Co vše zažít za jeden den v Liverpoole?

liverpool-napis

Tento rok jsme si dali novou výzvu – každý měsíc vycestovat do jiné země. A jelikož to bereme vážně, hned druhý víkend v lednu jsme vyrazili na cesty, a to do anglického Liverpoolu. Teď už bychom vás však rádi přesvědčili, že za 24 hodin v Liverpoole stihnete shlédnout vše důležité.

 

Jak jsme se vlastně z letiště dostali do centra?

Ačkoliv jsme přiletěli do Liverpoolu už za tmy, měli jsme relativně dostatek času, abychom mohli vyrazit do víru velkoměsta. Z letiště jsme se do centra města dostali autobusem č. 500 za necelých 35 minut. Tento autobus vás bude stát 2,3 libry, přičemž jezdí každých 30 minut. O něco častěji jezdí autobusy č. 82 a 86A. S tím rozdílem, že vám to do města potrvá o nějakých 15 minut déle.

 

Vítr, vítr a pořád ten vítr

Naše první kroky vedli do Albert Dock, kde foukalo jako blázen. Ono teda foukalo jako blázen v celém Liverpoolu, ale u té vody to bylo mnohem „záživnější“. Udělali jsme si procházku kolem celého Albert Docku, až jsme se nakonec vynořili u Beatles muzea. Tam jsme hodili povinnou rychlou fotku a šli se kochat ruským kolem, kterého zář můžete shlédnou ve tmě snad z každého koutu Liverpoolu. Pokud byste se chtěli pokochat výhledem z kola, můžete tak učinit za 10 £.


albert-dock-liverpool

 

Kouzlo nočního Liverpoolu

I přesto, že byla tma, atmosféra nočního města nás od samého začátku totálně pohltila. Většina z památek je v noci hezky osvětlena, někdy i barevně, díky čemuž jsme toho shlédli více než jsme plánovali. Ba co víc, na druhý den jsme zkonstatovali, že noční pohled na památky se nám líbil mnohem více.

Nejlepším nočním zážitkem byla procházka po Mathew street. Ulice plná barů, diskoték a hospod zářila a žila dlouho do noci. Do baru jsme sice pro krátkost času nezavítali, ale hudbu a také pouliční umělce jsme si užili plnými doušky. Chvílemi jsme měli pocit, že se na tomto místě snad sešel celý Liverpoool :D Co vás určitě překvapí, že i přes lednovou teplotu 10 °C si tu každý druhý člověk vykračoval v šatech nebo košili. Popravdě, jsme si s našimi kabáty a šálami připadali trochu divně :D

mathew-street-liverpool   ruske-kolo-liverpool

 

Chrámy, kostely, muzea a mnohem víc

Po několika hodinovém nočním dobrodružství jsme se rozhodli jít spát, jelikož nás druhý den čekalo brzké vstávání. Ale jako velcí fanoušci fotbalu, jsme si neodpustili cestou ještě navštívit stadion Liverpoolu. I v noci je to hezká podívaná.

Ráno jsme vyrazili časně z rána, už v půl sedmé, abychom toho stihli co nejvíce. Ačkoliv ani jeden z nás není fanouškem architektury, tak ta anglická cihlová nás doslova uchvátila. A co můžeme vřele doporučit? Krásný kostel St Luke’s church, který ačkoliv nemá střechu, tak i přesto je úžasný.

400+ vychytavek na eshopu - CZ

Nepřehlédnutelnou dominantou byla také katedrála anglikánské církve s oficiálním názvem Katedrální kostel Ježíše Krista. Určitě zavítejte dovnitř.

Pak jsme se museli také zastavit u proslavených kamenných kytar Paula McCartneyho na ulici Hope Street, které jsme vlastně i měli cestou do centra.

anglicka-ulice   paul-mc-cartney-guitars

Dopoledne jsme se pak opět vrátili do Albert Dock, abychom navštívili muzeum Titaniku. Nejde o žádnou velkolepou výstavu, ale i tak zde najdete bohatou sbírku rekvizit i příběhu. Strávíte zde všehovšudy max. hodinku.

 

„All you need is love“ k Beatles

Součástí komplexu Albert Dock je i již zmíněné Beatles muzeum, které si své fanoušky zaručeně najde. Vstup vás vyjde na 17 £, ale abyste neprohloupili, mrkněte nejdříve na recenze na Tripadvisoru. Ne každý byl ze své půlhodinové návštěvy nadšený. V blízkosti muzea můžete navštívit také oficiální obchod se suvenýry Beatles, který je také fajn.

Při návštěvě Liverpoolu je přímo povinností se alespoň projít kolem soch členů legendární skupiny Beatles. No a ta fotka s nádherným pozadím v podobě Royal Liver Building je k nezaplacení. Royal Liver Building je známá zejména díky své výšce, měří téměř 100 metrů a je tak 4. nejvyšší budovou města. V dnešní době se tam nachází kanceláře.


beatles-sochy

 

Naší poslední zastávkou bylo World muzeum, kde v pěti patrech naleznete ta nejrůznější témata. Ale nečekejte nějaké obří výstavy. Na jedno podlaží vám bude stačit klidně i necelá půl hodinka. Pokud však plánujete návštěvu muzea s dětmi, interaktivní výstava vás tam rozhodně zdrží déle. Určitě potěší také skutečnost, že toto muzeum, je podobně jako mnoho dalších památek a kulturních zážitků, zcela zdarma.

Pokud se vydáte do Liverpoolu v lednu jako my, počítejte s mimořádně silným větrem. Procházka po pobřeží byla pro nás náročnější než výstup na Sněžku. No dobře, byly chvíle, kdy nám vítr foukal do zad, díky čemuž jsme byli všude o něco rychleji. I přesto jsme si však výlet užili a už těšíme na ten další.

 

Našli jste v článku neaktuální informaci? Napište nám na info@zapakuj.cz a jako odměnu získáte slevový kód na další objednávku se slevou 10 %.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.