Koronavirus a zrušení ubytování u Airbnb

koronavirus-a-zruseni-ubytovani-u-airbnb

[Aktualizace: 6.4.2020]

V dnešních dnech téměř každý přemýšlí, jak to vlastně s cestováním v nejbližších týdnech bude. Většina cestovatelů raději odložila koupi letenek a plánování dovolené na později a čekají, jak se situace vyvine. Ale co když již letenky zakoupené máte a k tomu také již zarezervované ubytování přes Airbnb?

 

Pakliže jste si ubytování rezervovali přes Airbnb máte velkou šanci na refundaci

Jak jistě víte, vzhledem k rozšíření koronaviru se v těchto týdnech nedoporučuje cestovat do Číny, Jižní Korei, Itálie nebo Íránu. Naproti tomu Světová zdravotnická organizaci vyhlásila i díky aktuálnímu stavu kolem koronaviru v Evropě epidemii. Jak se píše i v podmínkách Airbnb týkajících se polehčujících okolností a koronaviru (COVID-19), Airbnb přistupuje k situaci velmi vážně.

A) Rezervace zarezervované do 14. 3. 2020 (včetně)

U rezervací, které byly zabookované ještě před datem 14. 3. 2020 (včetně) máte možnost zrušení s plnou refundací a návratem peněz. Podmínkou je, že alespoň jedna noc musí být v datu od 14. 3. do 14. 4. 2020 (včetně). Zatím platí, že u rezervací na termín po 14. dubnu se plná refundace nevztahuje. Doporučujeme však čekat, jak se situace reálně vyvine.

B) Rezervace zarezervované po 14. 3. 2020

Na rezervace Airbnb uskutečněné po 14. 3. 2020 se vztahují klasické storno podmínky daného hostitele. Proto si pečlivě podmínky pročtěte a zvažte, jestli má smysl stornovat rezervaci už teď. Situace kolem koronaviru je dnes hodně nevyzpytatelná, a proto doporučujeme v těchto případě raději čekat.

Ideálně doporučujeme sledovat aktuální situaci kolem koronaviru (COVID-19), které Airbnb neustále aktualizuje. Airbnb se také snaží odpovídat na všechny nejčastější otázky týkající se refundací a nároku na storno rezervací.

Rezervaci přes Airbnb můžete zrušit s nárokem na vracení peněz v těchto případech:

  • Pokud jste rezervovali ubytování v termínu před 14. 3. 2020 (včetně) alespoň na jednu noc v datu od 14. 3. do 14. 4. 2020 (včetně).
  • Pokud u člověka existuje podezření na výskyt koronaviru a s tím související absolvování lékařského vyšetření na nakažení koronavirem COVID-19
  • V případě, že v zemi, kde máte rezervaci, byla vládními nebo zdravotními orgány zavedena omezení pro kontrolu nákazy koronavirem
  • Pakliže vám následkem viru letecká společnost nebo jiná pozemní dopravní služba sama zrušila let, respektive cestu autobusem, vlakem aj.

Nejjistější je sledovat přímo podmínky na stránkách Airbnb. Jelikož se situace s koronavirem každý den mění, tak se také každý den obnovují i podmínky Airbnb.

400+ vychytavek na eshopu - CZ

 

airbnb-zruseni-ubytovani-korona-virusAirbnb vás o nároku na zrušení informuje

Pokud vaše ubytování nebo zážitek splňuje zmíněné podmínky pro zrušení, Airbnb vás ve většině případů samo vyzve, resp. informuje o této skutečnosti. Airbnb totiž na základě aktuálních informací ohledně koronaviru mění i své podmínky a informuje své zákazníky ohledně bezplatného rušení ubytování i zážitků. Konkrétní informace můžete najít v aplikaci Airbnb, když se prokliknete na stránku s údaji o rezervaci. Najdete si tam oznámení, že vy nebo váš hostitel může ubytování bezplatně zrušit. Pokud se vám zobrazení v sekci nezobrazuje, kontaktujte přímo Airbnb.

Cesta ke zrušení rezervace je jednoduchá. Můžete postupovat podle naší rezervace zrušené v Budapešti. Stačí když si najedete v menu na záložku "CESTY".

Krok 1:

koronavirus-a-zruseni-ubytovani-u-airbnb-1

Krok 2:

koronavirus-a-zruseni-ubytovani-u-airbnb-2

Krok 3:

koronavirus-a-zruseni-ubytovani-u-airbnb-3

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.