Top 10 neobjevených dovolenkových destinací, o kterých jste možná nevěděli

 7-faerske-ostrovy-top-neobjevene-dovolenkove-destinace-zapakuj

Vybočte z vychozených tras, které se hemží davy turistů a objevte úplně jiný cestovatelský příběh v odlehlých končinách světa. Pokud si umíte představit týden strávený na Tuvalu nebo chuť tradiční kuchyně na Madagaskaru, zarezervujte si letenku a vneste do svých cest nádech vzrušujícího neznáma.

 

1. Tahiti: exotika, slunce a kokosové palmy

Nejznámější ostrov Francouzské Polynésie je svými pohlednicovými výhledy na okolní prostředí skutečným symbolem ráje na zemi. Tyrkysové laguny, bílý písek a kokosové palmy, to vše naleznete na pozadí sopečných hor. Tahiti bychom na mapě hledali na půli cesty mezi Austrálií a čilským pobřežím Jižní Ameriky.

Horké a sluneční podnebí přirozeně přispívá k tomu, že Tahiti si mnoho novomanželských párů vybírá jako romantický ostrov, na kterém tráví své medové týdny. S jediným mezinárodním letištěm v celé Francouzské Polynésii jsou Tahiti zároveň vstupním bodem pro návštěvu tichomořských ostrovů Bora-Bora, Moorea nebo Maupiti. Tahiti jsou typické plážemi s černým pískem sopečného původu a dominují jim dvě hlavní sportovní aktivity – surfování a potápění.

1-tahiti-neobjevene-destinace-zapakuj

 

2. Cookovy ostrovy: nedotknutý ráj

Cookovy ostrovy jsou jednou z nejautentičtějších a nejrustikálnějších destinací v jižním Pacifiku. Objevte úžasnou scenérii, nádherné pláže, zelené hory, nedotknuté ostrovy, které pouze čekají na prozkoumání. Těchto 15 ostrovů leží na půli cesty mezi Havají a Novým Zélandem.

Kouzelná laguna Aitutaki je obklopená prstencem korálových, pískových ostrůvků, a proto nabízí neopakovatelné zážitky z potápění v pacifických vodách. Pokud patříte mezi dobrodružnější povahy, můžete se potápět ke žralokům nebo vrakům lodí.

2-cookove-ostrovy-neobjevene-destinace-zapakuj

 

3. Antarktida: bílý kontinent

Výlet na Antarktidu nabízí závratnou škálu zajímavostí. Scenérie jako z filmů. Úžasná divoká příroda, mimořádná historie. Cesta na „bílý kontinent“ vám připomene, jaká výjimečná je naše planeta a jak je důležité chránit toto křehké prostředí. Zjistíte, že tučňákům vůbec nepřekáží přítomnost lidí, a tak si je budete moci užít zblízka.

Tato roztomilá stvoření jsou synonymem Antarktidy a možnost projít se mezi nimi je hlavním důvodem, proč sem zamířit. Velikost Antarktidy začnete chápat až tehdy, když uvidíte obrovské ledové kry přibližující se k pevnině a obrovské ledovce ponořující se hluboko pod vodu. Jejich velkolepost a krása vám nedovolí odložit fotoaparát.

Soumrak antarktického večera vytváří nejkouzelnější západy slunce. S odstíny modré, oranžové, růžové a fialové barvy, které se šíří po obloze a odrážejí se v zrcadlově pokojných vodách, které přerušují plavající krky ledu, se vám nepřestane zdát.

3-antarktida-neobjevene-destinace-zapakuj

 

4. Namibie: divoký pouštní život

Namibie možná není nejznámější destinací na světě, a právě to přidává ještě víc na její přitažlivosti. Tato fascinující krajina na jihozápadním okraji Afriky překypuje přírodními zázraky, historickými památkami a neuvěřitelnou divočinou. Její kouzlo spočívá v rozsáhlých dunách, dramatických výhledech a nedotknuté přírody. Namibie je domovem bohaté populace gepardů a nabízí bezprostřední pozorování volně žijících živočichů.

Na pobřeží narazíte i na opuštěné německé město Kolmanskop, kde byly začátkem 20. století v písku objeveny diamanty. Dnes je však už toto místo plné stínů minulosti a majestátní německá architektura se změnila na prázdné ruiny zaplněné vlnami písku.

4-namibia-neobjevene-destinace-zapakuj

 

5. Galapágy: zrozené z ohně

Stovky mil od pobřeží Ekvádoru leží souostroví Galapágy: svět sám pro sebe, vytvořený z lávy a izolovanosti tisíce let. Ostrovy jsou známé pověstnou nebojácnou divočinou, který byla zdrojem inspirace pro Darwinovu evoluční teorii. A toto je pouze část příběhu…

Souostroví Galapágy je jednou z vulkanicky nejaktivnějších oblastí na světě. Ostrovy, které se nacházejí na vrcholu hot spotu v západních Pacifiku, vznikaly sopečnou činností několik tisíciletí. Když magma opakovaně prorážela mořské dno, vytvářela vrstvu po vrstvě a z těchto hornin nakonec vznikly ostrovy. Dnes je na souostroví 13 aktivních sopek s občasnými erupcemi.

5-galapagy-destinace-zapakuj

 

6. Tuvalu: pokoj v duši

I když máme rok 2023 a cestovatelský průmysl nadále vzkvétá, je velmi málo lidí, kteří vstoupili na pevninu Tuvalu. Je to jeden z rajských ostrovů v jižním Pacifiku, kde bychom všichni nejraději strávili svůj důchod. Je známý zejména pro svou nejliberálnější vízovou politiku na světě. Kdokoliv odkudkoliv může tuto krajinu navštívit bez vízové politiky.

Vzhledem na velikost ostrova jsou tam však možnosti ubytování extrémně omezené. Tuvalu patří status nejmenší ekonomiky na světě, což ještě více umocňuje jeho izolovanost. Naleznete tu kokosové palmy, kýčovité pláže s bílým pískem a tyrkysovo-modrými vodami lagun či pozůstatky sopek.

6-tuvalu-neobjevene-destinace-zapakuj

 

7. Faerské ostrovy: pýcha Dánska

Faerské ostrovy se nacházejí v chladných vodách mezi Skotskem a Islandem. Tato dramatická země úplně nanovo definuje pojem „nedotknuté souostroví“. Členitá pobřeží, která se kdysi považovaly za vikingské území, jsou domovem přírodních divů, které se nejlépe prozkoumávají na starých rybářských lodích.

Máte zde možnost zažít skutečně unikátní a mystické túry podél vysokých útesů a fjordů. Řídce osídlené dědinky s domy pokrytými travnatým porostem vás přenesou do severské pohádky. Aby se tento jedinečný ekosystém a autentičnost zachovaly i pro další generace, rozhodly se místní autority přistoupit k omezení cestovního ruchu.

7-faerske-ostrovy-top-neobjevene-dovolenkove-destinace-zapakuj

 

8. Kongo: Paříž Afriky

Konžské hlavní město Brazzaville je známé jako „Paříž Afriky“ a může se pochválit nejbezpečnějšími a nejčistšími ulicemi v Africe. Vydejte se na trek anebo plavbu kajakem přes srdce jednoho z nejstarších afrických národních parků Odzala-Kokua a sledujte v něm ohrožené gorily.

Objevte zelený ráj v Národním parku Nouabalé-Ndoki, které leží na hranicích s Kamerunem a Středoafrickou republikou. Číhejte v deštných pralesem na divou zvěř, hledejte lesní slony, buvoly nebo šimpanze. Pro skutečného světoběžníka je Kongo to pravé dobrodružství!

8-kongo-neobjevene-destinace-zapakuj

 

9. Madagaskar: směr kultur a tradicí

Čtvrtý největší ostrov světa, Madagaskar, je obrovská magická krajina, která čeká na objevení dalšími dobrodruhy. Bývalá francouzská kolonie je křižovatkou různých kultur a tradicí. Bohatá je i na flóru a faunu, kterou nenaleznete nikde jinde na světě.

Je těžké myslet na Madagaskar bez toho, abychom si nevzpomněli na lemury. To jsou přeci těmi nejznámějšími obyvateli ostrovní země. Madagaskarské pláže patří mezi neobjevená tajemství Indického oceánu. Zemi nekazí žádné výškové hotelové rezorty, naopak váš pohled zaujmou rybáři prohánějící se na tradičních kánoích.

9-madagaskar-destinace-zapakuj

 

10. Sierra Leone: nejvzácnější divá zvěř na světě

Sierra Leone má všechno, co si dobrodružní cestovatelé mohou přát – nádherné a prázdné pláže lemované plážemi, džungli deštného pralesa s opicemi houpající se mezi stromy, fascinující dědictví a přívětivých obyvatel. Neklidná historie, občanská válka a ebola však způsobily, že se sem v minulosti vydalo jen velmi málo odvážlivců.

Přestože tato bývalá britská kolonie dnes patří k nejchudším krajinám světa, pro turisty skrývá ohromné bohatství v podobě jeskyň, nedotknutých medově zbarvených pláží a turistických chodníků. Ty vás zavedou hluboko do lesů, kterým vládnou šimpanzi a tropické ptactvo.

10-sierra-leone-destinace-zapakuj

 

Kterou z těchto destinací byste si přidali na seznam svých cestovatelských snů vy? Napadli vás další skryté turistické poklady, o které byste se s námi chtěli podělit. Dejte nám vědět do komentářů.

 

Našli jste v článku neaktuální informaci? Napište nám na info@zapakuj.cz a jako odměnu získáte slevový kód na další objednávku se slevou 10 %. 

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí usnadnit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme všechno zjednodušit. Nabízíme vám cestovní doplňky, kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací lahve a mnoho dalšího.