4 dny ve španělské Andalusii za hubičku (část 1/2)

4-dny-ve-spanelske-andalusii-za-hubicku-sevilla

Praha ✈ Malaga -> Ronda -> Gibraltar -> Sevilla -> Granada -> Caminito del Rey -> El Torcal -> Malaga ✈ Praha

Když už letíte do španělské Malagy, proč situaci nevyužít a nenavštívit další kouzelná místa? Oblast Andalusie a Gibraltaru jich nabízí hned několik.

My jsme na jihu Španělska plánovali strávit 4 dny, a tak naše první kroky vedly do místní autopůjčovny. Konkrétně ke společnosti Wiber, která nabízí půjčení aut již od 4 € na den. Ano, čtete dobře. Jako obvykle jsme prolustrovali několik portálů s recenzemi a zjistili, že tohle je ideální volba. A nakonec i byla. I když, řekněme si pravdu, pojistné krytí bylo téměř nulové. Ze zkušenosti však víme, že pojištění není to jediné, na co všechno si musíme při půjčovaní auta dávat pozor. Společnost aktuálně nabízí své služby pouze ve Španělsku, konkrétně v Alicante, Malaze a na Mallorce.

A protože se snažíme jezdit lowcost, ubytovali jsme se přes Airbnb na okraji Malagy a na výlety jsme vyráželi autem.

Většinu svých dovolených se snažíme pečlivě plánovat, ale tentokrát jsme si itinerář rozplánovali pouze orientačně. Času jsme totiž měli dost, a tak jsme byli rádi za flexibilitu. A i když některá místa vyžadují rezervaci dlouho dopředu, stejně jsme na ně vyzráli :)

 

Kam se v Andalusii podívat

Andalusie ukrývá mnoho nádherných míst, jež se nachází jen pár hodin od Malagy. Když už se do tohoto města vydáte na několik dnů, rezervujte si čas i na jeho okolí.

 

1. Ronda

Toto město je proslavené hlavně svým kamenným mostem Puente Nuevo, který spojuje dvě části města, jenž se nachází na skále. Most byl postaven ve druhé polovině 18. století a svým vzhledem je naprosto unikátní.

Pokud se tam rozhodnete vyrazit, udělejte si několik zacházek za výhledem. Můžete se kochat pohledem na most v celé své kráse z různých uhlů. Včetně menšího vodopádu pod ním. Za zmínku stojí také zahrady Jardines De Cuenca, které jsou krásné zejména v létě, nebo náměstí Plaza Duquesa de Parcent.

4-dny-ve-spanelske-andalusii-za-hubicku-ronda

 

2. Bahenní lázně

Jako mezizastávku cestou na Gibraltar jsme zamířili i do „lázní“. Venkovní koupačka i s bahnem, které prý údajně léčí. Ačkoliv voda byla dosti ledová a bahna už na nás moc nezbylo, tak jsme se zvládli namazat odshora dolů a strávit tam asi hodinku.

Voda pramení v kamenné zídce, kde se dá i vykoupat v termálním pramenu. Místo Baños romanos de la Hedionda, Casares se nachází v oblasti stejnojmenného městečka Casares.

4-dny-ve-spanelske-andalusii-za-hubicku-baheni-lazne

 

3. Gibraltar

Po hodince strávené v bahenní lázni jsme zamířili na Gibraltar. Země přezdívaná jako „Skála“. Pro nás země kruháčů :D

Nejzajímavějším místem je hora The Rock of Gibraltar pokrývající větší část celého ostrova. Na výběr máte z několik procházek po Gibraltar Range National Park, kterého je hora součástí. Jedna vede po asfaltové silnici až k Apes Den, místu, kde najdete jediné divoce žijící opice v Evropě. Jiná vede přes náročnější lesní cestičku. Cestou k Apes Den máte také možnost projít se po houpacím mostě The Windsor Bridge dlouhém 71 m.

Pěší vstup do národního parku činí 5 liber. Pokud však budete chtít navštívit například i Jeskyni sv. Michaela, Skywalk a mnoho dalšího, zaplatíte 12 liber. Jelikož Gibraltar spadá pod Velkou Británii, připravte si libry, nikoliv eura.

4-dny-ve-spanelske-andalusii-za-hubicku-gibraltar

 

4. Sevilla

Město, které se už po pár hodinách dostalo na vrchní příčky našeho žebříčku top měst. Ztraťte se, jako my, v úzkých uličkách města, objevte nádhernou sevillskou katedrálu a zamiřte až k Plaza de España. Tady můžete strávit hodinu, ale klidně i půl dne. Můžete se kochat pohledem na fontánu, zajít do vojenského muzea nebo si užít romantiku na lodičce.

Do sevillské katedrály si musíte koupit lístky předem, jinak se tam nedostanete. Návštěva však skutečně stojí za to. Z věžičky katedrály budete mít výhled na celé město.

4-dny-ve-spanelske-andalusii-za-hubicku-sevilla-plaza-de-espana

Naproti katedrále navštivte Reales Alcázares, která byla původně postavena pro kastilského krále Petra. Běžná cena pro dospělého činí 18,50 €.

TIP: Do pevnosti se můžete dostat každé pondělí v poslední návštěvní hodinu pouze za 1 €. Lístky za tuto symbolickou sumu můžete koupit pouze online a nejpozději den předem.  

 

Z Plaza de España se vydejte i do parku de Maria Luisa, k věžičkám La Giralda, Torre del Oro nebo k Royal Tobaco Factory.

 

5. Granada

Asi nejvýznamnějším místem, které se v Granadě nachází, je pevnost Al Hambra. Další památka, do které musíte kupovat lístky týdny předem.

TIP: Do pevnosti můžete přece jen získat lístky i na poslední chvíli. Pokud si otevřete oficiální stránky pevnosti ještě před půlnocí a počkáte si, tak už vteřinu po půlnoci se do prodeje uvolní několik lístků, které se rozhodli jejich majitelé na poslední chvíli stornovat. Někdy můžete mít štěstí, že se jich do prodeje uvolní desítky, někdy pouze pár kusů. Na nákup lístků nebudete mít ani dvě minuty, takže musíte jednat opravdu rychle.

 

400+ vychytavek na eshopu - CZ

Na pevnost si vyhraďte určitě minimálně 3 hodiny. Pevnost je skutečně rozlehlá. Stejně tak i přilehlé zahrady. Celou pevnost Al Hambra si můžete prohlédnout i naproti z výhledu Mirador de San Nicolas. Za zmínku stojí taky návštěva Catedral de Granada.

4-dny-ve-spanelske-andalusii-za-hubicku-granada-al-hambra

Ptáte se, kde je něco o Malaze, když to byla naše hlavní zastávka? Tak o té se už brzy budete moci dočíst v samostatném článku, který vás může inspirovat hned k několika dalším výletům.

 

Našli jste v článku neaktuální informaci? Napište nám na info@zapakuj.cz a jako odměnu získáte slevový kód na další objednávku se slevou 10 %.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.