Mikulov: tipy na výlet autem do půlhodinky

mikulov--tipy-na-vylet-autem-do-pulhodinky-hobitin-vrbice

Pokud přemýšlíte, kam na výlet na jižní Moravě, sázkou na jistotu je městečko Mikulov. V jeho okolí však naleznete hned několik dalších úžasných míst, kam rozhodně stojí za to zajet. Tak sedněte do auta nebo na kolo a vyrazte objevovat.

Oblast Pálavy a okolí skrývá hned několik míst, o kterých jste možná ani nevěděli. Co všechno však můžete zvládnout během jednoho prodlouženého víkendu? Ať už vyrazíte autem, autobusem nebo budete brouzdat vlakové koleje místních vesniček, naše doporučená místa nevynechte.

 

1. Městečko Valtice

mikulov--tipy-na-vylet-autem-do-pulhodinky-zamek-valtice

Dominantou města Valtice s pouze 3 600 obyvateli je bezpochyby místní zámek Valtice. Pokud si budete chtít projít vnitřní prostory, prohlídka vás vyjde od 60 Kč do 200 Kč, záleží, který okruh si vyberete. Jedna z prohlídek nabízí i návštěvu vinných sklepů v podzemí zámku, kde si za 190 Kč můžete zaplatit i prohlídku s ochutnávkou vín. Otevírací hodiny naleznete na oficiálních stránkách zámku. A pokud se budete chtít pokochat pouze zevnějškem, projděte si rozlehlé zahrady okolo zámku.

Valtice ale nejsou pouze o zámku. Podobně jako v jeho okolí zde najdete plno možností pro degustaci místního vína. Za nás můžeme všemi deseti doporučit Valtické podzemí. V pátek a sobotu vám tam v sezóně zahraje i cimbálovka. A pokud si nestihnete udělat rezervaci, nemusíte vůbec zoufat, dovnitř se dostanete i tak.

Vstupné ve dnech, kdy hraje cimbálovka stojí 150 Kč, ať už máte rezervaci nebo jdete jen na degustaci. Mimo tyto dni se dostanete dovnitř pouze za 50 Kč. Po podzemí se můžete procházet, jak se vám zlíbí a usadit se, kde budete chtít. Následně si stačí najít to nejchutnější víno, objednat občerstvení a strávit zde příjemný večer.

 

2. Lednice a okolí

mikulov--tipy-na-vylet-autem-do-pulhodinky-zamek-lednice

Když už se ocitnete v těchto končinách, nevynechte ani další nádherný zámek Lednice. Samotný zámek je jedním z nejhezčích, které v České republice můžete spatřit. V zámku jako takovém si můžete vybrat ze 4 prohlídkových okruhů a určitě doporučujeme minimálně jeden absolvovat.

400+ vychytavek na eshopu - CZ

Po prohlídce si udělejte procházku do rozlehlých zahrad, kde můžete buď pěšky nebo na lodičce zajet k vyhlídkové věži Minaret. Výstup po 302 schodech vás vyjde na 80 Kč. Samotný zámecký park je tak rozhlehlý, že u zámku Lednice lze strávit klidně celé odpoledne.

Ať už pěšky, lodí nebo autem, doporučujeme zavítat i na uměle vytvořenou zříceninu – Janův hrad.

 

3. Levandulová farma Starovičky

mikulov--tipy-na-vylet-autem-do-pulhodinky-levandulova-farma-starovicky

Pokud milujete levandule, v měsících červen a červenec si můžete udělat krásnou fotku uprostřed levandulového pole. Avšak, není to jen o jedné fotce. U farmy se můžete projít, a také si zakoupit kvalitní levandulové mycí a vonné přípravky. Návštěvou tohoto místa tak rozhodně neprohloupíte. A slyšeli jste o další levandulové farmě v Bezděkově?

 

4. Vrbice (Hobitín)

mikulov--tipy-na-vylet-autem-do-pulhodinky-hobitin-vrbice

Další místo je opět spojené s oblíbeným nápojem Moravy. Jde o vesničku Vrbice, která se proslavila hlavně svými vinnými sklípky, které svým patrovým uspořádáním připomínají Hobitín Nového Zélandu. A když si k nádherné scenérii i s přilehlým mlýnem dáte skleničku dobrého moravského vína, ocitnete se v reálné pohádce.

 

5. Kobylí vrch, Stezka nad Vinohrady

mikulov--tipy-na-vylet-autem-do-pulhodinky-kobyli-vrch-vyhlidka

Kousek od Vrbic si poté můžete udělat procházku k vyhlídce na Kobylím vrchu, kterou najdete pod názvem Stezka nad Vinohrady. Ačkoliv je tato rozhledna nižšího vzrostu (její výška sahá pouze do výšky 8 metrů), i tak je z ní nádherná podívaná na okolní vinice. A pokud chcete pozvednout romantickou atmosféru o level výš, vydejte se na toto místo při západu slunce.

 

Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na samotný Mikulov :)

Míst v okolí Mikulova je skutečně mnoho. Zbytek už necháme na vás. Napište nám do komentářů vaše oblíbená místa v okolí Mikulova, ať se i my můžeme inspirovat před další cestou na jižní Moravu :)

 

Našli jste v článku neaktuální informaci? Napište nám na info@zapakuj.cz a jako odměnu získáte slevový kód na další objednávku se slevou 10 %.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.