Covid semafor: kam vycestovat bez povinné karantény a testu

mapa-semafor-cestovani-navrat-do-cr-20.9.2021

[AKTUALIZOVÁNO: 20. 9. 2021]

Jelikož se pravidla pro vycestování do zahraničí každý den mění, je přímo naší cestovatelskou povinností situaci nepřetržitě sledovat. V článku vám přinášíme aktuální stav zákazů pro vycestování do zahraničí a také se dozvíte, kde je povinný test nebo karanténa.

covid-semafor-cesko-koronavirusSledujte naše stránky a mějte každý den aktuální informace ohledně zákazů a omezení kolem cestování po Evropě z první ruky. Na základě dostupných zdrojů z Ministerstva zahraničních věcí a dalších relevantních zdrojů dáváme pro vás dohromady seznam všech zemí Evropy, do kterých můžete cestovat bez omezení, s částečnými omezeními (v podobě povinného testu na COVID-19), s podstoupením karantény nebo také země, kam je vstup aktuálně úplně zamezen.

Jelikož se ministerstvem navržený semafor mění každý týden, doporučujeme pečlivě sledovat všechny dostupné zdroje pravidelně. Zároveň se doporučuje zvážit nutnost vycestování do zemí s vysokým výskytem nákazy koronaviru – země označené červenou barvou. Před zahájením cesty se vždy registrujte v systému DROZD.

Všechny osoby vracející se ze zahraničí do ČR, s výjimkou dětí mladších 6 let, mají povinnost vyplnit příjezdový formulář.

 

 

Návrat ze zemí Evropy do Česka

mapa-semafor-cestovani-navrat-do-cr-20.9.2021

Poslední zemí, která zůstala mezi červenými v semaforu České republiky (označená jako riziková z hlediska epidemiologické situace), je Španělsko. Země byla zařazena mezi rizikové země už 21. srpna 2020. V té době ještě s výjimkou Kanárských ostrovů. 14. září 2020 byly však i Kanárské ostrovy zařazené mezi oblasti s vysokým rizikem nakažení. Po návratu z těchto oblastí je tak nutné se prokázat negativním výsledkem testu na COVID-19 (koronavirus) nebo nastoupit na dvoutýdenní karanténu.

Vybírejte z nabídky od zkušených cestovatelů

    

 

Aktuálně platí stejná pravidla pro označení zemí Evropy vůči České republice jaké byly definované i samotnou Evropskou unií. Ze zelených oblastí můžete cestovat do ČR bez testu i povinné karantény. Z oranžových zemí můžou občané ČR cestovat bez testu. Cizinci se však musí v zaměstnání nebo škole prokázat negativním PCR testem. Ze zemí označených červenou barvou je při příjezdu do ČR potřebné absolvovat test nebo podstoupit 14denní karanténu.

Od soboty 1. srpna nebudou muset děti mezi 6 a 12 roky mít test před návratem ani z červených nebo tmavě červených zemí. Zároveň bude možné u těchto dětí provést PCR test hned po návratu, takže nebudou vůbec muset do samoizolace.

Pravidla_vstupu_a_navratu_do_CR_pro_obcany_CR_a_rezidenty_od_23_8_2021

S účinností od 26. února 2021 se silně nedoporučuje vycestovat do zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění COVID-19.

AKTUALIZACE k 31. 8. 2021: Seznam zemí s extrémním rizikem nákazy zrušen: Botswana, Brazílie, Eswatini (Svazijsko), Indie (do 22. 8. 2021), Jižní Afrika, Kolumbie, Lesotho, Namibie, Malawi, Mosambik, Nepál, Paraguay, Peru, Rusko (do 22. 8. 2021), Tanzánie (včetně ostrovů Zanzibar
a Pemba), Tunisko (do 22. 8. 2021), Zambie a Zimbabwe.

 

Očkování a cestování

1. Sjednocují se pravidla pro návrat ze zelených a oranžových zemí – lidé bez ukončeného očkování se mohou vracet ze zemí zelené a oranžové barvy za stejných podmínek, pravidla se sjednocují od 9. července: stačí antigenní test před cestou nebo do 5 dnů po návratu. Přečíst o zemích Evropy a světa, kam vycestovat pouze s očkováním.

2. Sjednocují se pravidla pro návrat z červených a tmavě červených zemí

Pro ty, kdo nemají dokončené očkování (14 dní po druhé dávce), platí při návratu z červených i tmavě červených zemí následující povinnosti: před cestou veřejnou dopravou vyplnit příjezdový formulář a předložit negativní výsledek antigenního starého max. 48 hodin nebo PCR testu starého max. 72 hodin (tato povinnost neplatí pro cestující osobním autem), po příjezdu do ČR samoizolace a 5. až 14. den po návratu negativní PCR test. Přečíst o zemích Evropy a světa, kam vycestovat pouze s očkováním.

 

Zákazy a omezení při vycestování z Česka do sousedních zemí

slovensko-covid-semafor-povinna-karantena-testSlovensko

 • Od pátku 18. 9. 2020 je při vstupu na území Slovenska povinný test na COVID-19 ne starší více než 72 hodin

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):

 • Při příjezdu na Slovensko z České republiky platí povinnost zaregistrovat se na stránkách https://korona.gov.sk/ehranica/, zůstat v domácí izolaci a nejdříve 8. den se nechat otestovat. Izolace končí obdržením negativního výsledku PCR testu, nebo 14. dnem při bezpříznakovém průběhu.
 • Slovensko od 19. 4. 2021 nebude vyžadovat povinnou karanténu kvůli koronavirové nákaze ani od cestujících, kteří byli očkováni proti covidu-19 a kteří v období 14 dnů před vstupem na Slovensko pobývali jen v členských zemích Evropské unie či několika dalších státech včetně Británie a Švýcarska.
 • Slovensko patří do zelené zóny, díky čemuž stačí po návratu individuální dopravou absolvovat antigenní test, a to nejpozději pátý den po příjezdu. Druhou možností je absolvovat antigenní test na Slovensku.
 • Od 9. 7. 2021 na Slovensko jen s očkováním:
  • Slovensko od 9. 7. vyžaduje při vstupu do země dvoutýdenní karanténu, kterou lze ukončit PCR testem nejdříve 5. den po příjezdu na Slovensko. Výjimku mají cestující plně očkovaní proti covidu-19 a pracovníci vybraných profesí včetně posádek nákladní, autobusové, vlakové a letecké dopravy. V přechodném období do 9. srpna se výjimka z karantény vztahuje i na osoby očkované pouze první dávkou vakcíny nebo na osoby, které přes hranice dojíždějí za prací. Od pondělí 19. 7. 2021 platí povinná karanténa i pro lidi očkované 1. dávkou, pokud nebyla podaná maximálně 180 dní po prodělání nemoci COVID-19.
  • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

nemecko-covid-semafor-povinna-karantena-testNěmecko

 • AKTUÁLNĚ  (platné k 20. 9. 2021):
  • Německo dál zpřísňuje podmínky pro vstup do země pro obyvatele ČR. Od neděle 14. 2. 2021 se zavádí kontroly na hraničních přechodech a zároveň je nutno po vstupu nastoupit do povinné 10denní karantény. Na hranicích se zároveň musíme prokázat negativním COVID testem, ne starším jako 48 hodin. Druhý test, kterým je možno karanténu ukončit, je nutno absolvovat nejdříve v 5. den pobytu. Zároveň je nutné se registrovat prostřednictvím formuláře na oficiálních stránkách www.einreiseanmeldung.de (neplatí pro země, které nejsou rizikové - aktuálně i ČR)
  • Počínaje pondělím 2. srpna dochází ke spřísnění podmínek vstupu do Německa. Nově musí všichni občané ČR při vstupu do Německa splnit podmínku absolvování testu nebo očkování (2 týdny po 2. dávce) bez ohledu na typ dopravy.
  • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + povinná karanténa do získání neg. výsledku PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
  • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

polsko-covid-semafor-povinna-karantena-testPolsko

 • AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):
  • Polsko je od 20. 9. 2021 zařazeno na cestovatelském semaforu mezi zelené země“. Po návratu z Polska stačí antigenní test a formulář. 
  • Vstup z ČR na území Polska je pro obyvatele ČR možný za podmínky předložení certifikátu o "bezinfekčnosti" v předepsané podobě - o negativním testu nebo očkování či prodělání onemocnění covid-19 "Certifikát EU COVID-19".
  • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

rakousko-covid-semafor-povinna-karantena-testRakousko

 • Od 14. 1. 2021 Rakousko uzavřelo s ČR 42 hraničních přechodů. Otevřeno jich zůstává pouze 16. Všechny otevřené hraniční přechody najdete na oficiální stránce Velvyslanectví ČR ve Vídni
 • Zároveň je při vstupu do Rakouska povinnost vyplnit registrační formulář, pokud podléháte podmínkám pro prokázání se negativním testem nebo absolvováním karantény. Formulář v anglickém i německém jazyce můžete vyplňovat zde. Jak formulář vyplnit, najdete na stránkách mzv.cz
 • Nová pravidla pro pendlery začnou v Rakousku platit ve středu 10. února. Jednou týdně se budou muset testovat, nutná bude také registrace.
 • Osoby, které přijíždějí z ČR na vídeňské letiště za účelem odletu, nemají povinnost  test na Covid-19/karanténa/elektronická registrace za předpokladu, že cestu na letiště, popř. zpět  z letiště na hranice s ČR absolvují  na rakouském území bez zastávky (výjimečné přerušení na dobu nezbytně nutnou, např. za účelem návštěvy WC je přípustné).

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):

 • vstup občanů ČR do Rakouska je podmíněn dokladem o negativním výsledku testu (v anglickém nebo německém jazyce)
  • antigenní test nesmí být starší než 48 hodin,
  • PCR test nesmí být starší než 72 hodin od okamžiku odběru.
 • vstup bez podmínek se týká občanů ČR, který absolvovali očkování a to za podmínek:
  • nejméně 22. den po 1. dávce vakcíny, pokud je tato dvoudávková (očkování první dávkou je platné po dobu 3 měsíců),
  • po druhé dávce vakcíny.
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + povinná karanténa do získání neg. výsledku PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

 

Zákazy a omezení při vycestování z Česka do Evropy (platné k 20. 9. 2021)

Pro evropské země byla rovněž vytvořena mapa vycházející ze semaforu. Červeně označené země patří mezi ty s největším rizikem. Oranžové spadají do kategorie středního rizika, zelené země jsou bez rizika nebo s mírným rizikem.

Nově byly přijata opatření, které definují tmavě červené země, jako země s nejvyšším možným rizikem. Po návratu z těchto zemí platí nejpřísnější epidemiologické opatření, a to:

 • před vstupem do ČR se musí občané ČR, cizinci i rezidenti prokázat negativním testem absolvovaným před vstupem do ČR, ne starším jako 72 hodin
 • po vstupu na území Česka musíte absolvovat povinnou 5denní karanténu
 • zároveň tak musíte nejdříve 5. den absolvovat další PCR test, nejpozději 14. den

 

tmave-cervene-zeme-semafor_1Tmavě červené země (Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + povinná karanténa do získání neg. výsledku PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.): Všechny země nezmíněné níže. Např.: Anglie, Bělorusko, Bosna a Hercegovina, Botswana, Brazílie, Černá hora, Indie, Izrael, Japonsko, Jihoafrická republika, Jižní Afrika, Kolumbie, Kosovo, Lesotho, Libanon, Malawi, Moldavsko, Namibie, Paraguay, Peru, Rusko, Severní Makedonie, Severní Irsko, Slovinsko, Svazijsko, Tanzánie (včetně Zanzibaru), Tunisko, Turecko, Ukrajina, USA, Zambie a Zimbabwe.

 

covid-semafor--kam-vycestovat-bez-povinne-karanteny-a-testu-cervenaČervené země (Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + povinná karanténa do získání neg. výsledku PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.): Bulharsko, Estonsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Kypr, Lichtenštejnsko, Lotyšsko, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, San Marino, Španělsko (včetně Baleárských ostrovů), Švýcarsko.

 

covid-semafor--kam-vycestovat-bez-povinne-karanteny-a-testu-oranzovaOranžové země (Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu před cestou nebo max 5. dní po příjezdu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.): Andora, Belgie, Dánsko, Finsko, Island, Itálie, Kanárské ostrovy, Litva, Lucembursko, Madeira (Portugalsko), Malta, Portugalsko (včetně Azorské ostrovy), Slovensko, Švédsko.

 

covid-semafor--kam-vycestovat-bez-povinne-karanteny-a-testu-zelenaZelené země (Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu před cestou nebo max 5. dní po příjezdu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.): Albánie, Austrálie, Černá Hora, Hongkong,  Izrael, Japonsko, Kanada, Korejská republika, Kosovo, Libanon, Macao, Maďarsko, Nový  Zéland,  Polsko, Severní Makedonie, Singapurská republika, Srbsko, Thajsko, Tchaj-wan, USA, Vatikán.

 

Evropa a podmínky vstupu a návratu pro neočkované

Belgie

 • Od 8. září 2020 je pro cestující z České republiky povinnost doložení negativního testu i 7denní karanténa povinností
 • Od 1. srpna 2020 je zároveň pro všechny cestující do Belgie povinné vyplnit formulář
 • Cestovní do Belgie z důvodů turistiky je od 27. ledna do 1. 3. 2021 zakázáno. Hrozí pokuta 250 eur
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu (před cestou nebo max 5. dní po příjezdu) + vyplnění formuláře
 • Zahraniční cesty z a do Belgie jsou od 19. dubna znovu povolené i pro odkladné účely, cesty do červených zón (ČR) jsou však i nadále SILNĚ NEDOPORUČOVANÉ (platné k 20. 9. 2021).
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Bosna a Hercegovina

 • Vstup možný pouze s negativním testem na COVID-19, ne starším více než 48 hodin
 • AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):
  • Vstup na území Bosny a Hercegoviny je umožněn všem cizincům, kteří splňují podmínky ke vstupu za předpokladu předložení negativního PCR-testu COVID-19 nebo antigenního testu, ne staršího 48 hodin od vydání osvědčení (lze nahradit lékařským potvrzením o prodělání COVID-19 nebo potvrzením o očkování).
  • Aktuálně můžete vstoupit do země i s občanským průkazem
  • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + povinná karanténa do získání neg. výsledku PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
  • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Bulharsko

 • Země je zařazená do zelené kategorie. Možno vstoupit bez povinného testu i karantény
 • Od pátku 29. 1. 2021 bude při vstupu povinný PCR test
 • Po návratu se setrváním v zemi více než 12 hodin je povinný test nebo karanténa
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + povinná karanténa do získání neg. výsledku PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Pro vstup občanů ČR do Bulharska je nutné splnit následující podmínky (platné k 20. 9. 2021):
  • absolvování očkování s uplynutím 14denní lhůty po obdržení poslední dávky.
  • negativní výsledek PCR nebo antigenního testu na COVID-19 u osob, které prodělaly onemocnění koronavirem v období mezi 15. a 180. dnem od data provedeného testu.
  • dokumentem potvrzujícím negativní výsledek provedeného testu PCR ne starším než 72 hodin před vstupem do země, nebo negativní výsledek antigenního testu ne starším než 48 hodin před vstupem do země.
  • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Černá Hora

 • Osoby přijíždějící do Černé Hory se nemusí prokazovat negativním testem na COVID-19, ani nemusí podstoupit povinnou karanténu
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu (před cestou nebo max 5. dní po příjezdu) + vyplnění formuláře
 • Pozor, pokud vstupujete do Černé Hory ze Srbska, můžete zemí pouze tranzitovat, což musíte patřičně doložit
 • AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):
  • Do Černé Hory lze aktuálně cestovat za turistikou. Občané Česka se musí při vstupu na černohorské území prokázat buď negativním PCR testem, který není starší než 72 hodin, nebo pozitivním testem na protilátky IgG (tj. testem, který dokládá prodělané onemocnění Covid-19), který není starší než jeden měsíc (30 dnů), případně oficiálním potvrzením, že minimálně 7 dnů před vstupem na černohorské území byli naočkováni druhou dávkou vakcíny proti Covid-19. Potvrzení o absolvování/výsledku testů musí být vydáno registrovanou laboratoří.
  • Od 18. 6. 2021 budou moci občané všech zemí EÚ vstoupit na území Černé hory bez nutnosti absolvování testu
  • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Dánsko

 • Dánsko zařadilo Českou republiku od 12. září na seznam rizikových zemí
 • Vstup turistům je úplně zakázán (včetně Grónska a Faerských ostrovů)
 • Od pondělí 23. 11 se po návratu z Dánska nemusíme prokazovat negativním testem ani podstoupit karanténu. Země se totiž dostala zpátky do oranžové zóny
 • Od pondělí 23. 12. 2020 je Dánsko opět červené. Při návratu občanů ČR je nutno podstoupit test nebo karanténu.
 • AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):
  • Pro vstup do země musíte mít negativní test (antigen/PCR, stáří max. 48 hod.) a následně jít do 10 denní karantény.
  • Výjimka platí pro očkované.
  • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu před cestou nebo max 5. dní po příjezdu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
  • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Estonsko

 • Při vstupu českých občanů na území Estonska aktuálně platí čtrnáctidenní karanténa
 • Od 1. září 2020 však existuje možnost snížení karantény na 7 dnů v případě, že se dotyčný prokáže dvěma negativními testy na COVID-19
 • Od pondělí 23. 11 se po návratu z Estonska nemusíme prokazovat negativním testem ani podstoupit karanténu. Země se totiž dostala zpátky do oranžové zóny
 • Estonsko bylo opět přeřazeno na semaforu mezi červené země. Od pondělí 30. 11. 2020 tak po návratu do ČR musíte podstoupit test na koronavirus.
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + povinná karanténa do získání neg. výsledku PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):
  • nejdříve 24h před příjezdem do Estonska je nutné elektronicky vyplnit prohlášení a uchovat si potvrzující email pro příp. kontrolu. Od 26.4.2021 je však možné vyplnit prohlášení až do 3 dnů po vstupu do Estonska.
  • Podrobit se 10 denní karanténě na území Estonska nebo předložit negativní RT-PCR test ne starší 72 hodin nebo ho podstoupit ihned na letišti.
  • Výjimku mají cestovatelé, kteří doloží certifikát o kompletním očkování (ne starší 1 rok od poslední dávky) nebo doklad o prodělání nemoci (v uplynulých 180 dnech).
  • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Finsko

 • Do Finska se aktuálně občané České republiky nedostanou (platné k 20. 9. 2021)
 • Vstoupit s podstoupením čtrnáctidenní karantény je možno pouze v případě návštěvy rodiny, školy nebo práce
 • Od 23. listopadu lze do Finska vstoupit z výše zmíněných důvodů pouze po předložení dvou negativních testů
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu (před cestou nebo max 5. dní po příjezdu) + vyplnění formuláře
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Francie

 • Francie patří mezi země, které aktuálně nemají pro občany ČR žádná omezení
 • Ministerstvo zahraničních věcí však do této země kvůli zvýšenému riziku nákazy koronaviru nedoporučuje cestovat
 • Před vstupem do země je povinnost vyplnit atestaci

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):

 • Pro tranzit i vstup do Francie  je nutné předložit negativní PCR test ne starší než 72h a vyplnit čestné prohlášení o bezinfekčnosti.
 • Francie umožní vstup na své území bez PCR testu pro lidi s dokončeným očkováním proti COVID-19. Toto opatření bude platit od středy 9. 6. 2021.
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + povinná karanténa do získání neg. výsledku PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Chorvatsko

 • Vstup do Chorvatska je už od května pro cestující z Česka, Slovenska, Maďarska i Rakouska bez povinné karantény nebo testu
 • Od 28. 5. 2020 však spustili online systém, který vám umožní rychlý přechod přes hranice. Oficiální formulář vyplňujte ZDE
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + povinná karanténa do získání neg. výsledku PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 •  AKTUÁLNĚ: Od 1. 4. 2021 musí občané ČR při vstupu na území Chorvatska předložit (platné k 20. 9. 2021):

 

Irsko

 • Při vstupu na území Irska musí občan ČR podstoupit 14denní karanténu a zároveň předložit negativní COVID test (předložení negativního testu nenahrazuje povinnou karanténu)
 • Zároveň je potřeba při vstupu vyplnit důvod cesty ve formuláři Passenger Locator Form
 • Od pondělí 23. 11 se po návratu z Irska nemusíme prokazovat negativním testem ani podstoupit karanténu. Země se totiž dostala zpátky do oranžové zóny.
 • AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):
  • Všichni cestující přijíždějící do Irska povinnost prokázat se negativním PCR testem, ne starším 72 hod.
  • výjimku mají děti mladší 7 let + kompletně očkovaní cestovatelé (min. 2 týdny po druhé dávce) + přijíždějící s dokladem o prodělané nemoci (v uplynulých 180 dnech)
  • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu (před cestou nebo max 5. dní po příjezdu) + absolvování karantény do získání negativního výsledku PCR / antigenního testu + vyplnění formuláře
  • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Island

 • Od 19. srpna 2020 si může turista při vstupu na území Islandu vybrat ze dvou variant. Buď podstoupí 14denní karanténu nebo absolvuje 5denní karanténu s dvěma testy na COVID-19. První test ihned po příchodu (platí si sám testovaný, podle poslední informací cca 1 500 Kč), následně druhý po 5 dnech (druhý test je zdarma)
 • AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):
  • Od 27. července 2021 Island opět zpřísňuje vstupní podmínky pro cestovatele. Všichni přijíždějící, včetně plně očkovaných (+ těch s dokladem o prodělané nemoci), budou muset před cestou na ostrov předložit negativní test – buď PCR nebo AG ne starší 72 hodin.
  • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + povinná karanténa do získání neg. výsledku PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
  • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Itálie

 • Itálie aktuálně umožňuje vstup Českým občanům bez povinné karantény nebo testu na COVID-19
 • Před svou cestou musíte vyplnit čestné prohlášení. Nejjednodušší forma je online formulář ZDE
 • Při cestě na ostrov Sardinie máte povinnost vyplnit formulář dostupný na oficiálních webových stránkách místního úřadu (48 hodin před odletem). Zároveň tak od 14. 9. 2020 je vyžadován při příjezdu negativní test na COVID-19, ne starší více než 48 hodin. Aktuálně byla povinnost prokázat se negativním testem na COVID-19 v Sardínii zrušená
 • Itálie od neděle 16. 5. 2021 zruší povinnou karanténu pro turisty ze zemí Evropské unie. Nově budou italské úřady vyžadovat jen potvrzení o negativním testu při příjezdu, vyplývá z nařízení ministerstva zdravotnictví.
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu (před cestou nebo max 5. dní po příjezdu) + vyplnění formuláře
 • AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):
  • Pro přijíždějící ze zemí kategorie C, kam spadá i Česká republika je povolen vstup s negativním PCR nebo antigenním (provedeným výtěrem) testem ne starším 48h od odběru. (Platí pro příjezdy z EU, zemí Schengen, UK a Izraele.) Sicílie vyžaduje pro vstup na území ostrova negativní PCR test.
  • Povinnost vyplnit si čestné prohlášení (autodichiarazione) a nahlásit svůj příjezd místní ASL - zdravotnímu zařízení - zůstává zachována (Dipartimento di prevenzione dell´azienda sanitaria - návod: do google zadejte "ASL dipartimento prevenzione" a místo pobytu).
  • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Kypr

 • Od 18. září 2020 vstupuje do platnosti nové nařízení, podle kterého občané přijíždějící z ČR nemohou vstoupit na území Kypru
 • Kypr se přesouvá od 30. 11. 2020 do oranžové zóny semaforu, podle které občané Česka nemusí při návratu do karantény ani absolvovat test na COVID-19 Tato povinnost se vztahuje pouze na dlouhodobé zahraniční pracovníky
 • Kypr je opět zařazen mezi červené země, díky čemuž musí občané ČR předložit antigenní test nebo PCR test, ne starší jako 72 hodin a zároveň podstoupit další PCR test na území ČR. Možno absolvovat i dříve než 5. den. Do doby druhého negativního testu je povinné absolvovat karanténu.
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + povinná karanténa do získání neg. výsledku PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):

 • Pro osoby neočkované proti Covid-19, které cestují na území Kypru z České republiky resp. členského státu EU (přesný výčet zemí v Podmínkách kyperského Ministerstva zdravotnictví) platí následující požadavky:
  • absolvovat PCR test na Covid-19 (molekulární) s odběrem vzorku do 72 hodin před odletem
  • vyplnit Cyprus Flight Pass a vložit do něj výsledky testu.
  • absolvovat následný PCR test na COVID-19 po příletu  na Kypr na vlastní náklady (30 € na letišti v Larnace a 32 € na letišti v Paphosu). Výsledek testu bude znám do tří hodin a cestující obdrží výsledek pomocí SMS zprávy na telefon.
  • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Litva

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):

 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu před cestou nebo max 5. dní po příjezdu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Cestující z ČR se musí při vstupu do Litvy prokázat negativním PCR testem na COVID-19 ne starším než 72 hodin a povinně se na 10 dní izolovat.
 • A také vyplnění elektronického formuláře do 12 hodin od vstupu do země
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Lotyšsko

 • Od 31. července 2020 bylo Česko zařazeno mezi země s vysokým rizikem nakažení koronavirem. Proto je při vstupu do Lotyšska nutné podstoupit 14denní karanténu
 • Zároveň je nutné vyplnit formulář ne dřív než 48 hodin před cestou
 • Při návratu z Lotyšska se nemusíme od pondělí 23. 11. 2020 prokazovat negativním testem ani nastoupit do karantény. Lotyšsko bylo totiž přerazeno do oranžové zóny.

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):

 • Po příjezdu do Lotyšska je nutné předložit potvrzení o bezinfekčnosti (negativní výsledek PCR testu nebo lékařské potvrzení) ne starší než 72h a následně zůstat v 10-denní domácí samoizolaci.
 • Od 15.5. platí výjimka ze samoizolace pro očkované osoby a osoby, které prokazatelně prodělaly onemocnění COVID-19 v uplynulých šesti měsících
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + povinná karanténa do získání neg. výsledku PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Lucembursko

 • Lucembursko patří mezi země, kam nemáme povinnost předložit negativní test ani podstoupit karanténu
 • Zajímavostí je, že při příletu do země můžete využít voucher na otestování na COVID-19 zdarma

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):

 • Do Luxemburska jsou turistické cesty možné, v případě příletů ovšem výhradně za předpokladu negativního  testu na COVID (PCR, RAT, TMS či LAMP), včetně osob proočkovaných, ze všech destinací světa, od habilitovaných laboratoří, ne starší než 72 hodin.
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu před cestou nebo max 5. dní po příjezdu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Maďarsko

 • Maďarsko zavřelo své hranice pro všechny turisty s platností od 1. září 2020.
 • Tranzit přes zemi je však možný, pokud nepřekročí 24 hodin

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021)

 

Malta

 • Od 28. srpna 2020 platí pro vstup na Maltu povinnost prokázat se negativním testem na COVID-19, ne starším více než 72 hodin
 • Při návratu občanů ČR z Malty je potřebné vyplnit příjezdový formulář a nechat se otestovat na území Malty PCR testem maximálně 72 hodin před příjezdem (nebo antigenním testem maximálně 24 hodin před příjezdem), následně absolvovat karanténu, kterou nemožno ukončit negativním PCR testem  dříve než 5. den po příjezdu. Do doby druhého negativního testu je povinné absolvovat karanténu.

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):

 • Všichni cestující z České republiky musí mít test PCR na Covid-19 ne starší než 72 hodin. Test může být vykonán rovněž na letišti - výsledky by měly být k dispozici do hodiny. Do obdržení negativních výsledků bude nutno zůstat v domácí izolaci (hotel), při porušení izolace hrozí pokuta a trestní stíhání.
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu (před cestou nebo max 5. dní po příjezdu) + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Nizozemsko

 • Nizozemsko zařadilo 22. října 2020 Česko mezi oblasti s vysokým rizikem

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):

 • Vstup do Nizozemska: povinnost předložit negativní PCR test na přítomnost COVID-19. Test nesmí být při příjezdu do Nizozemska starší 72 hodin. Opatření se týká i cestujících v tranzitu. Opatření se nevztahuje na přepravu autem.
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + povinná karanténa do získání neg. výsledku PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Norsko

 • Norsko začlenilo Českou republiku mezi země s vyšším rizikem nákazy koronaviru už 7. srpna 2020. Od tohoto data je tak nutné při vstupu nastoupit do 10denní karantény
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + povinná karanténa do získání neg. výsledku PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Při vstupu do Norska se musí občané ČR prokázat negativním test na COVID, ne starším více než 72 hodin. Zároveň musí nastoupit do 10denní karantény

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):

 

Portugalsko

 • Vstup do Portugalska je možný bez testu na COVID-19 i bez karantény

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):

 • Od 31. 1. je od cestujících z České republiky při příletu do kontinentálního Portugalska vyžadován negativní RT-PCR test, absolvovaný ne dříve než 72 hodin před nástupem do letadla (aktuálně navíc neexistuje přímé letecké spojení mezi Českem a Portugalskem a test vyžadují také tranzitní země/letiště).
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu před cestou nebo max 5. dní po příjezdu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

Madeira

 • V případě Madeiry je nezbytný negativní PCR test (ne starší 72 hodin) nebo absolvování testu po příletu + další opatření
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu před cestou nebo max 5. dní po příjezdu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

Azory

 • Pro Azory platí téměř stejná pravidla:
  • Musíte se prokázat negativním testem ne starším více než 72 hodin před nástupem do letadla a zároveň podstoupit 5. a 13. den další dva testy na SARS-CoV-2
  • Druhou možností je nechat se otestovat na Azorách ihned po příletu. Následně musí člověk čekat v hotelu na výsledek. Pokud bude negativní výsledek zaslán do 12:00 hod daného dne, cestující může opustit vládou určený hotel pro setrvání testovaných. Cestující vždy musí zůstat v hotelu až do momentu, kdy mu bude oznámen výsledek testu. Náklady na ubytování nese místní vláda
  • Třetí možností je podstoupit na Azorách 14denní karanténu
 • Od pondělí 23. 11 se po návratu z Azor a Madeiry nemusíme prokazovat negativním testem ani podstoupit karanténu. Země se totiž dostala zpátky do oranžové zóny
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu před cestou nebo max 5. dní po příjezdu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Rumunsko

 • Do Rumunska můžeme vycestovat tam i zpátky bez povinnosti karantény či prokázaní se negativním testem na COVID-19 až do 6. 10. 2020
 • Počínaje datem 7. 10. musí Češi přijíždějící do Rumunska podstoupit 14denní karanténu. Karanténu je možno zkrátit testem v 8. den pobytu na 10 dní. V případě pobytu méně než 3 dny se stačí prokázat negativním testem na COVID-19, ne starším více než 48 hodin
 • Limit pro tranzit platí 36 hodin.

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):

 • Přijíždějící z ČR mohou nově přicestovat pouze s negativním PCR testem (ne starším 72h) nebo certifikátem o očkování, a pobývat na území Rumunska neomezeně (karanténa již nutná není).
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + povinná karanténa do získání neg. výsledku PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Řecko

 • Prokázat se negativním testem na COVID-19 při vstupu na území Řecka je povinné zatím pouze při cestě po silnici (platné od 17. srpna 2020)
 • Při vstupu do Řecka letadlem probíhá namátkové testování, po kterém musí cestující setrvat v hotelu až do obdržení výsledku. Lidé přijíždějící z rizikových zemí jsou testovaní povinně všichni
 • Od 28. září zavádí Řecko povinný test na COVID-19 (ne starší více než 72 hodin) pro všechny přijíždějící z České republiky

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):

 • Od 9. července 2020 platí povinnost vyplnění elektronického formuláře, na základě, kterého bude vygenerovaný QR kód, jimž se musíte prokázat při vstupu na území Řecka (nejpozději 24 hodin předem).
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + povinná karanténa do získání neg. výsledku PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Řecko mění od 20. 9. 2021 podmínky a pro vstup na své území stačí předložit i negativní antigenní test, nikoli PCR test
 • nebo se prokázat oficiálním národním certifikátem o provedeném očkování proti onemocnění koronavirem Covid-19, pokud byla vakcinace završena nejméně před 14 dny.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

Rusko

 • Vstup do Ruska za účelem turismu není povolen
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň 2x po příjezdu) + povinná karanténa do získání neg. výsledku PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Slovinsko

 • Při překročení slovinských hranic je nutnost podstoupit 10denní karanténu nebo se prokázat negativním testem na COVID-19 (ne starším než 48 hodin), či antigenním testem (ne starším než 48 hodin).
 • Tranzit přes Slovinsko je možný, pokud nebudete na jeho území trávit více než 6 hodin
 • Pro vstup do Slovinska autem jsou vyhrazeny pro zahraniční turisty 3 hraniční přechody. Více informací zde

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):

 • S účinností od 20. 9. 2021 platí nová výjimka pro vstup do Slovinska bez následné karantény - pro osoby, které prodělaly COVID-19 a nejpozději do 8 měsíců od pozitivního testu nebo nástupu symptomů absolvovaly alespoň 1 dávku očkování
 • Pro cestující z České republiky po příjezdu do Slovinska platí povinnost nastoupit 10-ti denní karanténu, kterou lze nahradit:
  • Předložením negativního výsledku RT-PCR testu, který není starší než 48 hodin od odebrání vzorků.
  • Potvrzením od lékaře o prodělání COVID-19
  • Předložením potvrzení o očkování proti COVID-19
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + povinná karanténa do získání neg. výsledku PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Srbsko

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):

 • Vstup do Srbska je povolen pouze s testem na COVID-19, ne starším než 48 hodin
 • Od 8. 6. 2021 můžu občané Česka cestovat do Srbska bez nutnosti testu už 22 dní po první dávce
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu (před cestou nebo max 5. dní po příjezdu) + vyplnění formuláře
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Španělsko (+ Kanárské ostrovy)

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):

 • Pokud plánujete navštívit Španělsko letecky, máte povinnost vyplnit elektronický formulář
 • Pozor! Od 23. 11. 2020 vyžaduje Španělsko negativní PCR test od všech přijíždějících z rizikových zemí. Uznává i TMA test (nejedná se o antigenní test). Do této kategorie patří i Česká republika
 • Před odletem do Španělska je nutno prokázat se platným QR kódem, který získáte po vyplnění webové formuláře nebo formuláře v aplikaci pro Android nebo Apple
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + povinná karanténa do získání neg. výsledku PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Vakcinační certifikát NENÍ s ohledem na platná pravidla ve Španělsku zatím nijak relevantní. 
 • Pozor! Od 7. 6. 2021 vyžaduje Španělsko online formulář i při tranzitu a také potvrzení o prodělání COVID-19, očkování nebo PCR test, či antigenní test
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

Kanárské ostrovy

 • Od pondělí 23. 11 se po návratu z Kanárských ostrovů nemusíme prokazovat negativním testem ani podstoupit karanténu. Ostrovy se totiž dostaly zpátky do oranžové zóny
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu před cestou nebo max 5. dní po příjezdu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Na Kanárské ostrovy vám bude umožněn vstup pouze s negativním PCR testem. Antigenní test zde po přehodnocení místní vlády není uznáván. Stejně tak od vás může vyžadovat negativní COVID test ubytování
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

Baleárské ostrovy

 • Vstup pouze s negativním PCR nebo TMA testem (nejedná se o antigenní test)
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + povinná karanténa do získání neg. výsledku PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Švédsko

 • Vzhledem k příznivé situaci není ve Švédsku pro občany EU žádné omezení

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):

 • Švédsko vyžaduje od 6. 2. 2021 od všech cizinců přijíždějících do země vyžadovat negativní test, ne starší než 72 hodin.
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním antigenního testu nebo PCR testu před cestou nebo max 5. dní po příjezdu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Švýcarsko

 • Od 14. září Švýcarsko zařadilo Českou republiku na seznam rizikovějších zemí, díky čemuž musíme při vstupu na jeho území podstoupit 10denní karanténu
 • Přesně po 3 měsících se ruší povinnost občanů České republiky podstoupit 10denní karanténu po příjezdu do Švýcarska. Konkrétně od pondělí 14. 12. 2020
 • Svůj příjezd jste nuceni hlásit na příslušném kantonálním úřadu do 2 dnů od příjezdu. Nesplnění ohlašovací povinnosti je trestáno pokutou do ýše 10 000 švýcarských franků
 • Návrat do ČR je bez testu i karantény

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):

 • Cestující z České republiky nemusí od 6. 5. 2021 při vstupu na švýcarské a lichtenštejnské území předkládat negativní výsledek PCR testu ani nastoupit 10denní karanténu či předložit doklad o plnohodnotném očkování.
 • Návrat do Česka je pro občany ČR podmíněn absolvováním PCR testu (před cestou a zároveň max 5. dní po příjezdu) + povinná karanténa do získání neg. výsledku PCR testu + vyplnění formuláře. Výjimku mají očkovaní.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Turecko

 • Vstup do Turecka je možný bez testu i karantény. Cestující se však musí podrobit lékařské kontrole a vyplnit po příletu informační formulář
 • Návrat do ČR je spojen s povinností prokázat se negativním testem nebo absolvovat 10denní karanténu

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):

 

Ukrajina

 • Ukrajina zavedla 28. srpna 2020 zákaz vstupu cizincům za účelem turistiky (aktuálně platné do konca roku 2020)
 • Jelikož ČR spadá pro semafor Ukrajiny o červené zóny, občané ČR musí po vstupu respektovat následující opatření:
  • Od 29. září musí občané České republiky podstoupit po vstupu na Ukrajinu 14denní karanténu nebo předložit při příjezdu negativní test na COVID-19, eventuálně si ho obstarat do 24 hodin po vstupu. společně s povinným nainstalováním aplikace “Дій вдома” (Jednej doma). Karanténu lze ukončit dřív absolvováním negativního testu na COVID-19 na území Ukrajiny

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):

Vatikán

 

Velká Británie

AKTUÁLNĚ (platné k 20. 9. 2021):

 • Před odletem je povinnost vyplnit formulář Passenger Locator Form
 • Všichni cestující do Anglie ze zahraničí musí od 15.2. k již požadovaným předletovým testům absolvovat navíc další testy PCR ve 2. a 8. dni karantény.
 • Všichni cestující do Anglie ze všech zahraničních musí dále od 15.2. absolvovat testy PCR ve 2. a 8. dni karantény navíc k již požadovaným předletovým testům.
 • Všechny testy je nutné rezervovat JIŽ PŘED CESTOU DO UK online na tomto portálu.
 • Důrazně doporučujeme, aby cestující měli před cestou do Velké Británie nachystány ke kontrole vytištěné tyto dokumenty:
  • Potvrzení o negativním testu v angličtině
  • Vyplněný travel locator
  • Potvrzení o objednání a zaplacení balíčku dvou popříjezdových testů (2. a 8. den po příletu bez ohledu na dobu pobytu)
 • Upozorňujeme, že Skotsko, Severní Irsko a Wales postupují v oblastech veřejného zdraví samostatně.
 • Pokud jde o Skotsko, platí povinnost před příjezdového testu. Od 15.2. navíc ve Skotsku platí povinná 10-denní hotelová karanténu pro VŠECHNY mezinárodní přílety.
 • Od pondělí 2. srpna budou moci plně očkovaní Češi cestovat do Velké Británie, aniž by museli do povinné 8denní karantény. I pro plně očkované ale bude nadále platit povinnost disponovat testem před a po cestě.
 • Více informací k cestování do země a očkování zde >>

 

Pokud chcete zjistit aktuální informace k cestování do zahraničí, omezení, povinnému testování a podstoupení povinné karantény, sledujte oficiální stránky Ministerstva zahraničních věcí.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.