Doporučujeme 10 nejlepších kempů v jižních Čechách

camping-olsina-lipno-kempy-jizni-cechy

[AKTUALIZACE: 10. 3. 2024] Pro dokonalé poznávání hradů a zámku, národních parků, jezer nebo vodopádů vyrazte pod stan nebo chatek do ověřených kempů jižních Čech. Z našeho seznamu kempů si zaručeně vyberete.

Spojte se přírodou a vytvořte neoddělitelné pouto. Přesně pro tento účel vznikají kempy v jižních Čechách. Můžete zde strávit nejen čas na čerstvém vzduchu obklopeni zelení, ale kempy také nabízejí celou řadu zábavných aktivit pro celou rodiny. Protože šťastné děti znamenají šťastné rodiče.

 

1. Vodácký kemp Kanak (Branná u Vltavy)

vodacky-kemp-kanak-kempy-jizni-cechy

První kemp v jižních Čechách patří mezi oblíbené všemi vodáky. Vždyť se nachází na vodáky nejvytíženějším povodí řeky Vltava.

Kde se můžete ubytovat: tento kemp nabízí ubytování ve stanech, chatkách, podsadových stanech nebo si dokonce můžete rezervovat teepee.

Co dělat v kempu: v kempu si přijdou na své děti i dospělí. Pro děti je k dispozici dětské hřiště nebo naučná přírodovědná stezka. Pro ty starší je tu k dispozici stolní fotbálek, stolní tenis či cvrnkací kuličky. Zdatnější vodáčtí jedinci si mohou vyzkoušet slalomovou trať z bójek. Samozřejmostí pak je, že v tomto kempu si můžete půjčit kompletní vybavení na vodu a začít splavovat řeku Vltavu.

Tipy na výlet v okolí: necelou půlhodinku od kempu se nachází městečko Český Krumlov, do kterého se můžete vydat autem. A pokud byste si chtěli užít koupání do sytosti, zajeďte si k vodní nádrži Lipno.

Pokud vás tento kemp zaujal, probrouzdejte jejich stránky, abyste se o něm dověděli více.

Cena za kánoe v sezoně: od 450 Kč

Cena za raft v sezoně: od 1 200 Kč

 

2. Autokemp Podroužek (Netolice)

autokemp-podrouzek-kempy-jizni-cechy

Autokempy na jihu Čech jsou velice oblíbené turisty všech věkových kategorií. Je přímo naší povinností představit velice spolehlivé místo v podobě autokempu Podroužek.

Kde se můžete ubytovat: tento autokemp v jižních Čechách nabízí ubytování ve stanech či karavanech, dále se pak můžete zabydlet v několika chatkách nebo dokonce i na místní ubytovně.

Co dělat v kempu: pokud byste si chtěli hodně zasportovat, lze k tomu po dohodě využít areál TJ Netolice. Na výběr máte tenis, volejbal, beach volejbal nebo také fotbalové hřiště. Děti zase mohou využít místní jízdárnu a vyzkoušet si jízdu na koni.

Tipy na výlet v okolí: Blanský les nabízí mnoho cyklotras a nejeden cyklista si z nich vybere. Ať už na kole nebo autem, vydat se můžete například do Českého Krumlova, k zámku Hluboká nad Vltavou nebo třeba do Vodňan. Možností je opravdu mnoho.  

Máte chuť vyrazit do tohoto kempu na jihu Čech? Přečtěte si o něm mnohem více na oficiálních stránkách Autokempu Podroužek.

Cena za stan v sezóně: 110 Kč

 

3. Camp Bezdrev (Hluboká nad Vltavou)

kemp-bezdrev-kempy-jizni-cechy

Jižní Čechy nabízejí mnoho různorodých kempů. Pokud na toto místo zavítáte v létě za teplejšího počasí, není nic lepšího než navštívit kemp Bezdrev.

Kde se můžete ubytovat: kemp Bezdrev nabízí k ubytování místa nejen pro stany a karavany, ale také chatky.

Co dělat v kempu: v samotném kempu se nudit rozhodně nebudete. Užít si můžete hlavně vodní dobrodružství. Nachází se zde hned několik vodních atrakcí nebo šlapadla. Dále můžete využít služeb lanového centra, půjčovny kol nebo elektrokol. A děti se zase vyblázní na dětském hřišti. A pokud byste chtěli ještě více sportu, zahrajete si zde třeba volejbal, nohejbal nebo tenis.

Tipy na výlet v okolí: z tohoto kempu máte mnoho možností, kam vyrazit na výlet. Počínaje zámkem Hluboká nad Vltavou nebo městem Český Krumlov. V okolí naleznete ale i množství dalších hradů a zámků, jako například hrad Zvíkov, hrad Rožmberk nebo zámek Červená Lhota.

Toužíte poznat taje jihočeského kraje, a ještě si užít pohodičku v kempu? Camp Bezdrev je k tomu jako stvořený. Přečtěte si o něm více zde.

 

4. Camping Olšina Lipno (Lipno)

camping-olsina-lipno-kempy-jizni-cechy

Pokud toužíte po rodinné a klidné dovolené, vezměte do Lipna v jižních Čechách i své děti. Camping Olšina se nachází u největší vodní nádrže v Čechách – Lipno.

Kde se můžete ubytovat: v kempu Olšina se můžete ubytovat ve stanech, menších i větších chatkách nebo i mobilních domech.

Co dělat v kempu: obec Černá v Pošumaví nabízí jachetní klub a půjčovnu windsurfingu. Přímo v kempu si můžete užít zákoutí sportovního areálu nebo využít půjčovnu loděk a kol.

Tipy na výlet v okolí: Půjčte si kolo a vydejte se poznávat krásy okolí. I z tohoto kempu se dostanete na zámek Hluboká nad Vltavou, do Českého Krumlova nebo na procházku na Stezku korunami stromů. Případně si udělejte romantickou vyjížďku lodí po Lipně.

Vydejte se na Lipno do kempu Olšina a užijte si parádní dovolenou. Více informací zde.

Cena za stan v sezoně: 200 Kč

 

5. Autokemp Jenišov (Horní Planá)

kemp-jenisov-kempy-jizni-cechy

Přejete si zažít poklidnou rodinnou dovolenou? Tak to si určitě zajeďte do dalšího autokempu v jižních Čechách, a to přímo do kempu Jenišov.

Kde se můžete ubytovat: tento kemp nabízí místa pro stany a karavany.

Co dělat v kempu: v kempu si můžete užít vyjížďku na jachtě, vyzkoušet si windsurfing nebo si jen tak vyjet na šlapadla. Sportovní jedinci si mohou zahrát stolní tenis nebo zapůjčit kola. Pro děti tu je k dispozici dětské hřiště.

Tipy na výlet v okolí: tento autokemp je skvělých výchozím bodem pro cyklistiku, kdy si můžete vybrat z několika nádherných cyklostezek. Vydat se můžete třeba na Stezku korunami stromů, zříceninu Vítkův hrádek nebo zažít adrenalin na bobové hráze.

Ať už si budete chtít užít klidnou nebo aktivní dovolenou, všechny důležité informace hledejte na oficiálních stránkách autokempu Jenišov.

Cena za dospělou osobu v sezoně: 150 Kč 

 

6. Autocamp u Pískovny (Suchdol nad Lužnicí)

autokemp-u-piskovny-jizni-cechy

Dalším tipem na kemp s příjemnou atmosférou jižních Čech je autokemp u Pískovny v Třeboňsku.

Kde se můžete ubytovat: ubytovat se můžete jednoduše pod stanem či v karavanu.  Dále kemp nabízí ubytování v chatkách nebo i v maringotkách.

Co dělat v kempu: využijte půjčení šlapadel, stolní tenis nebo si jen tak užívejte pohodičku na písčité pláži. Děti si zase mohou zařádit na dětském hřišti. Zkrátka každá věková kategorie si zde najde to své.

Tipy na výlet v okolí: i v okolí tohoto parku se nachází několik cyklotras, které využijete každý sportovní nadšenec. Vydat se pak můžete na výlet na Stezku korunami stromů nebo třeba na nádherný zámek Hluboká nad Vltavou.

Přejete si strávit rodinnou dovolenou v tomto kempu? Více si můžete přečíst na stránkách tohoto kempu v jižních Čechách – Autocamp u Pískovny.

Cena za osobu od 15 let v sezoně: 120 Kč

Cena za stan: 80 Kč

400+ vychytavek na eshopu - CZ

 

7. Camping Sever (Chlum u Třeboně)

camping-sever-kempy-jizni-cechy

Hledáte kemp v jižních Čechách vhodný pro děti? Tak to jste na správném místě. Camping Sever je naprosto vhodný i pro rodinnou dovolenou.

Kde se můžete ubytovat: pro přespání v tomto kempu vám bude stačit stan nebo karavan. Pro větší pohodlí jsou tu k dispozici i chatky.

Co dělat v kempu: v kempu se můžete zrelaxovat u rybníka, opalovat se na louce a v mezičase využít stoly na ping pong nebo hřiště na tenis či nohejbal. Pro děti je k dispozici hřiště s prolézačkami a skluzavkami. V kempu se také nachází půjčovna se sportovními potřebami.

Tipy na výlet v okolí: pokud jste milovníky cykloturistiky a krásné přírody, vydejte se objevovat krásy mezi Třeboňské rybníky.

Více o kempu se dozvíte na jeho oficiálních stránkách.

Cena za dospělou osobu: 100 Kč

Cena za stan: 140 Kč

 

8. Autokemp Žíchovec (Strunkovice nad Blanicí)

autocamp-zichovec-kempy-jizni-cechy

Vyhledávaným autokempem v jižních Čechách je také autokemp Žíchovec nacházející se kousek od národního parku Šumava.

Kde se můžete ubytovat: i zde samozřejmě naleznete prostor pro stany, karavany a obytné vozy, ale taktéž je tu možnost pohodlnějšího ubytování v chatkách.

Co dělat v kempu: kemp je jako stvořený pro sportovce, kteří zde naleznou volejbalové hřiště, bazén či minigolf. Pro děti je zase k dispozici dětské hřiště, na němž se mohou pořádně vydovádět.

Tipy na výlet v okolí: pro již zmíněné sportovce je v okolí kempu vyznačeno mnoho cyklotras, vhodné ale i pro pěší turistiku. Na své si přijdou i milovníci kultury. Vydat se můžete například na zříceninu hradu Helfenburk u Bavora či zámek Kratochvíle. A pokud chcete zažít pořádný adrenalin, lze si na letišti ve Strunkovicích nad Blanicí objednat vyhlídkový let nebo dokonce i tandemový seskok.

Jestli svou návštěvu skutečně zvažujete, dohledejte si aktuální informace na oficiálních stránkách autokempu Zichovec.

Cena za dospělou osobu v sezoně: 65 Kč

Cena za stan: 100 Kč

 

9. Camping Chvalšiny (Chvalšiny)

kemp-chvalsiny-kempy-jizni-cechy

Chcete prožít rodinné kempování v některém z kempů v jižních Čechách? Vydejte se do kempu Chvalšiny nacházejícího se kousek od města Český Krumlov.

Kde se můžete ubytovat: přijeďte karavanem, přivezte si vlastní stan nebo se ubytujte v originálních chatkách „Pod“.

Co dělat v kempu: v kempu si vybere svou oblíbenou aktivitu celá rodina. Děti si mohou vyhrát na dětském hřišti a v sezoně jsou pro ně organizovány různé programy – maňáskové divadlo, strašidelné pátrání nebo třeba hra o přežití. Dospělí zase ocení hřiště na beach volejbal a fotbal nebo stolní tenis. V kempu je možnost koupání v přírodním koupališti nebo rybníku.

Tipy na výlet v okolí: Autem na výlet můžete vyrazit třeba na zámek Hluboká nad Vltavou nebo na horu Kleť. Nedaleko se také nachází vodní nádrž Lipno, kam si můžete třeba udělat jednodenní výlet a vyvalit se na pláž. Jinou možností je návštěva populární Stezky korunami stromů. Výjimkou nejsou ani pěší a cyklistické trasy po okolí.

Chcete-li se o kempu dozvědět více, stačí zabrouzdat na oficiální stránky tohoto jihočeského kempu.

 

10. Kemp Tušť (Suchdol nad Lužnicí)

kemp-tust-kepmy-jizni-cechy

Kempování v Tušti má nespočet výhod. Vyžití naleznete jak v kempu, tak i mimo něj, protože jižní Čechy mají rozhodně co nabídnout.

Kde se můžete ubytovat: široké možnosti ubytování naleznete i tady, od spaní pod širákem nebo stanem, přes karavany, až po chatky.

Co dělat v kempu: i v tomto kempu si užijete spoustu sportovního vyžití. Naleznete zde volejbalové hřiště, stolní tenis nebo hřiště na fotbálek. A pokud chcete jen tak relaxovat, můžete se usadit ve společenské místnosti a koukat na televizi nebo si zahrát šipky. Děti si zase mohou své prázdniny užít na houpačkách či prolézbačkách a pro ty nejmenší je tu připraven dětský koutek s hračkami nebo pískoviště.

Tipy na výlet v okolí: máte rádi rybaření? Ulovte si nějakou tu rybku v okolních rybnících a večer si ji ugrilujte u táboráku. A když budou parné dny, zajděte si do nedaleké pískovny, zchlaďte se a užijte si vodní sporty. Vyrazit můžete i na několik hradů v okolí – Rožmberk, Vítkův hrádek nebo třeba Dívčí kámen. Autem zase lze navštívit Červenou Lhotu nebo Český Krumlov. Možností je opravdu mnoho.

Oficiální stránky kempu Tušť vám prozradí všechny důležité informace o cenách, parkování a dalších aktivitách.

Více informací zde.

 

Ať už vyrazíte do kteréhokoliv kempu jižních Čech, s našimi tipy určitě neprohloupíte. Snažili jsme se vybrat ty, kde se budete cítit nejen pohodlně, ale zároveň ušetříte nějakou tu korunku.

A pokud ještě nejste rozhodnutí, kam vyrazit, možná si najdete ten správný kemp spíše na jižní Moravě. Sepsali jsme pro vás 10 doporučení na kempy jižní Moravy, které vás osloví už popisem v našem článku. Dejte nám vědět do komentářů pod článkem, který kemp patří mezi vaše oblíbené. Shodujete se některý s našim seznamem?

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.