Dovolená v Neapoli: průvodce letenkami, ubytováním a dopravou

neapol-letenky-ubytovani-jidlo-co-videt

Italské město zpod Vesuvu rozkvetlo i díky neslavné mafiánské minulosti ve velice půvabné a autentické město. Přinášíme vám praktické tipy, jak na letenky, ubytování a dopravu v centru Neaople.

Itálie se pro nás stala už takovou každoroční tradicí. Minimálně jednou ročně sem alespoň na prodloužený víkend zavítáme. Tentokrát to vyšlo na Neapol. A rozhodně to byla trefa do černého. Ačkoliv tohle město nepatří mezi nejčistější, jeho autentičnost vše přebila.

Abyste si i vy mohli užít krásy Neapole, níže jsme pro vás sepsali to nejdůležitější, co se vám bude při plánování určitě hodit.

 

1. Neapol a letenky

Do Neapole se nyní dostanete pohodlně z Prahy přímým letem za necelé dvě hodinky se společnostmi Ryanair nebo WizzAir. Ceny jednosměrných letenek se pohybují již od 700 Kč.

ryanair-letenky-praha-neapol

 

2. Jak se dostat z letiště v Neapoli do centra

Z letiště se jednoduše dostanete shuttle busem Alibus. Jezdí od 6:00 do 23:20, cesta vás stojí 5 € a lístek si koupíte u řidiče (platit můžete hotově i kartou). Abyste si naplánovali svoji cestu z/na letiště, mrkněte na jízdní řád na jejich stránkách.

autobus-alibus-letiste-neapol-centrum (1)

 

3. Neapol a doprava

Neapol je maličká a vše se dá lehce projít pěšky. Pokud si však chcete šetřit nohy, můžete využít metro nebo autobus. Single ticket vás vyjde na 1,20 €. Pokud se rozhodnete využít metro, určitě nastupte nebo vystupte na stanici metra „Toledo“, kterého design je doslova kosmický.

toledo-metro-neapol

Pakliže byste se rozhodli cestovat více, jednodenní lístek vás vyjde na 4,20 €. A pokud byste se rozhodli trávit v Neapoli více dní, možná se vám vyplatí zakoupit týdenní jízdenku, která vás vyjde na 12,50 €.

A pokud budete plánovat výlet na ostrov Capri nebi Ischia, nezapomeňte si rezervovat jízdenku předem. My jsme vyžili společnost SNAV. Naopak do Pompejí nebo Heraclea se nejlépe dostanete vlakem.

vlak-neapol-pompeje-zapakuj-min (1)

 

4. Neapol a ubytování

Jako ve většině evropských měst, i zde fungují klasické vyhledávače ubytování jako Airbnb, Booking nebo Agoda. Záleží jen na vás, zda si chcete zarezervovat pouze ubytování nebo byste rádi měli rovnou ubytování se snídaní.

 

5. Neapol jídlo a pití

Itálie je proslulá svým skvělým jídlem a pitím. A ani Neapol toho není výjimkou. Téměř ve všech restauracích najdete skvělou pizzu, těstoviny nebo skvělé víno. Nezapomeňte však ani na kavárničky s výbornou a levnou kávou.

restaurace-jidlo-neapol

My jsme se asi nejvíce zamilovali do sladkého pečiva, které zde naleznete ve všech možných kombinacích. Typickými pro Neapol je sfoliatella a baba. Ochutnat můžete buď klasickou variantu nebo speciální s příchutí pistácií, karamelu nebo čokolády. Schválně spočítejte, kolik metrů projdete od jedné pekárničky k druhé. My jsme je viděli asi na každých 10 metrech.

baba-pecivo-jidlo-neapol

pecivo-sfogliatella-neapol

 

6. Kdy navštívit Neapol

Neapol se nachází v jižní části Itálie, díky čemuž je zde i v zimě příjemných 12 – 15 stupňů. Jelikož se však nachází na pobřeží, jako i v jiných městech zde můžete zažít poměrně silný vítr. Naopak v létě se zde teploty mohou vyšplhat i nad 35 °C. Nejlepším obdobím je tak jaro a podzim, kdy si jako na málo místech Evropy můžete užít příjemné teplo v krátkém tričku a vychutnat si kávičku na venkovní zahrádce.

neapol-letenky-ubytovani-jidlo-co-videt

 

7. Kolik dní strávit v Neapoli

Neapol není nijak velké město, ale určitě si na něj vyhraďte alespoň tři dny. Minimálně 2 dny strávíte v centru. A pokud navštívíte i časově náročnější atrakce jako návštěvu podzemí, času budete určitě potřebovat více. Zároveň také návštěva okolí v podobě Pompeí, Herculanea, městeček Sorrento, Amalfi a Positano anebo ostrovů Capri, Ischia a Procida může zvýšit časovou náročnost i na více než týden.

divadlo-pompeje-neapol

neapolske-podzemi-valka

vezuv-sopka-neapol-zapakuj-min

 

8. Kolik nás stály 3 dny v Neapoli (přepočítáno na osobu)

Letenky: 1 706 Kč

Ubytování: 1 935 Kč

Doprava (metro, vlak): 643 Kč

Jídlo: 2 095 Kč

Vstupy: 696 Kč

Suvenýry: 36 Kč

CELKEM: 7 111 Kč

 

9. Shrnutí toho nejdůležitějšího

Neapol bychom zařadili mezi jedno z top 3 italských měst, které rozhodně musíte navštívit. Jeho autentičnost, kdy vám nad hlavami v uličkách visí prádlo, zpoza každého rohu musíte dávat pozor, aby vás nesejmul skútr nebo vonící pečivo a káva na každém rohu. Tohle všechno stihnete zažít, byť jen při prodlouženém víkendu.

Pokud jste někdy váhali, zda italská města stojí za návštěvu, tak vám říkáme: rozhodně stojí!

 

Našli jste v článku neaktuální informaci? Napište nám na info@zapakuj.cz a jako odměnu získáte slevový kód na další objednávku se slevou 10 %. 

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí usnadnit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme všechno zjednodušit. Nabízíme vám cestovní doplňky, kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací lahve a mnoho dalšího.