10 denní dovolená na Havaji podle Deny a Carol

Havaj-oahu-co-videt-tipy

Na Havaj jsme se vydaly během své cesty po Los Angeles. Letenky ze západu USA byly za hubičku, a tak jsme se rozhodly strávit necelých 10 dní na havajském ostrově Oahu.

Už při příletu jsme poznaly, že tohle rozhodně není klasická Amerika. Názvy ulic v původním jazyce, všude kolem tropické ovoce, hory a úžasné výhledy.

Najít levné ubytování na havajských ostrovech se může jevit poněkud obtížným úkolem, nicméně sdílet náklady ve 4 lidech už docela ujde. Pronajaly jsme si celý domeček s nádhernou zahradou s palmami. Každý večer k nám na terasu lozili malincí gekoni.

 

Hlavní město Oahu – Honolulu

Hlavní město Havaje nás příliš nezaujalo. Centrum je dost přelidněné, plné suvenýrových stánků se znásobenými cenami. Jediné čím město vyniká jsou pláže, hlavně slavná Waikiki Beach. Pokud rádi surfujete, pak je tahle pláž naprostým rájem na zemi. Podél Waikiki Beach stojí havajské dodávky Volkswagen, které obývají hippies a vydělávají si výukou surfování. Můžete se tak tomuto sportu naučit z první ruky. Parkování je zde zdarma!

Waikiki-beach-plaz-havaj

 

Šnorchlování

Ano! Oahu je ke šnorchlování stvořené. To byl také hlavní důvod, proč jsme se rozhodly na Havaj letět. Ideálním místem ke šnorchlování s rybkami je záliv Hanauma Bay. Vstup je zpoplatněný menší částkou, ale vykompenzuje to krásný korál ihned u pláže. Doporučujeme dorazit brzy ráno než se zaplní parkoviště. Pláží pro odvážnější jedince je Electric Beach, kde je vysoký výskyt žraloků. Každopádně jsme si zde užily naprosté samoty. 

Hanauma-bay-plaz-oahu-havaj

 

Výšlap na sopku

Dominantou ostrova Oahu je vyhaslá sopka Diamond Head ve výšce 232 metrů nad mořem. Platí se pouze parkovné. Výšlap je to rychlý, ale v tom horku dá i tak zabrat! Na parkovišti se prodávají kokosy, můžete se na cestu trošku posilnit. Cesta vede hezkými chodníčky, později s možností výstupu po strmých schodech. Z vrcholku sopky je krásný výhled na 1,2 km průměr kráteru, a také na celé Honolulu.

krater-sopky-diamon-head-oahu-havaj

 

Makapuu

Makapuu Beach Park je nádherný útes na východním konci ostrova. Můžete se zde projít po hřebenu hory a podívat na maják. Z Makapuu je jeden z nejkrásnějších výhledů na oceán. Parkovné je zde k dispozici zdarma. Pro tuhle „procházku“ doporučujeme chladnější počasí, anebo alespoň brzké ráno.

Makapuu-vyhled-oahu-havaj

 

Na skok do Jurského parku

Jako nejkrásnější místo Oahu považujeme definitivně Hoomaluhia Botanical Garden. V názvu zní botanická zahrada, ale v realitě jde o rozlehlý park s vybudovanými silnicemi s výhledem na zelené hory a palmy. Hoomaluhia můžete vidět ve filmu Jurský park, což rapidně zvýšilo návštěvnost parku. Přesto však vstup zůstává nezpoplatněný. Jelikož sem většina lidí míří autem, tak jsou v zahradě vybudovaná vyhlídková parkoviště odkud se můžete projít na hory, kolem jezera. Nechybí ani informační centrum. Zahrada je také ideálním místem pro stanování (nutnost žádat povolení!). A pozor! Na příjezdové cestě do parku, která je nejkrásnějším místem, je zákaz fotografování.

Hoomaluhia-oahu-havaj

 

Na návštěvu k buddhistům

Chrám Byodo-In je replikou 900 let starého buddhistického chrámu v Japonsku. Zde je vstup zpoplatněn, ovšem žádnou závratnou částkou. Můžete navštívit chrám i zahrady. Procházka kolem jezera opravdu stojí za to! Dokonce si můžete v jezírku nakrmit rybky, krmivo se prodává v suvenýrovém obchůdku.

Byodo-in-oahu-havaj

Na Havaj jsme vyrazily poprvé, ale tamní příroda se nám líbila natolik, že se jistě jednou vrátíme a procestujeme více havajských ostrovů. Oahu si navždy získalo místo v našem srdci.

 

Karolína Kilhofová a Denisa Zmeškalová

 

Fotka-blog-holky

Cestovatelky tělem i duší

Potkaly se na střední škole a jejich první společná cesta vedla do Anglie na studijní pobyt. Od té doby uplynulo již 6 let a společně za tu dobu projely 40 zemí světa a 15 amerických států. Vášeň objevily v natáčení videí, fotografování a létání s dronem, čemuž se aktivně na svých cestách věnují. Po návratu ze svých cest o zážitcích povídají na cestovatelských přednáškách. Na Instagramovém profilu Deny_Carol_ jim neváhejte napsat s jakýmkoliv dotazem ohledně cestování.