Doporučujeme 10 nejlepších kempů jižní Moravy

doporucujeme-10-nejlepsich-kempu-jizni-moravy-hlavni-fotka

Letní kempy jsou vynikající příležitost, jak zažít jižní Moravu jinak. Hledání toho správného kempu však může být docela výzva. Pojďte se podívat na našich 10 doporučení nejkomfortnějších kempů jižní Moravy.

Ať už se vydáte pod stan nebo s karavanem, s našimi doporučeními neprohloupíte. Jižní Morava, to nejsou jen oblíbené vinné sklepy, ale najdete zde také mnoho turistických i méně turistických míst.

Sepsali jsme pro vás top 10 kempů jižní Moravy, o kterých jsme přesvědčeni, že vám budou svou lokací, ale i komfortem určitě vyhovovat.

 

1. Camping Vranovská pláž (Obec Štítary)

doporucujeme-10-nejlepsich-kempu-jizni-moravy-kemp-country

Camping Vranovská pláž je jedním z kempů jižní Moravy, kde naleznete vyžití pro celou rodinu.

Kde se můžete ubytovat: v tomto kempu máte hned několik možností ubytování. Vybrat si můžete od stanů a karavanů, přes bungalovy a chatky, až po hezké apartmány a penziony.

Co dělat v kempu: pro děti se tady organizují různé animační programy, ale zabaví se také ve vodním světě nebo lanovém parku, kam mohou vytáhnout i vás, rodiče. Pro aktivní jedince je v kempu k dispozici nespočet vodního vyžití (vodní šlapadla, elektroskůtry, windsurfing atd.) a mnoho sportovních aktivit jako volejbal, fotbal nebo třeba i minigolf.

Tipy na výlet v okolí: pokud budete chtít probádat svět i mimo kemp, využijte půjčovnu kol a vyrazte třeba na blízký hrad Bítov nebo vyhlídku Bítov. Případně si můžete odpočinout a vychutnat si sklenku vína ve světoznámé vinici Šobes.

Pokud vás tento kemp na jižní Moravě zaujal, více informací naleznete na oficiálních stránkách kempu.

 

2. Kemp U Zápeců (Obec Pasohlávky)

doporucujeme-10-nejlepsich-kempu-jizni-moravy-kemp-u-zapecu

Dalším kempem nacházejícím se na jižní Moravě (stejně jako prvně jmenovaný leží na řece Dyji) je kemp U Zápeců.

Kde se můžete ubytovat: v tomto kempu se můžete ubytovat pouze v chatkách.

Co dělat v kempu: v kempu je pro děti připraveno pískoviště nebo velká trampolína. Pro vášnivé rybáře, ale i pro ty, kteří si chtějí užít večer s rodinou nebo přáteli, je k dispozici venkovní gril a udírna.

Tipy na výlet v okolí: pro sportovní nadšence je tu mnoho příležitostí pro turistiku i cyklistiku. Vodní svět je ideální aktivitou pro rybáře nebo adrenalinové windsurfery. Další možností je vodní svět Aqualand Moravia. Navštívit také můžete okolní vinné sklepy. A pokud vám bude stále zbývat čas na nějaké to poznávání okolí, můžete vyrazit do města Mikulov nebo na zámek Lednice.

Pakliže byste chtěli zažít kempování v tomto krásném kempu jižní Moravy, více informací se dozvíte na oficiálních stránkách kempu U Zápeců.

 

3. Eurocamping Bojkovice (Obec Bojkovice)

doporucujeme-10-nejlepsich-kempu-jizni-moravy-eurocamp-bojkovice

Třetím doporučením na kemp na jižní Moravě je Eurocamping Bojkovice. Tento kemp je ideální zejména pro rodiny s dětmi.

Kde se můžete ubytovat: i tento kemp nabízí širokou škálu ubytování. Od stanů a karavanů, přes mobilní domeček, až po několik druhů chatek.

Co dělat v kempu: pro děti je tu připravené brouzdaliště nebo případně malý rybníček s možností rybolovu. Dále se v kempu nachází dětské hřiště, trampolína nebo půjčovna dětských šlapacích motokár. Ale i dospělí si tu přijdou na své. Mohou si zahrát stolní tenis, vzdušný hokej a mnoho dalšího. Během dne se můžete osvěžit v menším bazénu nebo se ochladit studeným nápojem na zahrádce místní restaurace.

Tipy na výlet v okolí: pokud budete chtít vyrazit do okolí, můžete si vybrat z nespočetně mnoha míst, která se v okolí nacházejí. Vydejte se na hrad Bojkovice, do lázeňského města Luhačovice, na rozhlednu Velký Lopník, kde dohlédnete dokonce i na Slovensko. Nebo se s dětmi vydejte za úžasným zážitkem do Pivečkova lesoparku ve Slavičíně. Příležitostí v okolí je opravdu mnoho.

Jestli vás zaujal i tento kemp, podrobnější informace si můžete přečíst na jejich stránkách.

 

4. Westernové městečko Boskovice (Obec Boskovice)

doporucujeme-10-nejlepsich-kempu-jizni-moravy-mestecko-boskovice

Tento kemp je známý spíše svým westernovým městečkem, kde zažijete spoustu legrace. Vaše děti budou ještě dlouho mluvit o intenzivních zážitcích, které si z tohoto jihomoravského kempu odnesou.

Kde se můžete ubytovat: westernové městečko nabízí ubytování v táborových stanech, v apartmánech v hotelu nebo třeba kanadských srubech, kde si můžete atmosféru zpříjemnit zatopením v kamnech.

Co dělat v kempu: v městečku můžete zažít divadelní představení Vinnetou, pravou westernovou rvačku nebo mastičkáře. Můžete se vydat na střelnici, do tattoo salonu nebo si vyrýžovat nějaké to zlato. Tento Divoký západ vám poskytne spoustu zábavy a vy se rozhodně nudit nebudete.

Tipy na výlet v okolí: jen marně zde budeme něco vymýšlet. Zkrátka zůstaňte v městečku a užijte si jeho atmosféru.

Chcete-li se vrátit na Divoký západ a zároveň zůstat nohama na jižní Moravě? Mrkněte na oficiální stránky westernového městečka a užijte si zde klidně i celý víkend.

 

5. Autocamp Výr (Obec Výrovice)

doporucujeme-10-nejlepsich-kempu-jizni-moravy-autocamp-vyr

Kemp, který také můžeme zahrnout do škatulky kempů jižní Moravy je Autocamp Výr.

Kde se můžete ubytovat: tento kemp nabízí ubytování v podobě chatek nebo si můžete přivést vlastní stan, případně rovnou přijet karavanem. Pokud byste chtěli komfortnější ubytování, můžete zavítat do penzionu.

Co dělat v kempu: v kempu se nachází písčitá pláž, dětské hřiště a k zapůjčení jsou například šlapadla.

Tipy na výlet v okolí: kemp se nachází pouhých 10 km od města Znojmo, kam si můžete udělat příjemnou vyjížďku s celou rodinou. Vyrazte na celodenní výlet do národního parku Podyjí nebo si zkrátka jen tak užijte večer v místním vinařství a vychutnejte si sklenku nebo i celou lahvinku výborného vína.

Ať už vás zaujalo cokoliv, zabrouzdejte na oficiální stránky dalšího oblíbeného kempu jižní Moravy.

400+ vychytavek na eshopu - CZ

 

6. Kemp u Jezera (Obec Pasohlávky)

doporucujeme-10-nejlepsich-kempu-jizni-moravy-kemp-u-jezera

Pokud si chcete užít klidnou dovolenou a odpočinout si bez okolního ruchu, tento kemp na jižní Moravě je pro vás jako stvořený. S rušením nočního klidu se zde nepotkáte. Pakliže byste rádi zažili i nějakou tu zábavu, za poplatek je k dispozici i sousední kemp ATC autokemp Merkur.

Kde se můžete ubytovat: vybírat můžete místa pro stany i karavany, ale také máte možnost ubytování v chatkách nebo mobilních domech.

Co dělat v kempu: zejména pro děti je zde k dispozici malý bazén nebo si můžete užít večerní pohodičku při grilovačce. Další zážitky, jako například windsurfing, pláže, šlapadla, loďky, ale také trochu té kultury (koncerty či letní kino), to vše naleznete již ve zmíněném autokempu Merkur.

Tipy na výlet v okolí: kolem Novomlýnské nádrže vede spousta cyklostezek, což jistě ocení nejeden sportovně založený člověk. Za půl hodinky autem se dostanete třeba do města Mikulov nebo Hustopeče a za necelou hodinku si můžete užít pohled na romantický zámek Lednice.

Jestli vás tento klidný kemp zaujal, podrobnější informace o ubytování a aktivitách naleznete zde.

 

7. Rekreační středisko Fiola (Obec Mohelno)

doporucujeme-10-nejlepsich-kempu-jizni-moravy-rekreacni-stredisko-fiola

Chcete prožít klidnou, ale zároveň pestrou dovolenou? Tak to rozhodně neváhejte a využijte služby kempu na jižní Moravě, konkrétně rekreačního střediska Fiola.

Kde se můžete ubytovat: možnost ubytování je v chatkách.

Co dělat v kempu: své si tu najdou jak děti, tak dospělí. Pro děti je zde k dispozici dětské hřiště, skákací hrad, pískoviště nebo trampolína. Naproti tomu dospělí si užijí spoustu sportovních zážitků – stolní tenis, volejbal, tenis, bazén a také si mohou zapůjčit velké množství dalších sportovních potřeb.

Tipy na výlet v okolí: výlet si můžete udělat třeba k Mohelenské přehradě nebo se jen tak projít do místního lesa. Případně můžete udělat radost dětem a zajet s nimi do Permonium zábavního parku s příběhem, jenž se nachází pouze 20 minut autem od kempu.

Více informací o jihomoravském kempu Fiola naleznete na oficiálních webových stránkách.

 

8. Camp Pálava (Obec Přítluky)

doporucujeme-10-nejlepsich-kempu-jizni-moravy-kemp-palava

Kousek od městečka Mikulov se nachází krásný camp Pálava. Díky jeho lokaci můžete dovolenou strávit rekreačně i sportovně.

Kde se můžete ubytovat: v tomto kempů si lze vybrat z několika druhů ubytování. Od stanůkaravany, přes obytné karavany a pro větší pohodlí máte na výběr i pokoje nebo apartmány.

Co dělat v kempu: děti se vyblázní na trampolíně nebo houpačce. Pro sportovce je k dispozici zase několik sportovišť, kde si mohou zahrát třeba volejbal, fotbal nebo stolní tenis. Pro večerní posezení je k zapůjčení i gril.

Tipy na výlet v okolí: kemp je vhodný zejména pro milovníky cykloturistiky, ale také pro gurmány dobrého vína. Díky své lokaci si můžete vybírat z mnoha různých vinařství. Výlet si také udělejte do krásných měst Mikulov nebo Valtic. A pokud máte rádi zříceniny, navštivte nedaleký Dívčí nebo Kozí hrádek.

Pro detailnější informace jednoho ze známých kempů jižní Moravy si prostudujte oficiální stránky kempu Pálava.

 

9. Camping Country (Obec Hluboké Mašůvky)

 doporucujeme-10-nejlepsich-kempu-jizni-moravy-kemp-country_1

Pokud milujete koně, klid a pohodu, rozhodně vsaďte na tento kemp. Na jižní Moravě budete jen těžko hledat lepší kemp s podobnou atmosférou.

Kde se můžete ubytovat: ubytovat se lze pod stanem,karavanu, apartmánu nebo třeba i ve srubu.

Co dělat v kempu: pakliže jste milovníci koní, jste na správném místě. V kempu si po domluvě můžete zarezervovat soukromou jízdu v místní jízdárně. Sportovní nadšenci si tu mohou zahrát například minigolf nebo tenis. A ani děti se tady nebudou nudit. Můžou se vybláznit v maličkém bazénu nebo na dětském hřištiprolézačkami.

Tipy na výlet v okolí: navštívit můžete například 10 km vzdálené historické město Znojmo. Pokud byste se chtěli vydat o kus dál, něco málo přes půlhodinky vám zabere cesta autem na hrad Bítov nebo zříceninu Cornštejn. Jestli vyhledáváte sportovní aktivity, vyberte si některou z cyklotras v okolí.

Více o kempu se dozvíte na oficiálních stránkách kempu Country.

 

10. Autocamp Borovinka (Obec Koněšín)

doporucujeme-10-nejlepsich-kempu-jizni-moravy-autocamp-borovinka

Hledáte kemp s přáteli pro zorganizování menšího teambuildingu? Autocamp Borovinka je na to jako stvořený.

Kde se můžete ubytovat: místa tu jsou pro stany, karavany, ale také si lze své místo zarezervovat v chatce.

Co dělat v kempu: kemp je ideální pro sportovní nadšence. Nachází se tu fotbalové a volejbalové hřiště. Pro děti je tu zase vybudováno dětské hřiště. Pokud se budete chtít osvěžitDalešické nádrži, budete se muset maličko protáhnout a projít se po jeden kilometr dlouhé stezce.

Tipy na výlet v okolí: udělejte si procházku kolem Dalešické nádrže nebo se vydejte na zámek Jaroměřice nad Rokytnou či Náměšť nad Oslavou.

Ohledně dalších informací o autokempu na jižní Moravě si můžete prohlédnout stránky samotného kempu Borovinka.

 

Jižní Morava skrývá daleko více kempů, které bychom vám mohli doporučit. Pokud si však chcete užít dovolenou plnými doušky, vybírejte z našich tipů a jižní Morava se vám svými zákoutími rozhodně odvděčí.

 

A pokud plánujete dovolenou na jihu Čech, vybírat si můžete také z nejlepších kempů v jižních Čechách.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.