Dovolená v Ženevě: průvodce letenkami, ubytováním a dopravou

zeneva-letenky-ubytovani-jidlo-co-videt-zapakuj

Když se řekne Švýcarsko, jako první vás asi napadne čokoláda a hodinky. A ne jinak tomu bylo v Ženevě. Téměř z každé vitríny na nás koukali hodinky Swiss a také kousky čokolády se na nás usmívaly z každé kavárny. My vám přinášíme to nejdůležitější, co vám zjednoduší plánování návštěvu tohoto krásného města.

 

1. Ženeva a letenky

Letenky asi budou to poslední, co si na dovolené do Ženevy pořídíte levně. Do Ženevy, ale třeba i Bernu, se totiž dostanete pohodlně přímým spojem z Prahy. A za velice příjemné ceny. Létá sem například EasyJet nebo Eurowings.

letenky-zeneva-easyjet

 

2. Jak se dostat z letiště v Ženevě do centra

Dříve bylo možné cestovat ze ženevského letiště do centra města zdarma. Bohužel tuto výhodu už od 1. 1. 2023 nemůžete využít a za lístek musíte zaplatit. Není to však žádná tragédie. Z letiště se dostanete vlakem do centra za pouhých 10 minut, a to za cenu 3 CHF.

jak-se-dostat-z-letiste-do-centra-zenevy-vlak

 

3. Ženeva a doprava

Po Ženevě se pohodlně můžete pohybovat i pěšky. Pokud byste chtěli zavítat do vzdálenějších míst, lze využít místní MHD nebo si půjčit kolo. Více o cenách a možnostech veřejné dopravy se dozvíte na oficiálních stránkách MHD.

doprava-zeneva-mhd

Pakliže se ubytujete v klasickém hotelu, měli by vám poskytnout tzv. travel card, díky které můžete využít cestování po Ženevě zdarma.

 

4. Ženeva a ubytování

Pokud možno, ubytování do Ženevy hledejte ihned po zakoupení letenky. Ceny i méně atraktivního ubytování se zde pohybují opravdu vysoko a vy tak včasnou rezervací můžete ušetřit nemálo peněz.

Můžete využít klasické vyhledávače jako jsou Airbnb, Booking nebo Agoda. Na konci článku se dozvíte, kolik ubytování stálo nás.

 

5. Ženeva jídlo a pití

Ženeva rozhodně není tím nejlepším místem pro cestování lowcost. My jsme toto město navštívili pouze na dva dny, díky čemuž bylo poměrně jednoduché vybavit se českými sendviči a oříšky. Samozřejmě místní čokoládě jsme rozhodně odolat nemohli :D A ani vám bychom to nedoporučili. Je vážně famózní. Pokud ale budete chtít jíst v restauracích, připravte si pořádný balík peněz.

cokoladovna-svycarsko-zeneva

svycarska-cokolada-zeneva

 

6. Kdy navštívit Ženevu

Vzhledem k počasí je návštěva Ženevy nejlepší v létě. Ovšem musíte počítat s tím, že v sezoně bude vše o krapet dražší. Cenově příjemnější pro vás může být duben nebo září, kdy se teploty pohybují kolem 12 °C a turistická sezona ještě nezačala, respektive skončila. Pokud však máte rádi sníh a výlety do hor během zimní sezony, určitě se sem vyplatí jet i v zimě.

zeneva-kdy-navstivit-svycarsko

 

7. Kolik dní strávit v Ženevě

Ženeva není nijak rozlehlá. Na její klidné projití pěšky vám postačí 1-2 dny. A pokud byste si chtěli udělat výlety i do okolních městeček, kam se pohodlně dostanete vlakem nebo lodí přes jezero, určitě se zde vyplatí strávit těch dní více. V můžete navštívit městečka jako Annecy, Lausanne nebo Yvoire. Ovšem připravte se, že za cenu jízdenek zaplatíte podobnou cenu jako za cenu letenek :D

fontana-zeneva-co-videt

 

8. Kolik nás stály 2 dny v Ženevě (přepočítáno na 1 osobu)

Letenky: 1 338 Kč

Ubytování: 2 259 Kč

Doprava (metro, vlak atd.): 70 Kč

Jídlo: 780 Kč (cena je pouze za čokoládu :D, jídlo jsme si brali vlastní)

Vstupy: 0 Kč

Suvenýry: 120 Kč

CELKEM: 4 567 Kč

 

9. Shrnutí toho nejdůležitějšího

Věříme, že tyto základní informace vám pomohou při vašem rozhodování a následném plánování návštěvy švýcarského města Ženeva. A co všechno se dá v Ženevě vidět? O tom vám již brzo připravíme další článek.

vlak-zeneva-doprava

 

Našli jste v článku neaktuální informaci? Napište nám na info@zapakuj.cz a jako odměnu získáte slevový kód na další objednávku se slevou 10 %. 

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí usnadnit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme všechno zjednodušit. Nabízíme vám cestovní doplňky, kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací lahve a mnoho dalšího.