Top 10 magických jezer Rakouska pro ideální dovolenou

hallstat-jezero-rakousko-zapakuj

Nejhezčí jezera Rakouska máme z Česka, co by kamenem dohodil. Začněte vybírat ubytování, dovolená v Rakousku začíná! Oblasti jako Korutany, Tyrolsko nebo Horní Rakousky vás totiž nenechají dlouho váhat.

 

Ať už vyrazíte do Rakouska ve kterémkoliv ročním období, tyrkysově zbarvená jezera vám rozhodně vyrazí dech. Vybrali jsme pro vás top 10 jezer, mezi kterými nebude chybět nejteplejší jezero v Rakousku, největší jezero Tyrolska nebo oblast s největším počtem jezer v Rakousku – Korutany. Pakliže jste vášnivý cyklisti, všechna jezera se dají projet i na kole.

Tak se pojďme společně podívat, kterých 10 rakouských jezer jsme pro vás vybrali.

400+ vychytavek na eshopu - CZ

1. Jezero Achensee | Tyrolsko

Jedno z největších jezer v Rakousku se nachází pouze 45 minut od Innsbrucku. Vyznačuje se smaragdově zelenou, křišťálově čistou vodou, která přitahuje turisty po celém světě. Jelikož se toto rakouské jezero nachází v horské oblasti, voda zůstává chladná i v létě, kdy dosahuje teploty kolem 20 °C. Jezero Achensee však i tak zůstává oblíbené i pro své sportovní aktivity, které tam můžete zažít. Užít si můžete třeba jízdu na člunu, windsurfing, surfování, plachtění, potápění nebo oddychovou jízdu na šlapadle.

jezero-achensee-rakousko-zapakuj

 

2. Jezero Hallstättersee | Horní Rakousy

Asi nejturističtějším jezerem Rakouska je jezero Hallstättersee. Nachází se zde totiž tzv. „insta místo“ populární zejména pro malý kostelík, který dokonale dotváří pestrobarevnou flóru. Jezero s hloubkou 125 metrů je ideální pro plavání, potápění nebo plavbu na člunu. Můžete si zde však půjčit i kajak nebo kánoe. Pokud plánujete navštívit Halštat v hlavní letní sezóně, přijeďte raději ráno před devátou nebo až po 18. hodině. Vyhnete se díky tomu nepříjemným davům.

hallstat-jezero-rakousko-zapakuj

 

3. Jezero Attersee | Horní Rakousy

Pokud hledáte méně turistické a neméně kouzelné jezero, vyrazte do Horních Rakousů k jezeru Attersee. Toto jezero je považované na jedno z mála míst, kam vyrážejí i místní. Díky tomu je zde pohodlné a bezplatné parkování, žádné vstupné, lezecká stěna, tenisové kurty a skluzavky. Také si zde můžete pronajmout loďku a prozkoumat nedotčené vody na vlastní pěst.

Jezero Attersee se nachází v rakouské oblasti Salzkammergut a je největším jezerem v zemi. Jeho voda je tak čistá a průzračná, že pod vodou je možné dohlédnout až do hloubky 25 metrů, což z něj dělá ráj pro potápěče.

jezero-Attersee-Horní-Rakousy-zapakuj

 

4. Jezero Wolfgangsee | Salcbursko, Horní Rakousy

Jezero Wolfgangsee, obklopené lesy, loukami a horami, se rozprostírá na hranici mezi Horními Rakousy a Salcburkem. Obklopují ho malebné staré vesničky a města, včetně Saint Wolfgang a Saint Gilgen (v tomto městečku se nachází jedna z nejlépe umístěných vyhlídkových plošin a narodila se zde Mozartova matka), které rozhodně stojí za návštěvu. Objížďku městeček a nasátí atmosféry jezera zvládnete klidně za jeden den. Můžete zde absolvovat i adrenalinovější aktivity jako vodní lyžování, vodní pneumatiky nebo parasailing.

Jezero-Wolfgangsee-salcbursko-zapkuj

 

5. Jezero Mondsee | Horní Rakousy

Jezero Mondsee (česky Měsíční jezero) je považované za nejteplejší jezero Rakouska. V letních měsících dosahuje teploty až 28 stupňů. Nachází se zde největší škola surfování a plachtění v celém německy mluvícím regionu. Místo v roce 2015 proslavila i přítomnost natáčení Jamese Bonda.

Pokud jste spíše fanouškem pěší nebo cyklo turistiky, užijete si zde až 100 km stezek. Jezero Mondsee můžeme zároveň doporučit i jako ideální typ na rodinnou dovolenou s dětmi. Obzvlášť, když návštěvu jezera spojíte i s návštěvou nedalekého Salzburgu.

TIP: Nejlepší výhled na jezero Wolfgangsee a zároveň jezera Attersee a Mondsee si můžete vychutnat na vrcholu hory Schafberg. Na kterou se můžete vydat vyhlídkovou jízdou Schafbergbahn, jednou z nejstarších parních ozubnicových železnic na světě, která měří 1200 metrů od St. Wolfgangu až na vrchol.

Jezero-Mondsee-Horní-Rakousy-zapakuj

 

6. Jezero Zell am See | Salcbursko

Zell am See aneb Zellersee je další opravdovou rakouskou prázdninovou destinací, kde budete chtít trávit svou nejbližší dovolenou. Ať už tu zimní nebo tu letní. Jezero se jmenuje podle sousedního města Zell am See, kde se nachází nádherný hrad ze 16. století a obrovský románský kostel. Jezero je obklopené majestátními horami, korunované ledovcem Kitzsteinhorn, na kterém lze sáňkovat nebo lyžovat celý rok. Ráno tak můžete vyrazit na sjezdovky a večer se koupat v jezeře.

Jezero-Zell-am-See-salcbursko-zapakuj

 

7. Jezero Klopeiner See | Korutany

Klopeiner See je také považované za jedno z nejteplejších jezer v Rakousku. Některé zdroje dokonce tvrdí, že toto jezero je nejčistší a zároveň nejteplejší v celé zemi. I díky tomu, že patří k těm menším, ale za to teplejším jezerům a v létě dosahuje až 27 °C. Najdete zde výborné možnosti pro surfování, jízdu na koni, tenis, golf, cyklistiku i turistiku.

Jezero-Klopeiner-See-Korutany-zapakuj

 

8. Jezero Traunsee | Horní Rakousy

Dalším „nej“ se pyšní jezero Traunsee, které je se svou hloubkou 191 metrů nejhlubším jezerem v rakouských Alpách. Návštěvu tohoto místa můžete spojit s návštěvou města Gmunden, ve kterém se nachází keramická továrna a středověký hrad Orth. V Gmundenu si můžete pronajmout elektrický člun (za 17,50 eur/hodinu) a proplouvat kolem hradu, abyste naplno poznali jeho krásu. Na jezero je nejlepší výhled z nejvyšší hory této oblasti – Traunstein. Pokud si chcete užít spíše výhled na tuto horu, vyrazte do malebné rakouské vesničky Traunkirchen.

Jezero-Traunsee-Horní-Rakousy-zapakuj

 

9. Jezero Wörthersee | Korutany

Páté největší jezero Rakouska se nachází hned u města Klagenfurt. Jezero je známé svou 300 metrů dlouho pláží, která je vybavena 133 metrů dlouhým tobogánem. Místo je oblíbené převážně mladými lidmi, jelikož se zde v sezóně konají plážové párty. Jedno z nejteplejších jezer (v létě dosahuje teploty až 27 °C) je totiž obklopené několika bary, restauracemi a kavárnami. Užijte si krásný západ slunce nad jezerem, popíjejte ovocný koktejl a poslouchejte vlny, zatímco se teplé sluneční paprsky odrážejí na hladině vody.

jezero-worthersee-rakousko-zapakuj

 

10. Jezero Faaker See | Korutany

Jezero Faaker See patří mezi nejatraktivnější letní dovolenkové destinace v Korutanech. A to díky příjemné teplotě vody (až 26 °C), výhledům na Alpy, malebným lesům a pohoří Karawanken. Jezero se nachází na půlcestě mezi Vídní a Benátkami, proto je skvělým místem na zastávku při cestě na jih. Pokud nehledáte pouze odpočinek, můžete si zde půjčit plachetnici, kajak anebo motorový člun. Nemůžeme nezmínit ani skutečnost, že jezero Faaker See je známé jako jezero s pitnou vodou.

Jezero-Faaker-See-rakousko-zapakuj

 

BONUS: Jezero Neusiedler See | Burgenland

Velice specifickým místem je jezero v nejvýchodnější a třetí nejmenší rakouské spolkové zemi, 50 km od Vídně. Jde o jednu z největších sladkovodních ploch, přičemž jeho hloubka je v průměru pouze 1 m. Pozorovatelé ptactva zde najdou více druhů ptáků než na kterémkoli jiném vnitrozemském jezeře v Evropě a milovníci vína budou moci ochutnat různé místní ročníky. V okolí vod je totiž hned několik malebných městeček, především Illmitz, Podersdorf am See (Pátfalu) a Weiden.

 

Teplota jezer v Rakousku podle období roku

Rakouské jezero

Teplota vody v létě

Jezero Achensee

20 °C

Jezero Hallstättersee

24 °C

Jezero Attersee

25 °C

Jezero Wolfgangsee

20 °C

Jezero Mondsee

28 °C

Jezero Zell am See

18 °C

Jezero Klopeiner See

27 °C

Jezero Traunsee

20 °C

Jezero Wörthersee

27 °C

Jezero Faaker See

26 °C

 

V rámci našeho výběru bychom mohli zmínit ještě několik dalších rakouských jezer ideálních pro dovolenou. Pro tentokrát se však obrátíme na vás. Napište nám do komentářů, které rakouské jezero patří mezi vaše oblíbené a kde byste nejraději každý rok trávili dovolenou?

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.