21 osvědčených tipů na výlet po ČR v roce 2020

21-osvědčených-tipů-na-výlet-po-ČR-v-roce-2020

Kdy jindy začít objevovat krásy ČR než právě po uvolnění restrikcí po koronavirové pandemii. Před celkovým otevřením hranic se ale pojďme podívat na ty nejhezčí místa Česka. Sepsali jsme pro vás několik tipů na výlet po ČR, které byste měli stihnout navštívit ještě letos.

 

1. Kokořínsko | 1 hodina od Prahy

1.-Kokorinsko-Pokličky

Jednou z nejatraktivnějších destinací současnosti je chráněná krajinná oblast Kokořínsko – Máchův kraj. My jsme si zde vyzkoušeli nenáročnou, ale velice hezkou Cinibulkovou stezku, která vás zavede hned na několik nádherných míst. Na naučné stezce narazíte na skalní Bludiště nebo množství dalších méně známých míst. Pokud se budete chtít vybrat do Kokořínska z druhé strany, nevynechejte Čertovy hlavy, Mšenské pokličky a hrad Kokořín.

 

2. Vyhlídka Máj | 50 minut od Prahy

Vyhlidka-maj-zapakuj

Neméně oblíbených turistickým místem je vyhlídka Máj, kterou naleznete necelou hodinkou na jih od Prahy. Po žluté stezce se na tento nádherný výhled dostanete po mírném výšlapu z obce Terezín. Pokud vyrazíte na toto místo vlakem, vaši konečnou zastávkou bude Jílové u Prahy.

 

3. Českosaské Švýcarsko | 1 hodina 30 minut od Prahy

3.-Českosaské-švýcarsko--.-Pravčická-Brána

Na Českosaské Švýcarsko bychom mohli psát samé superlativy. Mezi našimi doporučeními musíme vyzvednout Pravčickou bránu, největší přírodní pískovcovou bránu v Evropě. Dále bychom zmínili Dolský mlýn, který tam stojí už téměř 70 let, jako pozůstatek z natáčení filmu Pyšná princezna. Navíc z tohoto místa už to nebudete mít daleko k našim sousedům do Německa. V Saském Švýcarsku nemůžeme opomenout výhled na most Bastei, pevnost Königstein nebo Stolovou horu Pfaffenstein.

 

4. Adršpašsko-teplické skály | 2 hodiny 20 minut od Prahy

4.-Adršpašsko-teplické-skály

Jednou z náročnějších stezek je asi 6 km dlouhý okruh uprostřed skalnatého „města“. Svou cestu můžete započít například na okraji města Teplice nad Metují.

 

5. Český ráj | 55 minut od Prahy

5.-Český-Ráj---Prachovské-Skály

Po Kokořínsku je chráněná krajinná oblast Český ráj dalším turistickým místem, kde vám rozhodně jeden den stačit nebude. My jsme se vydali do Prachovských skal, kde jsme uprostřed lesů a skal spatřili několik nádherných vyhlídek. Pokud jste už Prachovské skály navštívili, vydejte se v Českém ráji na Drábské světničky nebo hrad Valdštejn.

 

6. Český Krumlov | 2 hodiny od Prahy

6.-Český-Krumlov

Pokud přemýšlíte, které městečko patří mezi nejhezčí v České republice, mnoho z vás jako první napadne právě Český Krumlov. Toto malebné městečko je dokonce od roku 1992 zapsáno do seznamu světového dědictví UNESCO.

 

7. Hrad Bouzov | 3 hodiny od Prahy

7.-Hrad-Bouzov

Morava ukrývá nejeden krásný hrad. Jedním z nich je také hrad Bouzov, který naleznete kousek od města Loštice. Tato romantická památka ve středozápadní Moravě pochází z přelomu 19. a 20. století.

 

8. Zámek Hluboká | 1 hodina 40 minut od Prahy

21-osvědčených-tipů-na-výlet-po-ČR-v-roce-2020

Malebný zámek Hluboká se nachází asi 15 km od Českých Budějovic. Pokud tak plánujete navštívit metropoli jihočeského kraje, rozhodně nesmíte opomenout ani tento gotický zámek.

 

9. Panská skála | 1 hodina 30 minut od Prahy

9.-Panská-skála

Unikátním jevem je také Panská skála nacházející se v chráněné krajinné oblasti Českého středohoří, konkrétně v městečku Kamenický Šenov.

 

10. Kutná hora | 1 hodina od Prahy

10.-Kutná-Hora

Dalším městem, které nemůžeme nezmínit je 21tisícové město Kutná hora. V tomto historickém městě se zachoval nádherný chrám sv. Barbory nebo známá Kostnice. Kousek od Kutné Hory můžete navštívit také zámek Žleby.

400+ vychytavek na eshopu - CZ

 

11. Zámek Lednice | 45 minut od Brna

11.-Zamek-Lednice

Pokud máte rádi zámky, určitě se vydejte za moravskou pýchou – zámek Lednice, jenž se nachází asi 15 km od městečka Mikulov. Tato gotická stavba ze 16. století okouzlí nejednu romantickou duši.

 

12. Stezka korunami stromů Lipno | 2 hodiny 30 min od Prahy

12.-Lipno-Stezka-korunami-stromu

Trochu odbočíme od národních parků, hradů a zámků. Mezi naše tipy na výlet zařazujeme i stezku korunami stromů na Lipně. Atrakce zasazená do lesního prostředí sahá do 24 metrové výšky a jako specialita se tam nachází i skluzavka.

 

13. Zámek Jezeří | 1 hodina 30 minut od Prahy

13.-Zámek-Jezeří

Ptáte se, kam na výlet v ústeckém kraji? Rozhodně navštivte zámek Jezeří. Tento nepříliš známý zámek, který byl postaven již v roce 1365 jako hrad, a posléze přestavěn na zámek je jasnou volbou.

 

14. Hrad a zámek Bečov nad Teplou | 1 hodina 50 minut od Prahy

14.-Hrad-Bečov

Obyvatelé Karlovarského kraje se mohou také pyšnit významnou národní kulturní památkou. Je jí stejnojmenný zámek v městečku Bečov nad Teplou. Historie tohoto zámků sahá do poloviny 16. století.

 

15. Klášterní zahrady v Litomyšli | 2 hodiny od Prahy, 1 hodina 20 minut od Brna

15.-Litomyšl-Klášterní-zahrady

Pokud jste milovníci zeleně a zahrad, vyrazte na výlet do Litomyšle. Klášterní zahrady nejsou v tomto městě jediné, avšak v kombinaci s přilehlým klášterem tvoří nádhernou kulisu. Sami se běžte přesvědčit.

 

16. Hrad Loket | 2 hodiny od Prahy

16.-Hrad-Loket

Hrad loket naleznete v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les v okrese Sokolov. Na středověký hrad Loket se nejlépe dostanete autem, přičemž můžete zaparkovat na místním neplaceném parkovišti.

 

17. Státní zámek Červená Lhota | 1 hodina 30 minut od Prahy

17.-Zamek-Červená-Lhota

Místem nejen pro romantické chvilky, ale i dokonalé fotky, je státní zámek Červená Lhota. Zámek se nachází v jižních Čechách, konkrétně na severu Jindřichohradecka. Zámek je specifický hlavně svým zabarvením, ale i umístněním na skále uprostřed zámeckého rybníku.

 

18. Státní hrad Pernštejn | 45 minut od Brna

18.-Hrad-Pernštein

Další pýchou Moravy je nepochybně hrad Pernštejn. Návštěvu tohoto unikátního gotického hradu ze 13. století můžete spojit s procházkou po jedné z naučných stezek v okolí. Případně si užijte více času na jednom ze šesti prohlídkových okruhů.

 

19. Hněvín | 1 hodina 15 minut od Prahy

19.-Hnevin-zapakuj

Město Most není proslulé pouze Severkou z populárního seriálu Most. Za zmínku určitě stojí i středověký hrad Hněvín, který v současnosti slouží také jako hotel, restaurace a také hvězdárna.

400+ vychytavek na eshopu - CZ

 

20. Zámek Hradec nad Moravicí | 1 hodina 40 minut od Brna, 35 minut z Ostravy

20.-Zámek-Hradec-nad-Moravicí

Kam na výlet v okolí Ostravy? Rozhodně k zámku Hradec nad Moravicí, kde si můžete vybrat některý z osmi prohlídkových okruhů. Mimořádný historický význam, ale i unikátní vizuální zjev potvrzuje status zámku vyhlášen v roce 2001, kdy se toto místo stalo národní kulturní památkou.

 

21. Přehrada Les Království | 1 hodina 45 minut od Prahy

21.-Přehrada-Les-Království

Dvůr Králové zná většina z nás hlavně kvůli zoo s africkým safari. My bychom však rádi zmínili mimořádně fotogenické místo, a to přehradu Les Království, která svým zjevem láká mnoho turistů. Minulý rok tato stavba oslavila 100 let od položení prvního kamene.

 

Bonus: Jeskyně blanických rytířů v Rudce (do 45 min od Brna) + Boskovice + Kunštát

21.-Jeskyně-blanických-rytířů-v-Rudce

Pro všechny, kteří se dočetli až sem, máme ještě jeden typ. Sochy rytířů vytesaných do kamene uvnitř kopce s názvem Milenka najdete kousek od města Kunštát. Vstupné dovnitř vychází na 120 Kč.

 

Věříme, že si z našeho výběru tipů na výlet lehce vyberete. Nacházíme se totiž v období, kdy můžeme poznat naši vlastní českou kulturu a historii víc než kdykoliv předtím. Cestování a objevování zavřením hranic totiž rozhodně nekončí.

 

Našli jste v článku neaktuální informaci? Napište nám na info@zapakuj.cz a jako odměnu získáte slevový kód na další objednávku se slevou 10 %.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.