Nejlevnější parkování u letiště v Berlíně za pár drobných

nejlevnejsi-parkovani-u-letiste-v-berline-za-par-drobnych

Hledáte nejlevnější parkování v okolí letiště v Berlíně? V tomto článku se podíváme na nejlevnější možnosti pro dlouhodobé i krátkodobé parkování. Zjistěte informace o cenách, bezpečnosti a dostupnosti parkovišť a ušetřete na své cestě na příští dovolenou.

 

Plánování cesty na letiště může být pro mnoho lidí stresující, neboť parkování v blízkosti letiště může být velmi nákladné. Pokud cestujete z letiště v Berlíně Schönefeld a hledáte nejlevnější možnost parkování, máme pro vás dobrou zprávu. V tomto článku se podíváme na nejlevnější parkování v okolí letiště Berlín Schönefeld, ať už hledáte dlouhodobé parkování nebo parkování pouze na několik dní. Přinášíme vám nejen informace o cenách parkování, ale také o bezpečnosti a dostupnosti parkovišť. Díky tomu budete moci snadno a bez stresu najít nejlepší řešení pro své vlastní potřeby při své další cestě za dobrodružstvím.

 

1. Parkování u Hornbachu – parkování zdarma

Hned na začátek máme pro vás super tip na parkování zdarma. Nachází se u Hornbachu na adrese Grünbergallee 279, 125 26, Berlín, Německo. Ale pozor. Není úplně běžné, abyste zde nechali auto celý týden. Na pár dní to však problém asi nebude. I tak ale toto místo doporučujeme spíše jako nouzovku. Příměstský vlak S9 vás doveze z parkoviště na letiště za pouhých 11 minut.

hornbach-nejlevnejsi-parkovani-u-letiste-v-berline-za-par-drobnych

 

2. Veřejné parkování P+R Grünau – parkování zdarma

Berlín je jedno z mála míst, které dlouhodobě nabízí parkovací místa s označením P+R zdarma. Jedno z ne tak moc vzdálených od letiště Berlin Schönefeld naleznete v mapách pod názvem P+R Grünau. Kousek od tohoto místa se nachází také Lidl, kde si můžete rovnou nakoupit. Z parkoviště se dostanete na letiště autobusem č. 263 už za 26 minut.

nejlevnejsi-parkovani-u-letiste-v-berline-za-par-drobnych-b

 

3. Veřejné parkování P+R (S Altglienicke) – parkování zdarma

Ještě o něco blíže naleznete P+R (S Altglienicke) parkoviště, kde rovněž zaparkujete zdarma. Z tohoto parkoviště se dostanete na letiště vlakem č. S9 nebo S49 za pouhých 13 minut.

parkovani-zdarma-u-letiste-v-berline-za-par-drobnych

 

4. Veřejné parkování P+R Rudow - parkování zdarma

Dalším, i když menším veřejným parkovištěm zdarma, je P+R Rudow. Z tohoto parkoviště jezdí na letiště přímá autobusová linka X7 nebo X71.

p+r-rudow-parkovani-zdarma-u-letiste-v-berline-za-par-drobnych

 

5. Veřejné parkování Dein Steplatz – cca 1 174 Kč (48,90 €) / 7 dní

Další parkoviště naleznete na Google pod názvem Dein Stellplatz - Parkplatz Flughafen Berlin - Parken BER. Jde o parkoviště, které se nachází pouze malý kousek od nákupního centra IKEA a nabízí stovky parkovacích míst. Podrobnosti naleznete na stránce www.dein-stellplatz.de. Cena na týden se pohybuje pod 1 200 Kč za týden. I zde můžete nasednout na vlak a dovézt se před 3 zastávky až na letiště. Cesta vlakem S45 vám vezme pouze 11 minut.

dein-stellplatz-nejlevnejsi-parkovani-u-letiste-v-berline-za-par-drobnych-b

 

6. Parkování Berlin Schönefeld Parkplatz 3 – cca 4 800 Kč (199 €) / 7 dní

Cena za parkování na den přímo na letišti Berlin-Schönefeld - P3 (Parkplatz 3) se pohybuje kolem 49 eur (cca 1 180 Kč) a nabízí se zde i parkování na více dní. 7 dní vás vyjde na 199 eur (přibližně 4 800 Kč). Výhodou je, že se k terminálu dostanete Shuttle busem zdarma nebo můžete projít několik stovek metrů i pěšky.

letiste-brandenburg-p3-nejlevnejsi-parkovani-u-letiste-v-berline-za-par-drobnych

 

7. Parkování Goldbeck Parking Services – cca 4 000 Kč (168 €) / 7 dní

Toto místo nabízí parkování za 3 eura na hodinu, 25 eur na celý den a 168 eur na týden. Z parkoviště se dostanete na letiště už za 5 minut autobusy č. 263 nebo č. 763. Na Google najdete parkoviště pod názvem Parkhaus BER Northgate, Am Flughafen, 125 29 Schönefeld, Německo.

goldbeck-nejlevnejsi-parkovani-u-letiste-v-berline-za-par-drobnych-b

 

8. Parkoviště Mein Parken - cca 1 680 Kč (70 €) / 7 dní

Cenově dostupné parkování seženete i přes stránku www.mein-parken.de. Týden parkování vás zde vyjde pouze na 1 680 Kč. A spoj na letiště také není k zahození. Na letišti Berlín Schönefeld jste za 8 minut autobusem č. 735 nebo 736.

mein-parken-nejlevnejsi-parkovani-u-letiste-v-berline-za-par-drobnych-b

 

9. Parkování u hotelu Intercity Hotel - cca 2 500 Kč (105 €) / 7 dní

Parkování u hotelu Intercity Hotel nabízí levné parkování pro hosty i neubytované. Cena za den se pohybuje kolem 15 eur. Na týden vás to tak vyjde na 105 eur, resp. 2 500 Kč. Parkoviště naleznete na adrese IntercityHotel Berlin-Brandenburg Airport, Am Seegraben 2, 125 29, Schönefeld. Parkoviště nabízí celkem 75 míst, proto si dejte velký pozor, jestli tam ve vašem termínu odletu naleznete místo.

inter-city-hotel-berlin-nejlevnejsi-parkovani-u-letiste-v-berline-za-par-drobnych-b

 

10. Parkování u nákupního centra Gropius Passagen - cca 1680 Kč (70 eur) / 7 dní

U nákupního centra zaplatíte za parkování pouze 2 eura na hodinu a 10 eur na celý den. Z parkoviště se dostanete snadno i do centra města, odkud vás pak zavezou na letiště příměstské autobusy (například X71 nebo s přestupem v metru i autobus X7). Oficiální stránka pro nákup parkovacích lístků je  www.westfield.com/germany/gropiuspassagen/parkhaus.

 parkhauswerbung-parkplatz-nejlevnejsi-parkovani-u-letiste-v-berline-za-par-drobnych-b

 

Na závěr můžeme konstatovat, že hledání nejlevnějšího parkování v Berlíně může být výzvou, ale s našimi radami to budete mít zaručeně mnohem jednodušší. Bezplatná parkování sice není lehké najít, při troše štěstí však můžete ušetřit až tisíce korun. Pokud tedy plánujete svůj příští odlet do vzdálené dovolenkové destinace z Berlína, dobře si promyslete, jestli se vám cesta do Berlína autem vyplatí. S výběrem jednoho z našich tipů však věříme, že tomu tak určitě bude.

 

Našli jste v článku neaktuální informaci? Napište nám na info@zapakuj.cz a jako odměnu získáte slevový kód na další objednávku se slevou 10 %. 

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

Cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí usnadnit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme všechno zjednodušit. Nabízíme vám cestovní doplňky, kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací lahve a mnoho dalšího.