20 nejlepších aplikací na cestování zdarma v roce 2024

20-nejlepsich-aplikaci-na-cestovani-zdarma-v-roce-2022

Pokud jde o balení na dovolenou, mnozí z nás budou mít své chytré telefony na vrcholu seznamu. I proto jsme pro vás vybrali nejpraktičtější a nejpoužívanější cestovní aplikace, které vám pomohou vytěžit z dovolené maximum.

Cestovatelské aplikace jsou nejen zdrojem inspirace, ale jsou také nesmírně užitečné pro několik dalších aktivit. Poradíme vám ty nejlepší aplikace, které vám pomohou mít svůj let plně pod kontrolou. Stejně tak vám zajistí plnohodnotné informace k ubytování, jak si pohlídat nejlepší kurz pro směnu peněz, kde najdete nejbližší záchod, nejbližší wifi připojení zdarma anebo co si sbalit do konkrétní destinace.  

 

Cestovní aplikace, bez kterých se ve finální destinaci neobejdete

Vyrazte do zahraničí vybaveni. A nemusí to být vědomosti. Stačí být vybaven těmi správnými aplikacemi. Ať už si nebudete vědět rady s lokálním jazykem, sdílením financí s kamarády, počasím, wifi zdarma nebo hledáním toalety, na všechno můžete použít některou z aplikací níže.

 

1. Google Translate | Překladač všech světových jazyků

cestovni-aplikace-google-translatorGoogle Translator pozná asi každý, ale poznáte také jeho aplikaci, která nám už dlouho slouží na cestách jako výborný pomocník. Nejenom, že vám pomůže přeložit napsaný text, ale také ho můžete využít jako překladač mluveného slova, celé konverzace nebo překlady z fotek. TIP: stáhněte si předem vybrané jazyky a aplikace vám poslouží i v místech, kde nenajdete spolehlivé připojení k internetu.

 Stáhněte zde: Google Play | Apple Store

 cestovni-aplikace-google-translator-0   cestovni-aplikace-google-translator-1   cestovni-aplikace-google-translator-2

 

2. WiFi Map | Najde vám nejbližší wifi připojení zdarma

wifi-hesla-cestovni-aplikace-0WiFi Map je chytrá cestovatelská aplikace, která vám pomůže zůstat online kdekoliv na světě, aniž byste museli plýtvat svýma daty. Aplikace má ve své databázi více než 100 miliónů hotspotů, které nabízejí název sítě i s hesly. Stačí si pouze najít nejbližší lokalitu v místě, kde se právě nacházíte. I u této aplikace doporučujeme předem stáhnout danou zemi, do které plánujete vyrazit.

 Stáhněte zde: Google Play | Apple Store

 

3. Splitwise nebo Settle Up | Sdílejte náklady na dovolenou se svými kamarády

splitwise-cestovni-aplikace-0Kolikrát se vám stalo, že jste v rámci dovolené s kamarády platili něco dohromady? Nám mnohokrát. A proto jsme hledali aplikaci, která by nám pomohla rozpočítat náklady mezi jednotlivé osoby bez toho, abychom nad tím museli přemýšlet při každém nákupu. Nám se nejvíce osvědčila aplikace Splitwise, která je kompletně zdarma a umí prakticky všechny světové měny. Pokud s touto aplikací nepochodíte, můžete vyzkoušet ještě Settle Up, se kterou jsme však do styku zatím nepřišli.

Splitwise stáhněte zde: Google Play | Apple Store

Settle Up stáhněte zde: Google Play | Apple Store

splitwise-cestovni-aplikace-1   splitwise-cestovni-aplikace-2  splitwise-cestovni-aplikace-3 

 

4. Windy nebo The Weather Channel | Pohlídejte si počasí

the-weather-channel-cestovni-aplikace-0Poslední věc, kterou chcete na dovolené zažít je ošklivé počasí. Aplikace, díky kterým můžete nepříjemným srážkám utéct, nám už mnohokrát zajistila slunečnou dovolenou. Obzvlášť v destinacích, ve kterých jsme se mohli do posledních chvil rozhodovat, kterým směrem vyrazíme.

 

Windy stáhněte zde: Google Play | Apple Store

The Weather Channel stáhněte zde: Google Play | Apple Store

 

5. Flush nebo WC kompas | Najděte nejbližší toaletu

flush-cestovni-aplikaceKdyž musíš, tak musíš. Najít veřejnou toaletu však někdy může být oříšek. Aplikace Flush vám však může ušetřit čas a zároveň se vyhnout nehodě :) s více než 200 000 veřejnými záchody v databázi. V některých destinacích vám dokonce řekne, které z nich jsou zdarma, dostupné i bezbariérově nebo vyžadují klíč. Podobnou aplikací je WC kompas, který však využijete spíše pro ČR, kde nabízí stovky míst.

Flush stáhněte zde: Google Play | Apple Store

WC kompas stáhněte zde: Google Play

 

6. Fuelio | Najde vám nejlevnější benzín nebo naftu

fuelio-cestovni-aplikace-0Pokud si často na cestách pronajímáte auto, aplikace Fuelio vás určitě zaujme. Nejen proto, že si zde můžete přehledně evidovat všechny jízdy, ale hlavně to, že vám zobrazí ty nejlevnější pumpy v okolí. Navíc je i v češtině. Pokud plánujete vyrazit do konkrétní oblasti, dokážete si předem najít, jestli se vám náhodou nevyplatí natankovat někde poblíž. Plusem je, že aplikaci využijete i v České republice.

 Stáhněte zde: Google Play | Apple Store

fuelio-cestovni-aplikace-1  fuelio-cestovni-aplikace-2  fuelio-cestovni-aplikace-3 

 

7. Parkopedia anebo SpotAngels | Najde vám místo pro parkování zdarma

parkopedia-cestovni-aplikaceHledání parkovacího místa můžete být v některých destinacích opruz. Když už jsme zoufalí, tak používáme aplikaci Parkopedia, která nám pomůže najít nejlevnější parkování nebo dokonce i parkování zdarma na ulici. Pro parkování v USA nebo některých větších městech je spolehlivá i aplikace SpotAngels.

 

Parkopedia stáhněte zde: Google Play | Apple Store

SpotAngels stáhněte zde: Google Play | Apple Store

parkopedia-cestovni-aplikace-1  parkopedia-cestovni-aplikace-2  parkopedia-cestovni-aplikace-3

400+ vychytavek na eshopu - CZ

8. XE Currency Converter | Nejlepší kurz pro změnu lokální měny

xe-currency-converter-cestovni-aplikace-0Cestujete do exotické destinace a nevíte, jaký je dobrý anebo špatný kurz? Aplikace XE Currency Converter je ideální na cesty do destinací, kde vám může pomoct ušetřit stovky korun. Pokud si chcete vyměnit peníze před dovolenou, můžete si v aplikaci nastavit upozornění a sledovat změny až 20 měn současně.

 

Stáhněte zde: Google Play | Apple Store

xe-currency-converter-cestovni-aplikace-1  xe-currency-converter-cestovni-aplikace-2  xe-currency-converter-cestovni-aplikace-3

 

9. SkyGuru | Připravte se na turbulence

sky-guru-cestovni-aplikace-0Pokud se bojíte turbulencí nebo létání, zvažte možnost vyzkoušet SkyGuru. Je to aplikace navržená piloty, která poskytuje předpovědi počasí a turbulencí pro trasu, kterou letíte. I když se s předpovědí turbulencí nedá nic dělat, někdy je dobré se psychicky připravit. Verze Pro jde ještě dále a poskytuje upozornění v reálném čase a vysvětlení toho, co se děje během vašeho letu. Uživatelé mohou přesně vidět, kde se na obloze nacházíte bez připojení k internetu nebo GPS.

Stáhněte zde: Google Play | Apple Store

 sky-guru-cestovni-aplikace-2 sky-guru-cestovni-aplikace-1 sky-guru-cestovni-aplikace-3

 400+ vychytavek na eshopu - CZ

Letenky a ubytování

Díky těmto aplikacím si nemusíte nic tisknout a zároveň budete mít vše na jednom místě. Ať už jste si koupili letenky anebo rezervovali ubytování, tyto aplikace jsou pro nás na cestách povinnost.

 

10. Aplikace aerolinek | Letenky jako na dlani

ryanair-cestovni-aplikaceSáhněte po aplikaci letecké společnosti, se kterou plánujete svůj následující let. Nejenom, že díky takové aplikaci budete mít přehled o čase odletu, příletu, terminálu nebo gatu, ale zároveň vám aplikace oznámí případné zpoždění nebo změnu letu.

 

 

11. Airbnb, Booking nebo Agoda | Rezervace ubytování pod dohledem

airbnb-cestovni-aplikace-1Ceny jednotlivých ubytovacích sprostředkovatelů se v posledním období hodně srovnalo. Ať už si však vyberete kteréhokoliv, stáhněte si jejich aplikaci. Obzvlášť u Airbnb se vám hodí pro komunikaci s ubytováním. V aplikaci si tak pohodlně najdete i pokyny k tzv. „self check-in“ nebo informace k cestě do ubytování.

Airbnb stáhněte zde: : Google Play | Apple Store

Booking stáhněte zde: : Google Play | Apple Store

Agoda stáhněte zde: : Google Play | Apple Store

 

airbnb-cestovni-aplikace-0

 

12. FlightAware anebo Flightradar24 | Sledujte svůj let online

flightaware-cestovni-aplikace-0Aplikace FlightAware vám umožní sledovat váš let online, prohlížet si „live“ mapu letu a mít tak pod dohledem aktuální zpoždění, zrušení letu nebo změny gatu. Tato cestovní aplikace se vám hodí, pokud máte velice krátký čas na přestup nebo také, když vás na letišti vyzvedávají přátelé nebo rodina.

 

FlightAware stáhněte zde: Google Play | Apple Store

Flightradar24 stáhněte zde: Google Play | Apple Store

flightaware-cestovni-aplikace-1

 

Doprava a navigace

 

13. Google Maps, Mapy.cz, Waze, Maps.me | Navigace, ať jste v cíli včas

google-maps-cestovni-aplikaceVýběr té nejlepší navigační aplikace na cestování necháme na vás. I proto jsme zde zmínili všechny nejpoužívanější. My to však máme rozdělené jasně. Stále jsme fanouškem Google Maps, které používáme při plánování dovolené i navigaci po celém světe. Velice nám vyhovuje, že si zde přehledně můžeme označit plánovaná místa srdíčky, vlaječkami nebo hvězdičkami. Nedáme však dopustit ani na Mapy.cz, které nás nejednou zachránili na méně frekventovaných místech nebo na treku v přírodě.

GoogleMaps na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

Mapy.cz na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

Waze na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

Maps.me na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

google-maps-cestovni-aplikace-1

 

14. Uber, Bolt, Free Now | Dobře známé taxi služby

uber-bolt-cestovni-aplikaceVe větších městech se pohodlně a často i levně přepravíte sdílenou taxi službou Uber, Bolt nebo námi nově objevenou aplikací Free Now, která vám dnes pomůže v 9 evropských zemích (Velká Británie, Irsko, Německo, Rakousko, Polsko, Itálie, Portugalsko, Španělsko, Rumunsko). Naproti tomu Uber nebo Bolt je známý prakticky po celém světě. Předem si zjistěte, jaká služay je nejvíce zastoupená v zemi, kam cestujete, ať vás na místě nič nepřekvapí.

Uber na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

Bolt na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

Free Now na stiahnutie tu: Google Play | Apple Store

 uber-bolt-cestovni-aplikace-1

 

15. Aplikace autobusů a vlaků | Jízdní řády a ceny

bus-cestovni-aplikacePokud neplánujete využívat místní taxi službu nebo půjčovat si auto, nejlevněji vás vyjde asi hromadná doprava. A proto si nezapomeňte stáhnout aplikaci místních autobusů nebo vlaků. Nám to už mnohokrát pomohlo, když jsme na poslední chvíli museli měnit plány a vydat se jiným směrem, než jsme původně plánovali.

 

 

Plánování dovolené nebo výletu

Cestování je více než jen dostat se z bodu A do bodu B. Pokud si chcete plánování dovolené ulehčit už na začátku anebo ať už hledáte aktivity, které byste rádi přidali do svého itineráře, podívejte se na cestovní aplikace níže.

 

16. PackPoint | Seznam, co si zabalit sebou

packpoint-cestovni-aplikaceKdyž nevíte, co si vzít na Mallorku, do Mexika nebo do Skotska, tato aplikace vám během pár vteřin pomůže. PackPoint vám vytvoří seznam věcí, na které nesmíte zapomenout. Stačí vyplnit destinaci, datum odjezdu, délku pobytu a typ výletu. O vše o statní se postará za vás. Dokonce kontroluje počasí, aby se ujistila, že si s sebou vezmete deštník nebo nepromokavou bundu.

 Stáhněte zde: Google Play | Apple Store

 

17. AllTrails | Naplánuje vám ten nejlepší trek přírodou

alltrail-cestovni-aplikace-0Naprosto dokonalá aplikace, pokud milujete přírodu jako my. Díky AllTrails se stane turistika mnohem zábavnější. Tato turistická aplikace je ideální pro milovníky přírody i turistické nadšence. Aplikace má více než 100 000 upravených tras, které vám nabídnou hned několik možností při plánování právě té vaší. Můžete si vybrat méně náročnou nebo více náročnější, delší nebo kratší, s hezčími výhledy nebo s průchodem džunglí.

 Stáhněte zde: Google Play | Apple Store

 alltrail-cestovni-aplikace-1

 

18. Tripadvisor | Recenze na vše, na co si vzpomenete

tripadvisor-cestovni-aplikace-0Tripadvisor nemusíme sáhodlouze představovat. Pro plánování dovolené se však výborně hodí i jeho aplikace. Na místě vám výborně poslouží pro výběr restaurace, ochutnávky vína, nejhezčích památek s nejlepším hodnocením. Díky recenzím velice lehko u všeho posoudíte kvalitu a zároveň si můžete místa uložit, ověřit ceny i otevírací dobu. Konec konců vám tato cestovní aplikace zdarma ukáže i místní atrakce, díky čemuž můžete na poslední chvíli navštívit i méně profláklá místa.

Stáhněte zde: Google Play | Apple Store

tripadvisor-cestovni-aplikace-1

 

19. Worldee | Plánuj a inspiruj se u ostatních

worldee-cestovni-aplikaceMottem této cestovní aplikace je „Inspiruj se, plánuj nová dobrodružství a uchovávej své zážitky z cest“. A to vše jde velice jednoduše. Stačí si zde vytvořit profil a následně začít hledat svou příští destinaci. Ušetří vám to mnoho hodin hledání těch nejlepších míst, jelikož se zde můžete inspirovat jinými cestovateli, kteří podobnou cestu již absolvovali před vámi. Pokud si najdete cestovatele, kteří své itineráře mají poctivě a podrobně vyplněny, plánování vaši příští dovolené máte bez práce.

Stáhněte zde: Google Play | Apple Store

worldee-cestovni-aplikace-1

 

20. BONUS – Aplikace Ryanair s tipy na obsazenost letadla

ryanair-cestovni-aplikacePro všechny, kdo se dočetli až sem máme jedinečné tipy k aplikaci Ryanair, která vám toho může prozradit více, než si můžete myslet. Jakmile si uděláte check-in a podíváte se na letence na číslo v kolonce „Sequence“, zjistíte, kolikátí v pořadí jste u check-in. V konečném důsledku si tak od toho můžete odvodit zaplněnost letadla. Druhou vychytávkou je možnost zjistit volná sedadla těsně před odletem. Před tím než, Ryanair a dokonce i Wizzair, uzavřou check-in máte možnost změnit své sedadlo. Díky tomu se dostanete i k přehledu volných míst v letadle, pokud byste chtěli sedět společně se svými kamarády nebo druhou polovičkou.

Stáhněte zde: Google Play | Apple Store

ryanair-cestovni-aplikace-1

 

Pokud máte i vy tipy na další super aplikace, na které nedáte dopustit, podělte se s námi o ně v komentářích níže. Rádi se inspirujeme.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.