Parkování zdarma u letiště Bratislava a nejlevnější parkování

parkovanie-zadarmo-pri-letisku-bratislava-a-najlacnejsie-parkovanie

Letenky máte koupeno a plánujete odlet z letiště M. R. Štefánika Bratislava? Objevte všechny možnosti parkování zdarma, ale také nejlevnější možnosti parkování u letiště v Praze.

V tomto článku se podíváme na různé alternativy parkování u letiště M. R. Štefánika Bratislava a zvážíme, které z nich jsou pro vás cenově dostupné a zároveň dobře časově dostupné. Od bezplatných možností parkování až po parkoviště s vyšším standardem, se podíváme na to, co každé parkoviště nabízí. Váš finální výběr tak bude již velice snadný.

 

1. Parkování zdarma u letiště M. R. Štefánika v Bratislavě

Pokud nechcete za parkování utratit ani korunu, existuje hned několik možností. Budete si muset na cestu k letišti rezervovat sice o pár minut více, nakonec však ušetříte nemalé peníze. Navíc vám vyhoví vybraná obchodní centra, která častokrát nabízejí i parkování zdarma.

 

A) Obchodní centra

 

Obchodní centrum Avion na Ivanské cestě – parkování zdarma

Z obchodního centra Avion se dostanete na letiště autobusem č. 61 již za 5 minut. V tomto obchodním centru můžete zaparkovat zdarma až na 3 280 parkovacích místech.

 

 

Obchodní centrum Aupark v Petržalce – parkování zdarmo

Toto parkoviště sice není celé zdarma, avšak zóny P3 a P5 jsou bezplatné bez ohledu na den v týdnu a délku parkování. Zatímco parkoviště P5 má k dispozici 364 míst, parkoviště P3 má jen 25 míst. Na letiště se dostanete trochu složitěji s jedním přestupem za necelou hodinku.

Obchodní centrum Central na Trnavském mýtě

Velmi dobře je přístupné obchodní centrum Central na Trnavském mýtu. Na letišti M. R. Štefánika můžete být autobusem č. 61 již za 18 minut. Pozor ale na to, že parkování zdarma je zde možné jen o víkendech.

 

C) Veřejná parkoviště

 

Parkoviště pod mostem Lafranconi

Velmi dobrou dostupnost na elektřinu máte z mostu Lafranconi. Na letiště se dostanete již za 45 minut, když budete přestupovat například na Trnavském mýtu. Dávejte však pozor na to, že parkování pod mostem Lafranconi je výrazně omezeno vyznačenými parkovacími místy. Výrazně nedoporučujeme parkovat mimo tato vyznačená místa (včetně cyklo cesty).

P+R parkoviště

Bratislava neustále buduje nová záchytná parkoviště, o čemž se můžete přesvědčit zde. Kromě níže zmíněných se neustále budují nové, a proto sledujte i oficiální stránky. Z těch nejdostupnějších musíme zmínit:

  • P+R Komisárky – 163 míst, autobus č. 65 s přestupem Na križovatkách (49 minut od letiště Bratislava)
  • P+R Hřbitov Vrakuňa – 283 míst, autobus č. 65 s přestupem Pri zvonici (20 minut od letiště Bratislava)
  • P+R Shopping Palace & Tesco – 73 míst, autobus č. 65 s přestupem Na križovatkách (26 minut od letiště Bratislava)
  • P+R Ivanka při Dunaji – 78 míst, doporučujeme taxik, Bolt nebo Uber, kterým budete na letišti již za 10 minut

 

D) Ulice

Z několika diskusí vyplynulo, že pokud se vám poštěstí, volná bezplatná parkovací místa můžete najít v okolí jezera Kuchajda, podél ulic Račianska a Vajnorská nebo u plovárny Pasienky.

 

2. Nejlevnější parkování na letišti Bratislava M. R. Štefánika

 

A) Parkování na letišti Bratislava – parkoviště Monti – od 46 € / 7 dní

Nejlevnější parkování jen malý kousek od letiště naleznete na parkovišti Monti. Toto monitorované parkoviště se nachází jen 5 minut od letiště. Pokud si parkování zarezervujete předem, za odvoz na terminál zaplatíte jen 2 eura. V opačném případě vás to bude stát 12 eur. Celý ceník parkování naleznete zde.

Adresa: MONTI spol.s r.o., Pěstitelská 4, 821 04 Bratislava

 

B) Parkování na letišti Bratislava – parkoviště P2 – 89 € / 7 dní

Přímo na letišti můžete parkovat na 1 týden za 89 eur. Není to malá částka, ale je to vykoupeno lokalitou. Parkoviště se totiž nachází hned naproti hlavní budově letiště. Je zde celkem 670 míst. Více informací o tomto parkovišti naleznete zde. Pozor na to, že vedlejší parkoviště s označením P1 je určeno pouze pro krátkodobé parkování do 1 hodiny.

 

C) Parkování na letišti Bratislava– parkoviště P3 – 79 € / 7 dní

Další z možností parkování přímo na letišti je parkoviště P3. Od hlavní budovy je vzdáleno asi 10 minut pěšky, ale je o 10 eur na týden levnější. Je zde celkem 338 parkovacích míst.

 

D) Parkování na letišti Bratislava – Galvaniho – 50 – 85 € / 8 dní

Ceník parkování u letiště Bratislava na ulici Galaniho 10 začíná při pro osm dní již na 50 €. Cena se odvíjí od období v roce. V letní sezóně zaplatíte mezi červnem a srpnem za 8 dní parkování 85 €. Naproti tomu v zimě zaplatíte jen 50 €. Parkování se nachází v bratislavském Ružinově na ulici Galvaniho 10. Na letiště se tak pohodlně dostanete za 8 minut autobusem č. 61 ze zastávky Při zvonici. Pokud byste se rozhodli jít pěšky, na letišti budete asi za 38 minut. Více informací o letišti najdete zde.

 

E) Parkování na letišti Bratislava - Parking Airport Bratislava – od 64 € / 7 dní

Další parkování v dostupné vzdálenosti od letiště je Parking Airport Bratislava. Pokud si zde parkovací místo zarezervujete předem online, v letní sezóně od června do září vás vyjde týden parkování na 80 €. Platba na místě v hotovosti by Vás vyšla o 20 eur více. Mimo sezónu se dostanete na 67 eur. Transfer na letiště máte zdarma. Parkoviště disponuje parkovišti na dvou adresách:

Adresa parkoviště A1: Ivanská cesta 91, 820 01 Bratislava

Adresa parkoviště A2: Klatovská 1408, 831 04 Bratislava

 Více informací o aktuálních cenách hledejte zde.

 

F) Parkování na letišti Bratislava – M2 Parking Park & Fly – 50 € / 7 dní

Celkově asi 2 km od letiště naleznete M2 Parking Park & Fly. V létě od června do srpna zde zaparkujete za 80 €, zatímco v zimě jen za 50 €. Parkoviště je oplocené a hlídané kamerami. Transfer z letiště i na letiště máte zdarma. Více informací zde.

 

Našli jste v článku neaktuální informaci? Napište nám na info@zapakuj.cz a jako odměnu získáte slevový kód na další objednávku se slevou 10 %. 

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí usnadnit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme všechno zjednodušit. Nabízíme vám cestovní doplňky, kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací lahve a mnoho dalšího.