4 dny ve španělské Andalusii za hubičku (část 2/2)

4-dny-ve-spanelske-andalusii-za-hubicku-el-torcal

V předchozím článku, který shrnul velkou část našeho andaluského dobrodružství, jsme vám ukázali ta nejhezčí místa, které tato oblast ukrývá. Ale co samotná Malaga a její okolí?

Na Malagu nepotřebujete více než dva nebo tři dny. Pokud se však chcete podívat i někam dál, vyrazte za jedinečnými místy, na které budete hezky vzpomínat.

 

Co navštívit v Malaze

Začněme hned v centru dění, a to ve městě, které nabízí množství kulturních památek. Tou první byla místní katedrála. Vstup do Cathedral of Malaga vás vyjde na 6 €, v případě výšlapu na střechu 10 €. Každou neděli však můžete navštívit katedrálu od 14:00 do zavíracích hodin úplně zdarma. Ale nenechávejte vše úplně na poslední chvíli. Poslední vstup je nejpozději půl hodiny před zavíračkou.

Co ještě navštívit v Malaze? Pevnost Alcazaba de Málaga, kam se lze v neděli po 14:00 také podívat zdarma. Nebo také sousední pevnost Castillo de Gibralfaro.

Pokud máte rádi víno, určitě zde ochutnejte to místní. Ačkoliv vínům z Malagy se dá spíše říkat sladký likér, protože sladší vína snad jinde nenajdete.

4-dny-ve-spanelske-andalusii-za-hubicku-malaga-ochutnavka-vina

A kam dál v okolí Malagy?

V okolí se nachází hned několik dalších úžasných míst. Či už je to vodopád dopadající do Alboránského moře, stezka podél skalnatých útesů nebo ráj skal v El Torcal.

 

1. Cascada de Maro

Jelikož neradi trávíme čas pouze v rozpálených městech, vyjíždíme i za přírodou. V okolí Malagy rozhodně doporučujeme pláž Playa de Maro, kde si můžete půjčit kajak za 20 € na hodinu a objevit skrytý vodopád Cascada de Maro. Nejde o nic náročného. K vodopádu dopádlujete za 15 minut. Všude kolem je průzračně tyrkysová voda. A pokud sem přijedete v čase odlivu, dá se u vodopádu i koupat.

4-dny-ve-spanelske-andalusii-za-hubicku-cascada-de-maro

 

2. Caminito Del Rey

Dopřejte si příjemnou 7,7kilometrovou procházku podél skal. Na fotkách to sice vypadá jako velká adrenalinová výzva, ale realita je trošku jiná. 2,9 km tvoří procházka podél útesu, zbytek trávíte na lesních cestičkách.

400+ vychytavek na eshopu - CZ

Lístek vás bude stát 10 €, plus parkování 2 €. Parkoviště se nachází kousek od vchodu do tunelu, který vede k hlavnímu vstupu na stezku. Případně můžete parkovat zdarma podél cesty.

4-dny-ve-spanelske-andalusii-za-hubicku-caminito-del-rey

Cesta je jednosměrná a nazpátek k parkovišti můžete dojít buď pěšky obcházkou nebo se svézt autobusem za cca 1,50 € až k hotelu, vzdálenému asi 200 metrů od placeného parkoviště.

TIP: Jak získat lístek, pokud již bude vyprodáno týdny dopředu? Přivstaňte si brzy ráno a dorazte k pokladně hodinu před prvním vstupem. Otevřeno je od úterý do neděle 9:30 – 14:30. Přibližně prvních 50 lidí, kteří se dostaví ještě před prvním vstupem, si může zakoupit lístky na místě. Více osob se bez lístku na stezku bohužel nedostane, a to z toho důvodu, že denně vpustí na stezku pouze 1 100 lidí.

 

3. El Torcal

Na cestě z Malagy do Sevilly nebo Córdoby se můžete zastavit na pár hodin v národním parku El Torcal. Tohle místo je, k našemu překvapení, zcela zdarma. Můžete si vybrat ze dvou variant, po kterém značení půjdete. My jsme si vybrali kratší cestu (zelené značení, časová náročnost cca 45 minut), avšak hned na začátku jsme zjistili, že jdeme opačným směrem. A tak jsme se už po pár set metrech ztratili a ocitli se u žlutého značení :D Pokud byste se tedy rovnou rozhodli pro žlutou stezku, počítejte s časovou náročností asi dvě hodinky.

4-dny-ve-spanelske-andalusii-za-hubicku-el-torcal-2

Věříme, že jsme vám dali dostatek inspirace i informací pro vycestování do této části Španělska. A pokud se chcete inspirovat naším dalším španělským dobrodružstvím, mrkněte třeba na to, jak jsme se vyhnuli zlodějům v Barceloně.

 

Našli jste v článku neaktuální informaci? Napište nám na info@zapakuj.cz a jako odměnu získáte slevový kód na další objednávku se slevou 10 %.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.