Top 12 tipů na neobyčejný výlet s dětmi z Prahy

tipy-na-vylet-s-detmi-pravcicka-brana

Další hezký víkend před vámi a vy opět přemýšlíte, kam s dětmi na výlet? Buďte originální a dopřejte vašim dětem dobrodružství, které si uchovají v paměti. Tak neváhejte a vypravte se na dovolenou s dětmi nebo třeba jednodenní výlet. Vybrali jsme pro vás ta nejzajímavější místa a atrakce, na které budete s dětmi dlouho vzpomínat.

 

1. Český ráj

tipy-na-vylet-s-detmi-prachovske-skaly

Na začátek se podíváme na místo položené severovýchodně od Prahy, které ukrývá hned několik přírodních dominant. Vybrat si můžete z množství nenáročných výletů, které vaše děti zvládnou levou zadní. Zmíníme například Prachovské skály a okolní skalní města, dále hrad Kost či hrad Valdštejn nebo zříceniny hradů Trosky, Valečov a Frýdštejn. Pokud chcete, aby se vaše ratolesti na cestách zabavily a něco se i naučily, můžete si vybrat z následujících výletů:

 • Dětská naučná stezka Příhrazskými skalami (10 km)
 • Hra v přírodě Na Hrubé Skále s Hynkem z Valdštejna (9 km)
 • Okruh Zvířátka na Klokočských skalách (5 km)
 • Okruh Prachovskými skálami (4 km)

 

2. České Švýcarsko

tipy-na-vylet-s-detmi-pravcicka-brana

Jak jistě víte, České Švýcarsko patří k nejhezčím národním parkům České republiky. Ne nadarmo se sem ročně vydávají tisíce turistů, a to nejen těch českých, ale i německých. Symbolem tohoto parku je Pravčická brána, jenž je největší pískovcovou bránou v Evropě. S dětmi však můžete vyrazit hned na několik dalších míst. Zde máme pro vás několik tipů:

 • Rysí stezka a hřiště na Mezní louce (3,5 km)
 • Trpasličí skála (4,9 km)
 • Soutěsky Hřensko, které si můžete projít i s kočárkem (8,3 km)
 • Zahrada pohádkových postaviček u restaurace Stará hospoda (8,9 km)
 • Vyhlídková věž Růženka s kruhovými panoramaty (2 km)
 • Pohádkový Dolský mlýn (6 km)
 • Skalní hrad Falkenštejn (1,5 km)
 • Lesopark Kvádrberk a další skalní vyhlídky (7 km)
 • Kyjovská skalní stezka a jeskyně Víl (5 km)
 • Divoká a Edmundova soutěska, kterou můžete skombinovat i s 2 km plavbou na lodičkách (7 km)
 • Lesní zážitkový areál Rysí stezka (1,5 km)

 

3. Medvědárium Beroun

tipy-na-vylet-s-detmi-medvadarium-beroun

Pokud byste rádi podnikli výlet, kde se můžete kochat i živými stvořeními, vyrazte 30 km jihozápadně od Prahy – do Berouna. V okolí Berouna můžete s dětmi podniknout hned několik výletu. My doporučujeme zejména návštěvu místního Medvědária, které je situované na Městské hoře, kam se dostanete už po několika minutách z hlavní silnice. Vstupné sem neplatíte. Ačkoliv je Medvědárium zdarma, i tak si s sebou vezměte drobné třeba na chutnou palačinku ze stánku.

 

4. Oslí stezka ve Svárově

tipy-na-vylet-s-detmi-osli-stezka-ve-svarove

Jen těžko budete hledat lepší zážitek než návštěvu zážitkové oslí farmy. Vaše děti si tento výlet zapamatují nadosmrti. Součástí je nejen procházka v přírodní rezervaci s návštěvou oslí farmy, ale také samotná projížďka na oslících. Seznamte své dítě s tímto mírumilovným zvířetem, které vůbec není tak hloupé, jak na by se na první pohled mohlo zdát. Pokud chcete zjistit více informací o ceníku, otevírací době a místě, navštivte oficiální stránku oslí farmy.

 

5. Park Mirakulum

tipy-na-vylet-s-detmi-park-mirakulum

Pokud chcete své děti nechat vybláznit, vyrazte na výlet do středočeských Milovic. Najdete zde originální zábavní park, který kromě hromady aktivit organizuje i množství další zábavy – vystoupení kejklířů, sokolnické ukázky, kouzelnická či cirkusová vystoupení. V parku Mirakulum můžete navštívit kontaktní zoo, lesní hřiště, obří trampolíny, houpačky, lanová centra, podzemní chodby, prolézačky, ale i úzkokolejnou železnici, po které se dostanete k sousední atrakci Tankondrom.

Toto všechno a mnohem více si můžete dopřát už za 200 Kč na osobu. Kompletní ceník a další popis atrakcí naleznete na oficiálních stránkách parku Mirakulum.

 

6. Hrad Točník a hrad Žebrák

tipy-na-vylet-s-detmi-tocnik-zebrak

Nenáročným a zároveň obohacujícím výletem je návštěva hradů Točník a Žebrák, jenž se nacházejí ani ne 30 minut chůze od sebe. K oběma hradům se dostanete zcela zdarma. Pokud však budete chtít vylézt do věžičky nebo poznat interiér, zaplatíte podle aktuálních ceníků. Na hrad Točník si můžete koupit vstupenku online. Pozor však na to, že lístky se prodávají pouze na celou hodinu. Pod hradbami Točníku máte za příznivého počasí šanci spatřit i medvědy, které vám rádi zapózují.

Naproti tomu hrad Žebrák můžete navštívit téměř kdykoliv a zdarma. Teda pokud byste nechtěli do věžičky, kde si budete muset doplatit 80 Kč. Online vstupenky kupujte zde.

 

7. Hlubinný kaolínový důl u Nevřeně

tipy-na-vylet-s-detmi-hlubinny-kaolinovy-dul-nevren

Více než 3 roky zavřený kaolínový důl na konci roku 2019 znovu otevřel své brány veřejnosti a ihned se stal vyhledávanou destinací. Zachovalý důl sloužil v letech 1870 až 1897 pro těžbu bílého zlata.

400+ vychytavek na eshopu - CZ

Z centra Plzně se do Nevřeně dostanete autem i autobusem asi za 20 minut. Když se dostanete k Centru Caolinum, pokračujte dalších 20 minut po značení k samotnému dolu. Celá prohlídka vám zabere asi hodinku. Dospělí zaplatí za prohlídku 150 Kč, děti pak za 100 Kč.

 

8. Zoo Dvůr Králové nebo Lešná

tipy-na-vylet-s-detmi-zoo-dvur-kralove

Pakliže už máte pražskou zoo obkouknutou, vyrazte do jedné z dalších známých českých zoo. Na výlet s dětmi můžete do královohradeckého kraje – konkrétně do zoo v městečku Dvůr Králové nad Labem, jenž je znám zejména svým Safari. Pokud máte i tuto štaci za sebou, zamiřte na Moravu do Zlína. Najdete zde neméně známou zoo, která figuruje pod názvem Lešná.

 

9. Centrum Babylon v Liberci

tipy-na-vylet-s-detmi-akvapark

Abychom neochudili ani Liberecký kraj, nesmíme zapomenout zmínit Aquapark Centrum Babylon, který je ideální pro vyžití nejen dětí, ale celé rodiny. Kromě vodního dovádění si zde můžete užít i lunapark, bowling, laser game, labyrint nebo i 4D kino.

Pro dospělé je centrum Babylon vybavené wellness centrem, masážemi a doprovodným kulturním programem. Co více si přát během rodinného prodlouženého víkendu. Vše potřebné k pobytu a aktivitám naleznete na oficiálních stránkách Centrum Babylon v Liberci. Užijte si výlet s dětmi, o jakém se vám ani nesnilo.

 

10. Stezka Valaška s vyhlídkou

tipy-na-vylet-s-detmi-stezka-valaska

Pojďte si užít okouzlující výhled pod vrchol hory Tanečnice nedaleko Pusteven. V rámci procházky po stezce Valaška se můžete těšit na jediný lanový chodník v ČR a zároveň nejdelší skywalk v celé Evropě. Po vystoupání na vrchol, který sahá do výšky 1 099 m nad mořem, se můžete kochat výhledem na Beskydy, Jeseníky, ale také Velkou Fatru, Považský Inovec nebo polský Rybnik.

Zkrátka procházka pro děti jak dělaná. A to jsme se ještě nezmínili o trampolínách a třípatrovém hřišti s prolézačkami.

 

11. Hrad Střekov

tipy-na-vylet-s-detmi-hrad-strekov

Tento tip na výlet s dětmi jsme sem nezařadili jen tak. Nad břehem řeky Labe se tyčí majestátní zřícenina hradu Střekov, jehož zachovalost vás mile překvapí. Kromě úchvatného výhledu se zde po celý rok konají různé akce a festivaly. Kombinace pohádkových nedělí, činoher a středověkého hudebního léta s prostory ze 14. století nabízejí nepopsatelnou atmosféru. Díky audio průvodcům se během hodinky dozvíte vše důležité o historii tohoto místa.

 

12. Westernové městečko Šiklův mlýn

tipy-na-vylet-s-detmi-westernove-mestecko-sykluv-mlyn

Vraťte se na několik hodin na Divoký západ. Vyrazte na výlet s dětmi do westernového městečka Šiklův mlýn, kde si užijete nefalšovanou atmosféru pravého amerického westernu.

Děti si zde můžou užít střelbu z luku, vláček Union Pacific, skákací hrady, koupaliště, zoopark nebo i dětský letní tábor. Ale ani dospělí nepřijdou zkrátka. Při čekání na své ratolesti si můžete pochutnat na dortíku s kávou, případně zajít na návštěvu do legendárního baru U Hrobníka. A pokud budou děti potřebovat ještě více času na blbnutí, zajděte si do wellness nebo na krátkou projížďku na koni.

Šiklův mlýn naleznete na Vysočině, poblíž městečka Zvole nad Pernštejnem. Podívejte se na otevírací dobu, ceník, ale i aktivity, které se zde pravidelně konají.

 

Nevybrali jste si? Zkuste se inspirovat našimi tipy na výlety v okolí Prahy, kam můžete zajet klidně i autem. Případně nasajte inspiraci v článku, ve kterém jsme sesbírali ty nejatraktivnější místa po celé České republice.

 

Našli jste v článku neaktuální informaci? Napište nám na info@zapakuj.cz a jako odměnu získáte slevový kód na další objednávku se slevou 10 %.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.