Covid semafor: kam vycestovat bez povinné karantény a testu

Mapa-seznam-zemi-podle-miry-rizika-nakazy-od-27-12-2021 (1)

[AKTUALIZOVÁNO: 24. 12. 2021]

Jelikož se pravidla pro vycestování do zahraničí každý den mění, je přímo naší cestovatelskou povinností situaci nepřetržitě sledovat. V článku vám přinášíme aktuální stav zákazů pro vycestování do zahraničí a také se dozvíte, kde je povinný test nebo karanténa.

covid-semafor-cesko-koronavirusSledujte naše stránky a mějte každý den aktuální informace ohledně zákazů a omezení kolem cestování po Evropě z první ruky. Na základě dostupných zdrojů z Ministerstva zahraničních věcí a dalších relevantních zdrojů dáváme pro vás dohromady seznam všech zemí Evropy, do kterých můžete cestovat bez omezení, s částečnými omezeními (v podobě povinného testu na COVID-19), s podstoupením karantény nebo také země, kam je vstup aktuálně úplně zamezen.

Jelikož se ministerstvem navržený semafor mění každý týden, doporučujeme pečlivě sledovat všechny dostupné zdroje pravidelně. Zároveň se doporučuje zvážit nutnost vycestování do zemí s vysokým výskytem nákazy koronaviru – země označené červenou barvou. Před zahájením cesty se vždy registrujte v systému DROZD.

Všechny osoby vracející se ze zahraničí do ČR, s výjimkou dětí mladších 6 let, mají povinnost vyplnit příjezdový formulář.

 

Návrat ze zemí Evropy do Česka

Mapa-seznam-zemi-podle-miry-rizika-nakazy-od-27-12-2021 (1)

Poslední zemí, která zůstala mezi červenými v semaforu České republiky (označená jako riziková z hlediska epidemiologické situace), je Španělsko. Země byla zařazena mezi rizikové země už 21. srpna 2020. V té době ještě s výjimkou Kanárských ostrovů. 14. září 2020 byly však i Kanárské ostrovy zařazené mezi oblasti s vysokým rizikem nakažení. Po návratu z těchto oblastí je tak nutné se prokázat negativním výsledkem testu na COVID-19 (koronavirus) nebo nastoupit na dvoutýdenní karanténu.

Vybírejte z nabídky od zkušených cestovatelů

    

 

Aktuálně platí stejná pravidla pro označení zemí Evropy vůči České republice jaké byly definované i samotnou Evropskou unií. Ze zelených oblastí můžete cestovat do ČR bez testu i povinné karantény. Z oranžových zemí můžou občané ČR cestovat bez testu. Cizinci se však musí v zaměstnání nebo škole prokázat negativním PCR testem. Ze zemí označených červenou barvou je při příjezdu do ČR potřebné absolvovat test nebo podstoupit 14denní karanténu.

V souvislosti s výskytem nové mutace koronaviru B1.1.529  nebudou smět od soboty 27. listopadu do ČR přicestovat osoby, které v posledních 14 dnech více jak 12 hodin pobývaly v Jižní Africe, Namibii, Lesothu, Svazijsku, Zimbabwe, Botswaně, Mosambiku a Zambii. Pokud se jedná o občany ČR, EU nebo držitele dlouhodobých pobytů v České republice, mohou vstoupit na území ČR, ale mají povinnost dodržovat tato opatření: musí mít negativní výsledek RT-PCR testu před cestou do ČR, další RT-PCR musí podstoupit do 24 hodin po příjezdu do ČR a třetí nejdříve 10. den, nejpozději však 14. den po příjezdu do ČRv mezičase musí dodržovat samoizolaci a při nezbytných cestách ven mají povinnost nosit respirátor FFP2.

Dne 27. 10. 2021 se ruší povinná karanténa při návratu ze zemí označených červenou nebo tmavě červenou barvou.

Pravidla_vstupu_a_navratu_do_CR_pro_obcany_CR_a_rezidenty_od_23_8_2021

Očkování a cestování

1. Sjednocují se pravidla pro návrat ze zelených a oranžových zemí – lidé bez ukončeného očkování se mohou vracet ze zemí zelené a oranžové barvy za stejných podmínek, pravidla se sjednocují od 9. července: stačí antigenní test před cestou nebo do 5 dnů po návratu. Přečíst o zemích Evropy a světa, kam vycestovat pouze s očkováním.

2. Sjednocují se pravidla pro návrat z červených a tmavě červených zemí

Pro ty, kdo nemají dokončené očkování (14 dní po druhé dávce), platí při návratu z červených i tmavě červených zemí následující povinnosti: před cestou veřejnou dopravou vyplnit příjezdový formulář a předložit negativní výsledek antigenního starého max. 48 hodin nebo PCR testu starého max. 72 hodin (tato povinnost neplatí pro cestující osobním autem), po příjezdu do ČR samoizolace a 5. až 14. den po návratu negativní PCR test. Přečíst o zemích Evropy a světa, kam vycestovat pouze s očkováním.

 

Zákazy a omezení při vycestování z Česka do sousedních zemí

slovensko-covid-semafor-povinna-karantena-testSlovensko

 • Od 25.11.2021 platí na Slovensku nouzový stav a zákaz vycházení kromě nejdůležitějších cest (cesta do zaměstnání, do školy, na nákup nejdůležitějších životních potřeb, k lékaři apod.). Zákaz se vztahuje na všechny bez ohledu na očkování či testování na COVID-19 a platí do odvolání, nejdéle však do 9.12.2021.

 

nemecko-covid-semafor-povinna-karantena-testNěmecko

 • AKTUÁLNĚ  (platné k 24. 12. 2021):
  • Německo dál zpřísňuje podmínky pro vstup do země pro obyvatele ČR. Od neděle 14. 2. 2021 se zavádí kontroly na hraničních přechodech a zároveň je nutno po vstupu nastoupit do povinné 10denní karantény. Na hranicích se zároveň musíme prokázat negativním COVID testem, ne starším jako 48 hodin. Druhý test, kterým je možno karanténu ukončit, je nutno absolvovat nejdříve v 5. den pobytu. Zároveň je nutné se registrovat prostřednictvím formuláře na oficiálních stránkách www.einreiseanmeldung.de (neplatí pro země, které nejsou rizikové - aktuálně i ČR)
  • Počínaje pondělím 2. srpna dochází ke zpřísnění podmínek vstupu do Německa. Nově musí všichni občané ČR při vstupu do Německa splnit podmínku absolvování testu nebo očkování (2 týdny po 2. dávce) bez ohledu na typ dopravy.
  • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
  • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

polsko-covid-semafor-povinna-karantena-testPolsko

 • AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):
  • Polsko je od 24. 12. 2021 zařazeno na cestovatelském semaforu mezi zelené země“. Po návratu z Polska stačí antigenní test a formulář. 
  • Vstup z ČR na území Polska je pro obyvatele ČR možný za podmínky předložení certifikátu o "bezinfekčnosti" v předepsané podobě - o negativním testu nebo očkování či prodělání onemocnění covid-19 "Certifikát EU COVID-19".
  • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

rakousko-covid-semafor-povinna-karantena-testRakousko

 • Od pondělí 22.11. 2021 platí v celém Rakousku lockdown pro všechny osoby (tedy i pro osoby  očkované nebo které prodělaly  onemocnění covid-19 v posledních 180 dnech). Uvedená omezení neznamenají uzavření hranic do Rakouska, resp. zákaz vstupu cizinců na území Rakouska. Lockdown by měl trvat do 1.12.2021 s možností prodloužení o dalších 10 dnů.

 

Zákazy a omezení při vycestování z Česka do Evropy (platné k 24. 12. 2021)

Pro evropské země byla rovněž vytvořena mapa vycházející ze semaforu. Červeně označené země patří mezi ty s největším rizikem. Oranžové spadají do kategorie středního rizika, zelené země jsou bez rizika nebo s mírným rizikem.

Nově byly přijata opatření, které definují tmavě červené země, jako země s nejvyšším možným rizikem. Po návratu z těchto zemí platí nejpřísnější epidemiologické opatření, a to:

 • před vstupem do ČR se musí občané ČR, cizinci i rezidenti prokázat negativním testem absolvovaným před vstupem do ČR, ne starším jako 72 hodin
 • po vstupu na území Česka musíte absolvovat povinnou 5denní karanténu
 • zároveň tak musíte nejdříve 5. den absolvovat další PCR test, nejpozději 14. den

 

tmave-cervene-zeme-semafor_1Tmavě červené země (Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + neg. výsledek PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.): Všechny země nezmíněné níže: Andorra, Belgie, Dánsko, Chorvatsko, Francie, Lichtenštejnsko, Lucembursko, LotyšskoMaďarsko, Německo, Nizozemsko, Kypr, Norsko, Monako, Irsko, Island, Madeira, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Estonsko, Litva, Polsko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Švýcarsko a ostatní třetí země mimo EU.

 

covid-semafor--kam-vycestovat-bez-povinne-karanteny-a-testu-cervenaČervené země (Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + neg. výsledek PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.): Bulharsko, Finsko, Malta, Itálie a Švédsko.

 

covid-semafor--kam-vycestovat-bez-povinne-karanteny-a-testu-oranzovaOranžové země (Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu před cestou nebo max 5. dní po příjezdu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.): Azorské ostrovy, Rumunsko

 

covid-semafor--kam-vycestovat-bez-povinne-karanteny-a-testu-zelenaZelené země (Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu před cestou nebo max 5. dní po příjezdu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.): Argentina, Austrálie, Bahrajn, Chile, Indonésie, Kolumbie, Korea, Kanada, Katar, Kuvajt, Macao, Nový Zéland, Saudská Arábie, Peru, Spojené arabské emiráty, Rwanda, Uruguayská východní republika nebo Tchaj-wan.

400+ vychytavek na eshopu - CZ

 

Evropa a podmínky vstupu a návratu pro neočkované

Belgie

 • Od 8. září 2020 je pro cestující z České republiky povinnost doložení negativního testu i 7denní karanténa povinností
 • Od 1. srpna 2020 je zároveň pro všechny cestující do Belgie povinné vyplnit formulář
 • Cestovní do Belgie z důvodů turistiky je od 27. ledna do 1. 3. 2021 zakázáno. Hrozí pokuta 250 eur
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Zahraniční cesty z a do Belgie jsou od 19. dubna znovu povolené i pro odkladné účely, cesty do červených zón (ČR) jsou však i nadále SILNĚ NEDOPORUČOVANÉ (platné k 24. 12. 2021).
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Bosna a Hercegovina

 • Vstup možný pouze s negativním testem na COVID-19, ne starším více než 48 hodin
 • AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):
  • Vstup na území Bosny a Hercegoviny je umožněn všem cizincům, kteří splňují podmínky ke vstupu za předpokladu předložení negativního PCR-testu COVID-19 nebo antigenního testu, ne staršího 48 hodin od vydání osvědčení (lze nahradit lékařským potvrzením o prodělání COVID-19 nebo potvrzením o očkování).
  • Aktuálně můžete vstoupit do země i s občanským průkazem
  • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
  • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Bulharsko

 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 •  platný digitální EU COVID certifikát o

  • ukončeném očkování (po uplynutí 14 dní od poslední dávky), nebo
  • prodělaném onemocnění COVID-19 (od 11. do 180. dne od posledního testu), nebo
  • certifikát o provedeném testu na COVID-19 - u PCR testu do 72 hodin před vstupem do země.

Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Černá Hora

 • Osoby přijíždějící do Černé Hory se nemusí prokazovat negativním testem na COVID-19, ani nemusí podstoupit povinnou karanténu
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu (před cestou nebo max 5. dní po příjezdu) + vyplnění formuláře
 • Pozor, pokud vstupujete do Černé Hory ze Srbska, můžete zemí pouze tranzitovat, což musíte patřičně doložit
 • AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):
  • Do Černé Hory lze aktuálně cestovat za turistikou. Občané Česka se musí při vstupu na černohorské území prokázat buď negativním PCR testem, který není starší než 72 hodin, nebo pozitivním testem na protilátky IgG (tj. testem, který dokládá prodělané onemocnění Covid-19), který není starší než jeden měsíc (30 dnů), případně oficiálním potvrzením, že minimálně 7 dnů před vstupem na černohorské území byli naočkováni druhou dávkou vakcíny proti Covid-19. Potvrzení o absolvování/výsledku testů musí být vydáno registrovanou laboratoří.
  • Od 18. 6. 2021 budou moci občané všech zemí EÚ vstoupit na území Černé hory bez nutnosti absolvování testu
  • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Dánsko

 • Dánsko zařadilo Českou republiku od 12. září na seznam rizikových zemí
 • Vstup turistům je úplně zakázán (včetně Grónska a Faerských ostrovů)
 • Od pondělí 23. 11 se po návratu z Dánska nemusíme prokazovat negativním testem ani podstoupit karanténu. Země se totiž dostala zpátky do oranžové zóny
 • Od pondělí 23. 12. 2020 je Dánsko opět červené. Při návratu občanů ČR je nutno podstoupit test nebo karanténu.
 • AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):
  • Pro vstup do země musíte mít negativní test (antigen/PCR, stáří max. 48 hod.) a následně jít do 10 denní karantény.
  • Výjimka platí pro očkované.
  • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + neg. výsledek PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
  • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Estonsko

 • Při vstupu českých občanů na území Estonska aktuálně platí čtrnáctidenní karanténa
 • Od 1. září 2020 však existuje možnost snížení karantény na 7 dnů v případě, že se dotyčný prokáže dvěma negativními testy na COVID-19
 • Od pondělí 23. 11 se po návratu z Estonska nemusíme prokazovat negativním testem ani podstoupit karanténu. Země se totiž dostala zpátky do oranžové zóny
 • Estonsko bylo opět přeřazeno na semaforu mezi červené země. Od pondělí 30. 11. 2020 tak po návratu do ČR musíte podstoupit test na koronavirus.
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):
  • nejdříve 24h před příjezdem do Estonska je nutné elektronicky vyplnit prohlášení a uchovat si potvrzující email pro příp. kontrolu. Od 26.4.2021 je však možné vyplnit prohlášení až do 3 dnů po vstupu do Estonska.
  • Podrobit se 10 denní karanténě na území Estonska nebo předložit negativní RT-PCR test ne starší 72 hodin nebo ho podstoupit ihned na letišti.
  • Výjimku mají cestovatelé, kteří doloží certifikát o kompletním očkování (ne starší 1 rok od poslední dávky) nebo doklad o prodělání nemoci (v uplynulých 180 dnech).
  • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Finsko

 • Do Finska se aktuálně občané České republiky nedostanou (platné k 24. 12. 2021)
 • Vstoupit s podstoupením čtrnáctidenní karantény je možno pouze v případě návštěvy rodiny, školy nebo práce
 • Od 23. listopadu lze do Finska vstoupit z výše zmíněných důvodů pouze po předložení dvou negativních testů
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Francie

 • předložit negativní PCR test/antigenní test ne starší než 24h nebo potvrzení o provedeném očkování (7 dní po druhé vakcíně Pfizer, Moderna, AstraZeneca či 4 týdny po vakcíně Johnson & Johnson nebo 7 dní po první dávce vakcíny pokud osoba prodělala nemoc covid-19), certifikát o prodělání nemoci covid-19 s platností max 180 dnů od prvního pozitivního testu na covid-19. Platí pro všechny osoby od 12 let,
 • předložit vyplněné čestné prohlášení o bezinfekčnosti
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu před cestou nebo max 5. dní po příjezdu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.

 

Chorvatsko

 • Vstup do Chorvatska je už od května pro cestující z Česka, Slovenska, Maďarska i Rakouska bez povinné karantény nebo testu
 • Od 28. 5. 2020 však spustili online systém, který vám umožní rychlý přechod přes hranice. Oficiální formulář vyplňujte ZDE
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 •  AKTUÁLNĚ: Od 1. 4. 2021 musí občané ČR při vstupu na území Chorvatska předložit (platné k 24. 12. 2021):

 

Irsko

 • Při vstupu na území Irska musí občan ČR podstoupit 14denní karanténu a zároveň předložit negativní COVID test (předložení negativního testu nenahrazuje povinnou karanténu)
 • Zároveň je potřeba při vstupu vyplnit důvod cesty ve formuláři Passenger Locator Form
 • Od pondělí 23. 11 se po návratu z Irska nemusíme prokazovat negativním testem ani podstoupit karanténu. Země se totiž dostala zpátky do oranžové zóny.
 • AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):
  • Všichni cestující přijíždějící do Irska povinnost prokázat se negativním PCR testem, ne starším 72 hod.
  • výjimku mají děti mladší 7 let + kompletně očkovaní cestovatelé (min. 2 týdny po druhé dávce) + přijíždějící s dokladem o prodělané nemoci (v uplynulých 180 dnech)
  • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu (před cestou nebo max 5. dní po příjezdu) + absolvování karantény do získání negativního výsledku PCR / antigenního testu + vyplnění formuláře
  • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Island

 • Od 19. srpna 2020 si může turista při vstupu na území Islandu vybrat ze dvou variant. Buď podstoupí 14denní karanténu nebo absolvuje 5denní karanténu s dvěma testy na COVID-19. První test ihned po příchodu (platí si sám testovaný, podle poslední informací cca 1 500 Kč), následně druhý po 5 dnech (druhý test je zdarma)
 • AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):
  • Od 27. července 2021 Island opět zpřísňuje vstupní podmínky pro cestovatele. Všichni přijíždějící, včetně plně očkovaných (+ těch s dokladem o prodělané nemoci), budou muset před cestou na ostrov předložit negativní test – buď PCR nebo AG ne starší 72 hodin.
  • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + neg. výsledek PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
  • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Itálie

 • povinnost prokázat se tzv. Green Pass (Digitální certifikát EU COVID) v digitální nebo listinné podobě na základě očkování nebo na základě uzdravení (ne starší 180 dní) nebo pomocí negativního testu antigenní (ne starší 48 hod.), nebo PCR (ne starší 72 hod.)
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Kypr

 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + neg. výsledek PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.

AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):

 • Pro osoby neočkované proti Covid-19, které cestují na území Kypru z České republiky resp. členského státu EU (přesný výčet zemí v Podmínkách kyperského Ministerstva zdravotnictví) platí následující požadavky:
  • absolvovat PCR test na Covid-19 (molekulární) s odběrem vzorku do 72 hodin před odletem
  • vyplnit Cyprus Flight Pass a vložit do něj výsledky testu.
  • absolvovat následný PCR test na COVID-19 po příletu  na Kypr na vlastní náklady (30 € na letišti v Larnace a 32 € na letišti v Paphosu). Výsledek testu bude znám do tří hodin a cestující obdrží výsledek pomocí SMS zprávy na telefon.
  • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Litva

AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):

 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Cestující z ČR se musí při vstupu do Litvy prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším než 72 hodin a povinně se na 10 dní izolovat.
 • A také vyplnění elektronického formuláře do 12 hodin od vstupu do země
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Lotyšsko

 • Od 31. července 2020 bylo Česko zařazeno mezi země s vysokým rizikem nakažení koronavirem. Proto je při vstupu do Lotyšska nutné podstoupit 14denní karanténu
 • Zároveň je nutné vyplnit formulář ne dřív než 48 hodin před cestou
 • Při návratu z Lotyšska se nemusíme od pondělí 224. 12. 2020 prokazovat negativním testem ani nastoupit do karantény. Lotyšsko bylo totiž přerazeno do oranžové zóny.

AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):

 • Po příjezdu do Lotyšska je nutné předložit potvrzení o bezinfekčnosti (negativní výsledek PCR testu nebo lékařské potvrzení) ne starší než 72h a následně zůstat v 10-denní domácí samoizolaci.
 • Od 15.5. platí výjimka ze samoizolace pro očkované osoby a osoby, které prokazatelně prodělaly onemocnění COVID-19 v uplynulých šesti měsících
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Lucembursko

 • Lucembursko patří mezi země, kam nemáme povinnost předložit negativní test ani podstoupit karanténu
 • Zajímavostí je, že při příletu do země můžete využít voucher na otestování na COVID-19 zdarma

AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):

 • Do Luxemburska jsou turistické cesty možné, v případě příletů ovšem výhradně za předpokladu negativního  testu na COVID (PCR, RAT, TMS či LAMP), včetně osob proočkovaných, ze všech destinací světa, od habilitovaných laboratoří, ne starší než 72 hodin.
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu před cestou nebo max 5. dní po příjezdu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

400+ vychytavek na eshopu - CZ

 

Maďarsko

 • Maďarsko zavřelo své hranice pro všechny turisty s platností od 1. září 2020.
 • Tranzit přes zemi je však možný, pokud nepřekročí 24 hodin

AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021)

 

Malta

 • Od 28. srpna 2020 platí pro vstup na Maltu povinnost prokázat se negativním testem na COVID-19, ne starším více než 72 hodin
 • Při návratu občanů ČR z Malty je potřebné vyplnit příjezdový formulář a nechat se otestovat na území Malty PCR testem maximálně 72 hodin před příjezdem (nebo antigenním testem maximálně 24 hodin před příjezdem), následně absolvovat karanténu, kterou nemožno ukončit negativním PCR testem  dříve než 5. den po příjezdu. Do doby druhého negativního testu je povinné absolvovat karanténu.

AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):

 • Všichni cestující z České republiky musí mít test PCR na Covid-19 ne starší než 72 hodin. Test může být vykonán rovněž na letišti - výsledky by měly být k dispozici do hodiny. Do obdržení negativních výsledků bude nutno zůstat v domácí izolaci (hotel), při porušení izolace hrozí pokuta a trestní stíhání.
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu (před cestou nebo max 5. dní po příjezdu) + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Nizozemsko

 • Nizozemsko zařadilo 22. října 2020 Česko mezi oblasti s vysokým rizikem

AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):

 • Vstup do Nizozemska: povinnost předložit negativní PCR test na přítomnost COVID-19. Test nesmí být při příjezdu do Nizozemska starší 72 hodin. Opatření se týká i cestujících v tranzitu. Opatření se nevztahuje na přepravu autem.
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu před cestou nebo max 5. dní po příjezdu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Norsko

 • Norsko začlenilo Českou republiku mezi země s vyšším rizikem nákazy koronaviru už 7. srpna 2020. Od tohoto data je tak nutné při vstupu nastoupit do 10denní karantény
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + neg. výsledek PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Při vstupu do Norska se musí občané ČR prokázat negativním test na COVID, ne starším více než 72 hodin. Zároveň musí nastoupit do 10denní karantény

AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):

 

Portugalsko

 • Vstup do Portugalska je možný bez testu na COVID-19 i bez karantény

AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):

 • Od 31. 1. je od cestujících z České republiky při příletu do kontinentálního Portugalska vyžadován negativní RT-PCR test, absolvovaný ne dříve než 72 hodin před nástupem do letadla (aktuálně navíc neexistuje přímé letecké spojení mezi Českem a Portugalskem a test vyžadují také tranzitní země/letiště).
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu před cestou nebo max 5. dní po příjezdu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

Madeira

 • V případě Madeiry je nezbytný negativní PCR test (ne starší 72 hodin) nebo absolvování testu po příletu + další opatření
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu před cestou nebo max 5. dní po příjezdu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

Azory

 • Pro Azory platí téměř stejná pravidla:
  • Musíte se prokázat negativním testem ne starším více než 72 hodin před nástupem do letadla a zároveň podstoupit 5. a 13. den další dva testy na SARS-CoV-2
  • Druhou možností je nechat se otestovat na Azorách ihned po příletu. Následně musí člověk čekat v hotelu na výsledek. Pokud bude negativní výsledek zaslán do 12:00 hod daného dne, cestující může opustit vládou určený hotel pro setrvání testovaných. Cestující vždy musí zůstat v hotelu až do momentu, kdy mu bude oznámen výsledek testu. Náklady na ubytování nese místní vláda
  • Třetí možností je podstoupit na Azorách 14denní karanténu
 • Od pondělí 23. 11 se po návratu z Azor a Madeiry nemusíme prokazovat negativním testem ani podstoupit karanténu. Země se totiž dostala zpátky do oranžové zóny
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu před cestou nebo max 5. dní po příjezdu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Rumunsko

 • Do Rumunska můžeme vycestovat tam i zpátky bez povinnosti karantény či prokázaní se negativním testem na COVID-19 až do 6. 10. 2020
 • Počínaje datem 7. 10. musí Češi přijíždějící do Rumunska podstoupit 14denní karanténu. Karanténu je možno zkrátit testem v 8. den pobytu na 10 dní. V případě pobytu méně než 3 dny se stačí prokázat negativním testem na COVID-19, ne starším více než 48 hodin
 • Limit pro tranzit platí 36 hodin.

AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):

 • Přijíždějící z ČR mohou nově přicestovat pouze s negativním PCR testem (ne starším 72h) nebo certifikátem o očkování, a pobývat na území Rumunska neomezeně (karanténa již nutná není).
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Řecko

 • Prokázat se negativním testem na COVID-19 při vstupu na území Řecka je povinné zatím pouze při cestě po silnici (platné od 17. srpna 2020)
 • Při vstupu do Řecka letadlem probíhá namátkové testování, po kterém musí cestující setrvat v hotelu až do obdržení výsledku. Lidé přijíždějící z rizikových zemí jsou testovaní povinně všichni
 • Od 28. září zavádí Řecko povinný test na COVID-19 (ne starší více než 72 hodin) pro všechny přijíždějící z České republiky

AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):

 • Od 9. července 2020 platí povinnost vyplnění elektronického formuláře, na základě, kterého bude vygenerovaný QR kód, jimž se musíte prokázat při vstupu na území Řecka (nejpozději 24 hodin předem).
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Řecko mění od 24. 12. 2021 podmínky a pro vstup na své území stačí předložit i negativní antigenní test, nikoli PCR test
 • nebo se prokázat oficiálním národním certifikátem o provedeném očkování proti onemocnění koronavirem Covid-19, pokud byla vakcinace završena nejméně před 14 dny.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

Rusko

 

Slovinsko

 • Při překročení slovinských hranic je nutnost podstoupit 10denní karanténu nebo se prokázat negativním testem na COVID-19 (ne starším než 48 hodin), či antigenním testem (ne starším než 48 hodin).
 • Tranzit přes Slovinsko je možný, pokud nebudete na jeho území trávit více než 6 hodin
 • Pro vstup do Slovinska autem jsou vyhrazeny pro zahraniční turisty 3 hraniční přechody. Více informací zde

AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):

 • S účinností od 24. 12. 2021 platí nová výjimka pro vstup do Slovinska bez následné karantény - pro osoby, které prodělaly COVID-19 a nejpozději do 8 měsíců od pozitivního testu nebo nástupu symptomů absolvovaly alespoň 1 dávku očkování
 • Pro cestující z České republiky po příjezdu do Slovinska platí povinnost nastoupit 10-ti denní karanténu, kterou lze nahradit:
  • Předložením negativního výsledku RT-PCR testu, který není starší než 48 hodin od odebrání vzorků.
  • Potvrzením od lékaře o prodělání COVID-19
  • Předložením potvrzení o očkování proti COVID-19
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Srbsko

AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):

 • Vstup do Srbska je povolen pouze s testem na COVID-19, ne starším než 48 hodin
 • Od 8. 6. 2021 můžu občané Česka cestovat do Srbska bez nutnosti testu už 22 dní po první dávce
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu (před cestou nebo max 5. dní po příjezdu) + vyplnění formuláře
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Španělsko (+ Kanárské ostrovy)

AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):

 • Pokud plánujete navštívit Španělsko letecky, máte povinnost vyplnit elektronický formulář
 • Pozor! Od 224. 12. 2020 vyžaduje Španělsko negativní PCR test od všech přijíždějících z rizikových zemí. Uznává i TMA test (nejedná se o antigenní test). Do této kategorie patří i Česká republika
 • Před odletem do Španělska je nutno prokázat se platným QR kódem, který získáte po vyplnění webové formuláře nebo formuláře v aplikaci pro Android nebo Apple
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu před cestou nebo max 5. dní po příjezdu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Vakcinační certifikát NENÍ s ohledem na platná pravidla ve Španělsku zatím nijak relevantní. 
 • Pozor! Od 7. 6. 2021 vyžaduje Španělsko online formulář i při tranzitu a také potvrzení o prodělání COVID-19, očkování nebo PCR test, či antigenní test
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

Kanárské ostrovy

 • Od pondělí 23. 11 se po návratu z Kanárských ostrovů nemusíme prokazovat negativním testem ani podstoupit karanténu. Ostrovy se totiž dostaly zpátky do oranžové zóny
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu před cestou nebo max 5. dní po příjezdu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Na Kanárské ostrovy vám bude umožněn vstup pouze s negativním PCR testem. Antigenní test zde po přehodnocení místní vlády není uznáván. Stejně tak od vás může vyžadovat negativní COVID test ubytování
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

Baleárské ostrovy

 • Vstup pouze s negativním PCR nebo TMA testem (nejedná se o antigenní test)
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu před cestou nebo max 5. dní po příjezdu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Švédsko

 • Vzhledem k příznivé situaci není ve Švédsku pro občany EU žádné omezení

AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):

 • Švédsko vyžaduje od 6. 2. 2021 od všech cizinců přijíždějících do země vyžadovat negativní test, ne starší než 72 hodin.
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + neg. výsledek PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Švýcarsko

 • S platností od soboty 4.12. osoby přijíždějící z ČR do Švýcarska nemusí po příjezdu do karantény. Nicméně pro všechny, včetně očkovaných platí, že před příjezdem musí vyplňovat i nadále elektronický příjezdový formulář.

  Všichni, tedy i ti, kteří mají certifikát o očkování nebo o prodělání nemoci, musí dále:

  1. při příjezdu do země předložit negativní výsledek PCR testu (starého max. 72 hodin),
  2. následně mezi 4. a 7. dnem po vstupu na švýcarské nebo lichtenštejnské území podstoupit další test PCR nebo antigen; po příjezdu se však můžou volně pohybovat a nemusí již do karantény.

 

Turecko

 • Vstup do Turecka je možný bez testu i karantény. Cestující se však musí podrobit lékařské kontrole a vyplnit po příletu informační formulář
 • Návrat do ČR je spojen s povinností prokázat se negativním testem nebo absolvovat 10denní karanténu

AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):

 

Ukrajina

 • Ukrajina zavedla 28. srpna 2020 zákaz vstupu cizincům za účelem turistiky (aktuálně platné do konca roku 2020)
 • Jelikož ČR spadá pro semafor Ukrajiny o červené zóny, občané ČR musí po vstupu respektovat následující opatření:
  • Od 29. září musí občané České republiky podstoupit po vstupu na Ukrajinu 14denní karanténu nebo předložit při příjezdu negativní test na COVID-19, eventuálně si ho obstarat do 24 hodin po vstupu. společně s povinným nainstalováním aplikace “Дій вдома” (Jednej doma). Karanténu lze ukončit dřív absolvováním negativního testu na COVID-19 na území Ukrajiny

AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):

Vatikán

 

Velká Británie

AKTUÁLNĚ (platné k 24. 12. 2021):

 • Před odletem je povinnost vyplnit formulář Passenger Locator Form
 • Všichni cestující do Anglie ze zahraničí musí od 15.2. k již požadovaným předletovým testům absolvovat navíc další testy PCR ve 2. a 8. dni karantény.
 • Všichni cestující do Anglie ze všech zahraničních musí dále od 15.2. absolvovat testy PCR ve 2. a 8. dni karantény navíc k již požadovaným předletovým testům.
 • Všechny testy je nutné rezervovat JIŽ PŘED CESTOU DO UK online na tomto portálu.
 • Důrazně doporučujeme, aby cestující měli před cestou do Velké Británie nachystány ke kontrole vytištěné tyto dokumenty:
  • Potvrzení o negativním testu v angličtině
  • Vyplněný travel locator
  • Potvrzení o objednání a zaplacení balíčku dvou popříjezdových testů (2. a 8. den po příletu bez ohledu na dobu pobytu)
 • Upozorňujeme, že Skotsko, Severní Irsko a Wales postupují v oblastech veřejného zdraví samostatně.
 • Pokud jde o Skotsko, platí povinnost před příjezdového testu. Od 15.2. navíc ve Skotsku platí povinná 10-denní hotelová karanténu pro VŠECHNY mezinárodní přílety.
 • Od pondělí 2. srpna budou moci plně očkovaní Češi cestovat do Velké Británie, aniž by museli do povinné 8denní karantény. I pro plně očkované ale bude nadále platit povinnost disponovat testem před a po cestě.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Pokud chcete zjistit aktuální informace k cestování do zahraničí, omezení, povinnému testování a podstoupení povinné karantény, sledujte oficiální stránky Ministerstva zahraničních věcí.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.