoviště u zastávky Terminál 3 – parkování zdarma

Mezi autobusovými zastávkami K letišti a Terminál 3 naleznete nezpevněné parkoviště s místem pro 22 aut. Parkování je nestřežené, ale v případě krátkodobějšího stání vás tato možnost určitě potěší.

4. Zastávka Na Padesátníku v ulici U letiště – parkování zdarma

Asi 12 minut od letiště Praha naleznete 13 parkovacích míst dostupný pro parkování úplně zdarma. Nachází se kousek od autobusové zastávky Na Padesátníku.

5. Ulice Navigátorů – (aktualizace 2023) již se zde nachází modré zóny

Pohodlně se na letiště Praha Ruzyně dostanete i z ulice Navigátorů, kde pohodlně zaparkujete v jakoukoliv denní dobu. Nachází se zde totiž více než 1 000 dostupných parkovacích míst.

6. Ulice U prioru – parkování zdarma

Z autobusové zastávky Ciolkovského se dostanete přímo linkou č. 191 na letiště už za 11 minut. Stačí, když zaparkujete v ulici U prioru. Podél této ulice je několik málo parkovacích míst bez modrých zón.

7. Pick-up parking v Pop Airport – krátkodobé parkování zdarma

Novinkou je možnost krátkodobého parkování zdarma u POP Outletu. Pozor, nelze zde parkovat dlouhodobě. Parkoviště čítající 2 400 míst můžete využít pouze v případě, že jdete někoho vyzvednout nebo potřebujete zde zaparkovat na pár hodin. Parkoviště je totiž otevřeno pouze v otevírací době od 10:00 do 22:00 od pondělí do neděle.

400+ vychytavek na eshopu - CZ

 

Placené parkování u letiště Praha Ruzyně

 

1. RH Parkování u letiště – od 690 Kč / 2 – 7 dní

Parkování pouze 15 minut od letiště vám může udělat svou cenou radost. Obzvlášť v případě, kdy plánujete vyrazit na delší než týdenní dovolenou. Nejlevnější sazba za parkování zde vychází na období 2 – 7 dní, už za 690 Kč. Rezervovat své místo můžete online zde.

2. Parkování letiště Ruzyně – od 800 Kč / 5 – 7 dní

4 minuty od letiště narazíte na hlídané parkoviště, které vás vyjde na týden už od 800 Kč. V ceně parkování je i odvoz na letiště. Parkování můžete objednat zde.

3. Parkování R7 – od 900 Kč / 7 dní

Další parkoviště najdete jen 5 minut od letiště Praha. Parkoviště je hlídané a vyjde vás na 900 Kč na 7 dní. Rezervovat své místo můžete zde.

4. Fajn parking – od 700 Kč / 7 – 8 dní

Další z parkoviště u letiště Praha je Fajn parking, na kterém se také dostanete na cenu 100 Kč na den. Můžete si zde za poplatek nechat zabalit i své zavazadlo. Rezervace zde.

5. Air Parking – od 800 Kč / 7 dní

Vyrazte na letiště Praha v Ruzyni a zaparkujte na jednom z hlídaných parkovišť pouze za 800 Kč na týden. Rezervovat své místo na za parkování můžete zde.

6. Zaparkujlevne – od 800 Kč / 5 – 7 dní

Deset minut od letiště najdete dalších 200 parkovacích míst. Cena za 7 dní začíná na 800 Kč. Platba je možná pouze v hotovosti. Rezervaci můžete provést zde.

 

Ať už se rozhodnete pro parkovací stání zdarma nebo placené parkoviště, při cestě autem na letiště Praha Ruzyně budete mít v každém případě z čeho vybírat. A teď vzhůru za volant.

 

Našli jste v článku neaktuální informaci? Napište nám na info@zapakuj.cz a jako odměnu získáte slevový kód na další objednávku se slevou 10 %. 

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.