Milí zákazníci, jelikož jsme opět vyrazili sbírat cestovatelské zážitky, omluvte nás v období 1. 7 - 7. 7. 2022. A abychom se Vám alespoň částečně omluvili za naši nepřítomnost, pro všechny objednávky přijaté v období 1. 7 – 7. 7. 2022 můžete využít DOPRAVU ZDARMA nad 500 Kč. Stačí zadat v prvním kroku košíku slevový kód: DZ2022.

Jak poznat řeckou kulturu Atén za jeden den

akropolis-divadlo-2

Přijde vám jeden den v centru Atén málo? Nám vůbec. Za jeden celý den jsme stihli navštívit ty nejhlavnější památky a k tomu si ještě užít atmosféru večerních Atén.

 

Cesta z letiště do města

Jelikož není čas ztrácet čas, svou pouť centrem Atén jsme začali na zastávce Syntagma. Stojí tam téměř každý autobus směrující z letiště. My jsme zvolili nejlevnější variantu, a to autobus číslo X95, který nás dostal na cílové místo už za necelou hodinu. Cenově nás vyšel pouze na 6 €.

O něco kratší cestu z letiště do centra Atén můžete absolvovat metrem, přičemž tato cesta vás bude stát 10 € na osobu. Pokud přijedete alespoň ve dvou, můžete využít koupi levnější varianty lístku pro dva (18 €). Cesta metrem M3 trvá asi 40 minut.

 

Pýcha Atén – Akropolis a okolí

Když už se ocitnete v centru Atén, co byste měli rozhodně navštívit a za žádnou cenu nevynechat? Stoprocentně Akropolis. Starověké řecké město s několika významnými dominantami, které je posazené na skále, bylo postaveno již v 5. stol. př. n. l. a je zařazeno i na seznamu UNESCO. Bez návštěvy tohoto místa jako byste ani v Aténách nebyli. Na vrcholku určitě nepřehlédnete mohutnou stavbu Panthenón nebo chrám bohyně Athén Niké, jež je historicky nejvýznamnější budovou hlavního města.

akropolis-antika

Asi nejhezčí výhled na Athénskou Akropolis můžete spatřit z protilehlého kopce Filopappou Hill. Vydejte se tam ihned po návštěvě Akropolis. Pěšky jste na vrcholu za čtvrt hodinky.

akropolis-vyhled

Do Akropolis, jako do spousty dalších památek, se platí vstupné. Nejvýhodnější je zakoupit si speciální balíček, jenž stojí 30 €, mimo sezónu zaplatíte polovinu. Sleva platí také pro studenty a seniory, a to po celý rok. Lístek má platnost pět dní a vy s ním můžete navštívit všechny tyto památky:

  • Acropolis (samostatně 20 €, mimo sezónu 10 €), 8:00–17:00
  • Hadrian´s library (samostatně 4 €, mimo sezónu 2 €), 8:30–15:30
  • Kerameikos (samostatně 8 €, mimo sezónu 4 €), 8:30–15:30
  • Olympieion (samostatně 6 €, mimo sezónu 3 €), 8:30–15:30 (chrám Dia Olympijského)
  • Roman Agora (samostatně 6 €, mimo sezónu 3 €), 8:30–15:30
  • Ancient Agora (samostatně 8 €, mimo sezónu 4 €), 8:30–15:30, v komplexu se také nachází The church of the Holy Apostles a Temple of Hephaestus
  • Lykeion (samostatně 4 €, mimo sezónu 2 €), 8:30–15:30

akropolis-divadlo

 

Co dalšího ve městě neminout?

Academy of Athens je další naprosto úžasnou budovou, kterou nesmíte vynechat. Vedle akademie se pak pyšní ještě národní aténská knihovna a univerzita. I kdybyste měli kolem těchto památek pouze projít, do této části města určitě zamiřte.

ateny-muzeum

 

ateny-akademie

Jemně odstrčený od centra je mramorový Panatheanaic Stadium, který se proslavil rokem 1894, kdy se zde konaly I. moderní letní olympijské hry. Vstupné na stadion činí 5 €. Pakliže se ale netoužíte procházet po tribunách, celý vnitřek stadionu spatříte i zpoza vyznačených zábran.

ateny-stadion

400+ vychytavek na eshopu - CZ

Projít se zdarma můžete i po hřbitově Próto Nekrotafeío Athinón. Některé hrobky jsou opravdu majestátní. Naproti chrámu Dia Olympijského se nachází krásná budova Zappeio Hall, jež je v dnešní době využívána jako konferenční a výstavní centrum. Po celých Aténách můžete vidět malé roztomilé kamenné kostelíky, do kterých se určitě také běžte podívat.

ateny-kostolik

 

TIP: Pokud máte rádi ovoce, budete v Aténách jako v ráji. Podél cest se totiž nacházejí stromy s mandarinkami nebo citrony. My jsme v Aténách byli v únoru, a to byly teda pěkně kyselé :)

 

Tak co ještě váháte, zda navštívit hlavní město Řecka? Za nás jednoznačně palec nahoru.

 

Našli jste v článku neaktuální informaci? Napište nám na info@zapakuj.cz a jako odměnu získáte slevový kód na další objednávku se slevou 10 %.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení