Nejlevnější parkování u letiště v Budapešti za pár drobných

parkovani-letiste-budapest

Využijte levné letenky z Budapeště a zaparkujte levně v okolí letiště. Našli jsme pro vás tipy, jak zaparkovat v blízkosti letiště v Budapešti zdarma a která parkoviště jsou nejlevnější.

Z letiště v Budapešti odlétají nízkonákladové společnosti jako Wizzair, Ryanair nebo EasyJet. Zároveň se díky levným letenkám dostanete za super ceny i do exotických destinací jako jsou Dubaj, Saudská Arábie nebo Omán.

Ovšem jak naložit s parkováním, pokud cestujete na letiště autem? Vyplatí se to vůbec nebo je lepší raději nechat auto doma a vyrazit vlakem či autobusem? Odpověď naleznete v řádcích níže. Našli jsme hned několik parkovišť v blízkosti letiště Budapešť, které vám pomohou ušetřit nejednu korunu.

 

A když už budete mít ušetřenou nějakou tu korunku, díky levnějšímu parkování, co takhle vydat se na speciální neobjevené místo? Inspirujte se v našem článku Top 10 neobjevených dovolenkových destinací, o kterých jste možná nevěděli.

 

1. Oficiální parkoviště letiště Budapešť na terminálu 2 – od 660 Kč (10 900 HUF) /  7 dní

Pokud by se vám nechtělo hledat parkoviště ve vzdálenějším okolí letiště v Budapešti, cenově přijatelné jsou i parkoviště na terminálu 2. Nachází se tu až 5 parkovišť, přičemž 2 z nich jsou cenově výhodné i pro dlouhodobé parkování.

Pro krátkodobé parkování jsou určená parkoviště s názvem „Premium parking“, „Arrivals pick-up“ a „Terminal parking“. Naopak pro dlouhodobější parkování jsou ideální parkoviště na terminálu 2 s názvem „Smart parking“ a „Holiday parking“.

parkoviste-budapest-letiste-terminal-2

Zatímco „Holiday parking“ vás vyjde na cca 780 Kč (12 900 HUF) s cenou na 1 den cca 235 Kč (3 900 HUF), druhé menší parkoviště „Smart parking“ vás bude stát cca 660 Kč (10 900 HUF), resp. cca 285 Kč (4 700 HUF) na den.

Svoje místo si můžete rezervovat na celou dovolenou anebo pouze na pár dní přímo na oficiálních stránkách Mezinárodního letiště Ference Liszta v Budapešti.

 

2. Budapešť Car Parking – 600 Kč (10 000 HUF) /  7 dní

Pokud byste chtěli něco levnějšího, zaparkujte na parkovišti Budapešť Car Parking pouze za cca 600 Kč na týden. Toto parkoviště se nachází jen 1,5 km od letiště, přičemž parkoviště je nonstop monitorované kamerovým systémem. Pakliže byste si chtěli připlatit, je tu i možnost krytého parkování, které vás však vyde na cca cca 950 Kč za týden. Parkování doporučujeme rezervovat přes tyto stránky, kde si můžete udělat rezervaci i ve svém rodném jazyce – Parkzoneweb.com.

 

3. Ferihegy parking – 420 Kč / (7 000 HUF) / 7 dní 

Pokračujeme dále. Může být i levněji. Toto parkování není až tak moc známé, ale z jeho ceny padnete na zadek. Ferihegy parking vás totiž vyjde za 7 dní pouze na cca 60 Kč (1 000 HUF) za den. Celých 7 dní vás tak bude stát cca 420 Kč (7 000 HUF). Adresa parkoviště je H-1185 Budapest (Vecsés), Üllői út 845. Od tohoto parkoviště se nejlépe dostanete na letiště autobusem č. 200E. Jsou to pouze tři zastávky a 4 minuty času. Svoje místo si zkuste rezervovat telefonicky a počítejte s tím, že se dá platit jen v hotovosti a na místě.

 

4. Parkování zadarmo v okolí letiště Budapešť

Možná to zní jako sci-fi, ale i v Budapešti naleznete pár možností, kde zaparkovat zadarmo. Ve většině případů vás to bude stát minimálně jednu cestu městskou hromadnou dopravou. Pokud však plánujete delší dovolenou, tak se vám to může vyplatit.

Co musíme určitě zmínit je, že velká většina parkovišť je přes víkendy a všechny národní svátky Maďarska zadarmo. Kromě toho však můžete vyzkoušet místa označená P+R, které jsou v okolí samotného letiště. Parkování na nich je ještě o jednu cenovou úroveň nižší nebo jsou zcela zadarmo. Pozor si však musíte dát na to, že nemusí mít vždy volnou kapacitu. Tipy na P+R parkoviště:

  • P+R parkoló Akadémiaújtelep vmh. (Budapest, Pesti út, 1173)
  • P+R és B+R Parkoló Budapest-Rákoshegy (Budapest, Bánya part, Parkoló, 1174)
  • P+R parkólo (Budapest, Liget sor 42, 1172)
  • P+R parkólo (Budapest, Szent Imre herceg út 7, 1172)
  • P+R parkólo (Budapest, Szent Imre herceg út 56, 1172)
  • P+R car parks Budapest kőbánya-kispest metro terminus (Budapest, P+R parking, Metróvégállomás XIX. kerület, 1103)

 

Na zajímavé ceny se dostanete i na těchto parkovištích:

  • Hispania Reptéri Parkoló = 700 Kč (11 500 HUF) / 7 dní – rezervovat zde
  • Parkovanie Budapešť = 700 Kč (11 500 HUF) / 8 dní – rezervovat zde
  • BAP Budapest Airport Parking = 700 Kč (11 500 HUF) / 7 dní – rezervovat zde

 

Znáte levnější parkování u letiště v Budapešti? Napište nám ho do komentářů. A pokud ne, vybírejte z našeho seznamu top parkovišť v okolí Mezinárodního letiště Ferenca Liszta Budapešť. Případně se koukněte, kde zaparkovat levně u letiště ve Vídni.

 

Našli jste v článku neaktuální informaci? Napište nám na info@zapakuj.cz a jako odměnu získáte slevový kód na další objednávku se slevou 10 %. 

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí usnadnit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme všechno zjednodušit. Nabízíme vám cestovní doplňky, kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací lahve a mnoho dalšího.