Kdy vycestovat do Tanzanie, Japonska, na Island a do dalších destinací

Kedy-vycestovat-do-tanzanie-japonska-na-Island

Vyrazte za dobrodružstvím v tom správném měsíci v roce. Máme pro vás návod, jak vyrazit na dovolenou v pěkném počasí, s levnými letenkami a bez davu turistů.

Dozvíte se, kdy je nejlepší období pro návštěvu Afriky, Asie, Ameriky, ale také Antarktidy. Který z následujících měsíců v roce je váš nejoblíbenější? Po přečtení následujících řádků možná zjistíte, že vyrazit například na Island v zimě není tou nejlepší volbou.

 

Leden

Leden patří k nejlevnějším měsícům na cestování. Je krátce po svátcích a turisti začínají plánovat svá dobrodružství. Začátek roku přináší suchou zimu na severní polokouli a teplé počasí na jižní. Perfektní únik do tepla proto představuje Karibik, Střední Amerika i Jihovýchodní Asie.

tipy-na-dovolenou-leden

Ve všeobecnosti jsou zimní měsíce nejvhodnější měsíce, kdy cestovat do Austrálie a na Nový Zéland, protože v létě je tam příliš teplo. Pokud se chystáte na túru do Čile nebo Argentiny, ti se nachází na vrcholu své turistické sezóny. V Bolívii máte zase jedinečnou šanci vidět největší solnou pláň na světě.

Pakliže nejste fanouškem zimy a zimních sportů, zemím v severním zeměpisných šířkách se vyhýbejte. Vyhnout byste se měli třeba i Indonésii, Papui Nové Guinei, Východního Timoru nebo Polynésii, kde je zrovna období dešťů. Ostrovy Madagaskar, Reunion, Seychely a Mauricius rovněž čelí potenciální cyklonové aktivitě, která hrozí až do března.

 

Únor

Valentýnský měsíc je vrcholem zimní sezóny na severní polokouli a léta na jižní. Plážová exotika jako jsou Omán, Maroko, Male Divy, Barbados, Seychely, Srí Lanka, Thajsko, Kambodža, Myanmar, Vietnam, Laos, Filipíny a Malajsie kralují dovolenkovým žebříčkům.

tipy-na-dovolenou-unor-brazilie

V únoru má Island jedno z nejlepších počasí na pozorování polární záře. Taková Keňa naopak nabízí skvělé Safari a obdivování divoké žijící zvěře. Velký příliv turistů směřuje na Floridu a do australského Melbourne. V Karibiku a Střední Americe převládají tropické teploty.

Na africkém kontinentě se nabízí návštěva káhirských starověkých ruin v Egyptě a plavba po řece Nil. Kapské město v Jihoafrické republice vás pohostí svými slavnými víny a kochat se můžete i kolonami tučňáků žijících přímo na pláži. V únoru nesmíte zmeškat ani karneval v brazilském Rio de Janeiro a oslavy příchodu Nového roku v Číně.

 

Březen

Na jižní polokouli hladila rtuti klesá a přichází podzim. Region jihovýchodní Asie opouštějí turisti, ale i přesto stále zůstává ideální dovolenkovou destinací. V tomto období doporučujeme zaměřit pozornost na Indii. Koná se tam festival Holi, největší barevný hinduistický svátek jara.

tipy-na-dovolenou-brezen

Východní pobřeží USA má v březnu přívětivé počasí. Kuba, stejně jako ostatní karibské ostrovy, se nachází v období sucha. V Jižní Americe je správný čas, kdy se vydat do Kolumbie – zamiřte do města Cartagena, místa s krásnými plážemi, tradičním jídlem a centrem nočního života.

Země jako Keňa, Tanzanie, Uganda a východ Afriky jsou v tomto čase v období dešťů.

 

Duben

Duben přináší jaro na severní polokouli a podzim na jižní. V dubnu můžete zamířit od fascinujících mešit a hor v Turecku nebo třeba k sadům třešňových květů v Japonsku.

tipy-na-dovolenou-duben-kuba

V Africe mezi Zambií a Zimbabwe můžete obdivovat Viktorii vodopády. Na blízkém východě a v Namibii je teplé a suché počasí. USA je v této době vhodným místem na toulky a bádání – již je tam dostatečně teplo, ale stále v období mimo hlavní sezonu.

Karibik zažívá téměř dokonalé počasí, přičemž Kuba, Dominikánská republika, Jamajka a Portoriko patří mezi turisticky nejvytíženější lokality.

V dubnu se vyhnětě Jihovýchodní Asii, protože je tam nesnesitelné vedro. Země východní Afriky, jako je Tanzanie a Keňa mají období dešťů. Jižní Amerika je také dost vlhká, ale stále dostupná.

 

Květen

Východní pobřeží USA je v květnu vřele doporučované stejně tak jako západní pobřeží Austrálie. V USA je ideální počasí pro návštěvu národních parků ještě před příchodem letních davů. Ve většině míst USA a Kanady si užijete plno aktivit a úchvatných scenérií.

tipy-na-dovolenou-kveten-cina

V květnu je zároveň skvělý čas, kdy letět do Číny. Téměř všechny její regiony nabízejí příjemné počasí.

Nepál a Bhútán mají přívětivé podmínky pro pěší turistiku. Další skvělou destinací pro přírodní procházky je Peru a prakticky i ostatní země rozprostírající se v Himalájích, Alpách nebo Andách.

Indii a Srí Lance se v květnu raději vyhněte. Nastupuje tam totiž období monzunů. Podobně je na tom i východní Afrika, kde je však toto období spíše u konci.

 

Červen

Letní prázdniny se blíží a přichází ten správný čas vyrazit do světa. Země se připravují na turistickou sezonu, konají se festivaly a kulturní akce. V červnu máte jedinečnou příležitost vidět vodopády Iguazu. Jde o největší systém vodopádů na světě situovaný na brazilsko-argentinské hranici. USA i Kanada mají příjemnou teplotu, zato Karibik právě vstupuje do sezony hurikánů.

tipy-na-dovolenou-cerven-vodopady

A co tak vyrazit do Grónska? Díky nízké vlhkosti je tu tepleji, útulněji a můžete vidět i na míle daleko. Města, hory, fjordy se tam můžou zdát blíže, než ve skutečnosti jsou.

Pokud máte zájem o pozorování migrace divokých zvířat, skvělou destinací může být Tanzanie a Keňa. Na krásných plážích ostrovního Zanzibaru si zase můžete užívat sladké nicnedělání. Subsaharská Afrika a Blízký východ mají opakující se přílivy tepla.

V letních měsících je třeba se vyhnout Indii či Srí Lance, které jsou na vrcholu monzunové sezony.

 

Červenec

Července je obvykle turisticky nejrušnější měsíc. Počasí v mnoha částech světa je nejteplejší a nejslunečnější. Obzvlášť v Evropě, Severní Americe a Asii teploměr vystoupá do pěkných výšin.

tipy-na-dovolenou-cervenec-turecko

S minimálním množstvím srážek se vám jistě zalíbí návštěva Libanonu. Teplé sluneční paprsky si můžete užít na jednom ze 115 ostrovů Seychel. Arktida je v červenci stále teplá, a proto se v tomto měsíci můžete vydat na plavbu do nejsevernějších částí Země.

V jižní Africe zamiřte do Namibie,  do proslavených červených dun. Kromě nich tam narazíte i na rozlehlé písečné pobřeží a národní parky s divokou zvěří.

 

Srpen

Ve většině zemí severní polokoule se srpen nese ve znamení končícího léta, zatímco na jižní polokouli přichází konec zimy.

Přírodní scenérie Islandu se v tomto období odhalují v plné kráse. Krajina je zelená a dni jsou slunečné. Cesty jsou sjízdné a s 16-18 hodinami denního světla máte možnost zažít neopakovatelné dobrodružství mezi vodopády, ledovci a lagunami. Skotsko je v srpnu populární díky Fringe festivalu. Jde o největší oslavu umění a kultury.

tipy-na-dovolenou-srpen-vodopady

V srpnu je vhodný čas, kdy letět do Ekvádoru a strávit tam několik dní hluboko v Amazonii. Země extrémů vás uchvátí od zasněžených vrcholků andských sopek, až po tropický deštný prales.

Z afrického kontinentu vybíráme Malawi. Je to místo, které zanechá hlubokou stopu. Země je domovem příjemných lidí, mimořádné divočiny a přírodních rezervací.

Peru a Tibet jsou skvělé na turistiku, ale pravděpodobně nejlepší outdoorová destinace je v tomto čase Keňa, protože zažívá vrchol migrace pakoní.

 

Září

Měsíc září je známý druhou vlnou turistické sezony. Počasí je přívětivé, v Německu a Rakousku začíná koncem září populární Oktoberfest a příjemné počasí zve i na návštěvu gruzínského hlavního města Tbilisi. Nabízí nevídanou směs sovětské, perské architektury i moderní secese.

tipy-na-dovolenou-zari-gruzie

Před příchodem zimy si určitě vyčleňte čas na návštěvu Himalájí. Portugalsko a další evropské země u Středozemního moře mají stále pohostinné podmínky pro turisty. Madagaskar, Zimbabwe, Namibie a Mosambik mají příjemné teploty stejně jako severní Afrika, Blízký východ nebo střední Asie.

Září je nejlepší měsíc, kdy vycestovat do Iránu, protože nabízí příjemné počasí a místa bez davu turistů. Jihovýchodní Asie zažívá monsuny a Karibik se střední Amerikou vzdorují vrcholu sezony hurikánů.

 

Říjen

Argentina, Uruguay a Chile v tomto měsíci začínají vítat suché, slunečné a teplejší dny. Babí léto můžete zažít v exotické Dubaji (Spojené arabské emiráty) plné ohromující architektury.

tipy-na-dovolenou-rijen-egypt-pyramidy

Egypt a jeho okolní země jsou zpět na seznamu míst, které byste měli navštívit. Do popředí se dostávají země jako Etiopie, díky úchvatné krajině a vysočinám plných přírodních krás.

Turecko a Kypr mají zaručené slunečné počasí s cenově příznivým prostředím. Města jako Antalya a Alanya jsou v tomto období velmi žádané. Nabízejí perfektní směs relaxačních pláží a autentické turecké kultury.

 

Listopad

V listopadu se doporučuje návštěva Kuby. Jelikož jde o podzimní období, má snesitelnější teploty. Listopad je začátkem nejvyšší turistické sezony v městě Ágra (Indie), kde se nachází legendární Tádž Mahal, patřící k novým sedmi divům světa.

tipy-na-dovolenou-listopad-trhy

Další listopadovou top destinací je Maroko. Země překypuje kulturou a životem. Počasí je vhodné pro návštěvu mnoha paláců, mešit, zahrad, bazarů i táborů v saharské poušti.

Pozadu nezaostává ani USA, jehož nejoblíbenějším obdobím v měsíci je týden díkůvzdání. Colorado vítá lyžaře, kteří hledají adrenalin na svých oblíbených svazích. Na druhé straně Havaj je stál skvělým místem, kde můžete uniknout chladu a vydat se na pláž. Koná se tu i jedna nejlepší světová soutěž v surfování.

Nejsevernější země jsou v listopadu dost chladné, ale stále ještě nejsou na vrcholu zimy. Pokud plánujete vydat se do Skandinávie (Švédsko, Dánsko, Norsko), možná budete mít štěstí na polární záři.

 

Prosinec

Během tohoto svátečního měsíce doporučujeme jako cílovou destinaci USA – zejména vánoční New York. Silvestrovskou noc však můžete strávit i na pláži v Copacabana v Rio de Janeiro v Brazílii.

tipy-na-dovolenou-prosinec-budha

Mezi městy, které vítají Nový rok v ohromující přehlídkou ohňostrojů je i Dubaj (Spojené arabské emiráty) a Sydney (Austrálie).

Antarktida je v prosinci také skvělou volbou, pokud plánuejte do svého seznamu navštívených krajin zahrnout i sedmý kontinent. Backpackeři v tomto čase opět vyrážejí na svou klasickou trasu napříč jihovýchodní Asií. Země jako Srí Lanka a Thajsko budou plné cestovatelů z různých koutů světa. Snažte se ale vyhnout Malajsii a Indonésii kvůli monzunovému období.

 

Do kterých oblíbených destinací si chodíte prodloužit evropské léto vy? Nebo patříte spíše k lidem, kteří v červenci a srpnu odcházejí do jiných končin světa? Dejte nám vědět o vašich zkušenostech do komentářů.

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí usnadnit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme všechno zjednodušit. Nabízíme vám cestovní doplňky, kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací lahve a mnoho dalšího.