15 tipů, kam na výlet v okolí Prahy. Autem do hodinky

tipy-na-vylet-kolem-prahy-do-hodinky

Cestování po Česku se stává asi tím jediným, co nám cestovatelům v nejbližších měsících zůstává jako náhražka objevováni světa. Pro všechny žijící v hlavní metropoli – Praha, jsme sepsali 15 tipů na výlet, které můžete podniknout do hodinky autem.

 

1. Chráněná krajinná oblast Kokořínsko – Máchův kraj | 1 hodina od Prahy

1.-kokorinsko-machuv-raj-certovy-hlavy-tipy-na-vylet-kolem-prahy

Jako první nemůžeme nezmínit nic jiného než více jak 400 km2 velkou chráněnou oblast, která ukrývá mnoho různorodých a atraktivních míst. Po nejznámější Cinibulkové stezce se dostanete až ke Skalnímu bludišti u Mšena. Po delší procházce i k Pokličkám nebo hradu Kokořín. Z druhé strany krajinné oblasti se dostanete například k Čertovým hlavám nebo jeskyním Klácelka či Klemberka.

 

2. Zámek Červený Újezd | 30 minut od Prahy

4.-zamek-cerveny-ujezd-tipy-na-vylet-kolem-prahy

Ne příliš známým místem je jen kousek od Prahy vzdálený zámek Červený Újezd. Sice jde o novodobý zámek postavený v roce 2002, ale svým vzhledem a kombinací stylů vypadá jak z dávných dob. Zaujme vás nejen svým vzhledem, ale také muzeem či skanzenem.

 

3. Křivoklátsko | 55 minut od Prahy

5.-krivoklat-tipy-na-vylet-kolem-prahy

Pýchou národního parku Křivoklátsko je nepochybně hrad Křivoklát. Příjemnou procházku můžete ve slunečný den spojit i s návštěvou Medvědária v Berouně, kam se dostanete zdarma. Jinou variantou je návštěva zámku Zbiroh nebo hradu Žebrák. Nemůžeme však opomenout ani zámek Nižbor nebo Koněpruské jeskyně, které stihnete navštívit během jednoho dne.

 

4. Kutná Hora a okolí | 1 hodina od Prahy

6.-kutna-hora-tipy-na-vylet-kolem-prahy

Toto 21tisícové městečko nabízí hned několik zajímavých faktů. Nejenže jde o jedno z nejvýznamnějších královských měst a významné místo pro těžbu stříbra ve středověku, ale Kutná Hora je také zapsaná do světového dědictví UNESCO. Kromě historické části města navštivte Chrám sv. Barbory nebo Kostnici. Pokud vám zbyde čas, za 25 minut se dostanete i k pohádkovému zámku Žleby.

 

5. Lom Velká Amerika | 35 minut od Prahy

3.-lom-velka-amerika-tipy-na-vylet-kolem-prahy

Když se nás někdo ptá, kam v okolí Prahy, jedním z prvních míst, které nás napadne, je lom Velká Amerika. Nejenom, že se sem můžete dostat autem, ale výlet můžete absolvovat i na kole. Neopomeňte ani sousední menší lom Malá Amerika, případně spojte výlet s návštěvou hradu Karlštejn.

Vybírejte z nabídky od zkušených cestovatelů

    

 

6. Zámek Konopiště | 40 minut od Prahy

7.-zamek-konopiste-tipy-na-vylet-kolem-prahy

Na zámku Konopiště si můžete kromě 4 prohlídkových okruhů užít i nádherné zahrady. Pokud na Konopiště zavítáte v hezkém počasí a budete mít štěstí, budete si moci vychutnat pohled i na místní medvědy nebo pávy.

400+ vychytavek na eshopu - CZ

 

7. Hrad Karlštejn | 40 minut od Prahy

2.-karlstejn-tipy-na-vylet-kolem-prahy

Milovníci hradů mohou jen stěží vynechat středověký hrad ze 14. století nacházející se pouze 8 km od Berouna. Návštěvu hradu můžete spojit i s procházkou, která vás dovede až k lomu Velká Amerika.

 

8. Vyhlídka Máj | 50 minut od Prahy

11.-vyhlidka-maj-tipy-na-vylet-kolem-prahy

Když vyhledáváte se svou polovičkou tu nejhezčí prvomájovou romantiku, nemůžete vynechat asi nejznámější vyhlídku na Vltavu – Vyhlídku Máj.

 

9. Zřícenina hradu Okoř | 30 minut od Prahy

8.-okor-tipy-na-vylet-kolem-prahy

Pokud přemýšlíte, kam v okolí Prahy do půl hodinky, i z takového centra Prahy to zvládnete například ke hradu Okoř. Nám bohatě stačila kolem hradu krátká procházka. Když se budete chtít podívat dovnitř, připravte si 70 Kč (dospělí), respektive 45 Kč (děti). Další místo, kam se vyplatí dojet na kole.

 

10. Solenická podkova | 1 hodina od Prahy

tipy-na-vylet-kolem-prahy-do-hodinky

Pokud hledáte tip na výlet obdobný vyhlídce Máj, vyrazte za romantikou k Solenické podkově. Nenáročný výlet můžete začít v obci Větrov nebo Zduchovice, odkud se pěšky dostanete na vrch Na Altánku už po 2 kilometrech. Výhled si můžete vychutnat ze skalního ostrohu asi 160 metrů nad řekou. Podívat se můžete i na nedalekou vyhlídku Milada či zříceninu hradu Vrškamýk.

 

11. Zřícenina hradu Bezděz | 1 hodina od Prahy

10.-zricenina-hradu-bezdez-tipy-na-vylet-kolem-prahy

Kousek od oblíbené letní destinace Máchovo jezero se nachází zřícenina hradu Bezděz ze 13. století. K hradu se můžete dostat od placeného parkoviště v obci Bezděz, vzdáleného asi 1 km. Avšak musíte počítat s tím, že jako ke většině hradů budete muset vystoupat poměrně strmý kopec.

 

12. Hrad Ledeč nad Sázavou | 1 hodina od Prahy

12.-hrad-ledec-nad-sazavou-tipy-na-vylet-kolem-prahy

Perla Posázaví v podobě Ledečského hradu přestavěného na zámek patří k nejstarším dochovaným hradům v České republice. Pochází ze 14. století a jeho návštěva může být pro vás příjemně stráveným dnem s rodinou.

 

13. Nový zámek v Hořovicích | 40 minut od Prahy

13.-novy-zamek-v-horovicich-tipy-na-vylet-kolem-prahy

Barokní zámekHořovicích je dalším tipem na výlet, který může být jednou ze zastávek při návštěvě hradů Točník, Žebrák nebo zámku Zbiroh. Pokud vyrazíte ráno, všechny tyto zámky můžete stihnout i za 1 den. U zámku v Hořovicích se nachází parkoviště pouze pro 10 aut, proto se raději spolehněte na 700 metrů vzdálené parkoviště, odkud se k zámku bez problému dostanete pěšky.

400+ vychytavek na eshopu - CZ

 

14. Koncentrační tábor Terezín | 45 minut od Prahy

14.-koncentracny-tabor-terezin-tipy-na-vylet-kolem-prahy

Historicky neslavně proslulé místo se nachází pouze 45 minut od Prahy. Koncentrační tábor Terezín zrcadlí skutečnou realitu, která se odehrávala během 2. světové války. Otevírací doba tábora se liší měsíc od měsíce. Proto sledujte aktuální informace na oficiálních stránkách.

 

15. Hrad Český Šternberk | 40 minut od Prahy

15.-hrad-cesky-sternberk-tipy-na-vylet-kolem-prahy

Dalším hradem přestavěným na zámek je Český Šternberk, který se tyčí nad Sázavou v okresu Benešov. K jediné 50minutové prohlídce se dostanete po 120 schodech, takže si ponechte nějaké síly i na tuto aktivitu.

 

BONUS: Zámek Sychrov | 1 hodina od Prahy

Bonus-zamek-sychrov-tipy-na-vylet-autem-kolem-prahy

Do hodinky se vejdeme i při cestě autem k pohádkovému zámku Sychrov. Pokud plánujete výlet do Českého ráje, zastavte se i u tohoto půvabného zámku nacházejícím se 16 km jižně od Liberce.

A pokud vám tato inspirace nestačí, věnujte několik minut našemu dalšímu článku, kde jsme pro vás sepsali 30 tipů, kam na výlet v okolí Prahy, autem do 30 minut.

Nebo chcete vyrazit i s dětmi? Inspirujte se našimi tipy na výlet s dětmi z Prahy.

 

Našli jste v článku neaktuální informaci? Napište nám na info@zapakuj.cz a jako odměnu získáte slevový kód na další objednávku se slevou 10 %.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.