TOP 10 míst, které musíte navštívit na Tenerife

masca-tenerife

Co navštívit na Tenerife, nejpopulárnějším ostrovu Kanárských ostrovů? Ostrov Tenerife skýtá spoustu krásných míst, pláží, městeček a v neposlední řadě spoustu kaváren a barů s naší oblíbenou Sangriou. Připravili jsme pro vás 10 tipů na místa, které byste na Tenerife rozhodně vynechat neměli.

 

1. Černá pláž Playa la Arena a jeskyně Cueva la Vaca

Na černé pláže na Kanárských ostrovech narazíte téměř všude. Jsou krásné a rozhodně stojí za to si na nich užít taky nějakou tu opalovačku. Jednou z nich je například playa la Arena na západě ostrova. Dalším důvodem, proč byste neměli vynechat zrovna tuhle pláž je i ten, že kousek od ní se nachází jeskyně Cueva la Vaca. A ta na rozhodně za návštěvu stojí. Vždyť posuďte sami. Cesta k ní je však trochu krkolomní.

charco-la-vaca-jeskyne-tenerife

 

2. San Cristóbal de La Laguna

Krásné barevné městečko na odpolední procházku. Počítejte, že zde strávíte tak dvě tři hodinky. Městečko není nikterak velké, ale za návštěvu rozhodně stojí.

 

3. Pískovcové skály Paisaj Lunar

Toto místo by se dalo nazvat takovým mini Brand Canyonem. Trasa není nikterak dlouhá, pouze 7 km okruh s převýšením 600 m. Vydejte se na trasu z městečka Filaflor. Bude to sice o 4 km delší, než kdybyste se přiblížili autem, ale za píchlou pneumatiku vám to nestojí :D

Znáte heslo „Cesta je cíl“? Tak o tomto treku to platí dvojnásobně. Cesta je velmi rozmanitá a vy během těch 7 kilometrů projdete asi 3 různými typy krajin. Ale i přesto zde se ten cíl našel, a to v podobě vystouplých pískovcových skalisek.

piskovcove-skaly-paisaj-lunar-tenerife

 

4. Hora Pico del Teide

Nejvyšší hora Pico del Teide je vysoká téměř 4 000 m. n. m. Pěšky počítejte s celodenním výletem. Přeci jen je to docela výšlap. Ale nemusíte se bát. Pokud nechcete po svých až nahoru nemusíte. Můžete si udělat výšlap buď jen do určité výšky nebo se svést lanovkou za 22 eur.

pico-del-teide-nejvyssi-hora-tenerife

 

5. Městečko Orotava

Další z menších městeček, které byste při své návštěvě Tenerife neměli vynechat je Orotava. A co že je tam vlastně k vidění? Tak například Casa de Los Balcones, radnice, zahrady Jardines Victoria nebo kostel Nuestra Señora de La Concepcion.

mestecko-orotava-tenerife-kanarske-ostrovy

 

6. Přírodní bazénky Piscina Natural de Bajamar

Přírodní bazenky se vstupy přímo do oceánu. Parádní místo, kde strávit odpočinkový den nebo aspoň jeho polovinu. Jedna část je přizpůsobená i pro rodiny s dětmi. A pokud máte rádi dobrodrůžo, můžete se postavit poblíž menších skalisek a nechat se ostříkat vlnami. Ale nechoďte příliš blízko, aby vás nespláchly. Místo stejně hlídají plavčici, kteří by vás blíže ani nepustili.

Přírodní-bazénky-Piscina-Natural-de-Bajamar

 

7. Parque Rural de Anaga

Krásné výhledy po celé oblasti. Za výhled určitě stojí Mirador Pico del Inglés, kdy se po cestě určitě zastavte v místě Camino viejo al pico del inglès, kde si zaručeně vyfotíte uměleckou fotku na Instagram :D Dalšími krásnými výhledy se můžete pokochat na Mirador Cruz del Carmen nebo Mirador De Jardina.

Parque-Rural-de-anaga

 

8. Hlavní město Santa Cruz

Co by to bylo za výlet na ostov Tenerife bez toho, aniž byste navštívili jeho hlavní město. Jako každé jiné větší město, je Santa Cruz plné kaváren, nočního života a spousty míst, které by člověk neměl vynechat. Navštívit například můžete náměstí Plaza de España, hrad Castillo de San Cristobal, park Garcia Sanabria, tržiště Mercado de Nuestra Señora de África nebo třeba botanickou zahradu Palmetum.

santa-cruz-kanarske-ostrovy-tenerife

 

9. Výlet za velrybami

I na Tenerife si můžete udělat výlet na oceán a jet se mrknout na velryby. Popravdě, ty velryby berte trochu s rezervou. Jako každá společnost nabízejí výhled za velrybami, ale většinou vidíte akorát tak spoustu delfínů. My viděli i pilot whale, cože je takový kříženec mezi velrybou a delfínem. Taky jsme dokonce měli štěstí i na želvu :D

Vybírali jsme s několik společností a nakonec jsme skončili u Bonadea. Organizace probíhala hladce a cena byla v rámci průměru. My většinou koukáme na recenze a tady se to docela vyplatilo. Příště si ale musíme objednat lepší počasi :)

velryby-kanarske-ostrovy-tenerife

 

10. Černá pláž Maria Jimenez

Černých pláží není na Kanárských ostrovech nikdy dost :D A pláž Maria Jemenez je určitě jedna z těch, které stojí za navštívení.

cerna-plaz-Jimenez-tenerife

 

BONUS - Soutěska Masca

Soutěska Masca, skrytý klenot na západním pobřeží Tenerife, uchvacuje turisty svou dramatickou krásou a dechberoucími panoramaty. Tato impozantní rokle, sevřená mezi strmými skalními útvary a bujnou vegetací, se vine dolů z malebné vesničky Masca až k odlehlé pláži Playa de Masca omývané azurovými vodami Atlantiku.

Sestup soutěskou, dlouhý zhruba 4,5 km a s převýšením 450 metrů, je náročný, ale odměnou jsou úchvatné výhledy na skalní masivy Los Gigantes, tyčící se do výšky 500-800 metrů nad mořem. Cesta vede podél stinného koryta říčky Barranco de Masca, míjí kaskádové vodopády, starobylé terasy a bujné porosty palem a dračího stromu.

masca-tenerife

Pokud přemýšlíte nad aktivitami, které byste mohli na Tenerife dělat, zabrouzdejte na stránky české společnosti Joystree. Pohodlně si zde můžete půjčit kolo, motorku, koloběžku surf nebo si třeba udělat kurz Kitesurfingu. Vše za super ceny na joystree.com. A pokud plánujete vyrazit i na další Kanárské ostrovy, jejich služby využijete také na ostrovech La Palma, Fuerteventura nebo Gran Canaria, ale dokonce i na Mallorce.

V našem článku jsme vám vyjmenovali jen zlomek toho, co se na Tenerife dá navštívit. Tak s chutí do toho a vyrazte za dalším dobrodružstvím, na které určitě nezapomenete 😊

 

Našli jste v článku neaktuální informaci? Napište nám na info@zapakuj.cz a jako odměnu získáte slevový kód na další objednávku se slevou 10 %. 

 

Vzhůru za dobrodružstvím,

cestovatelé Míša a Miňo

 

Fotka-blog-my-dva

Něco málo o nás a proč to vlastně děláme

Jsme zanícení cestovatelé, kteří chtějí ulehčit cestování stejně smýšlejícím lidem. Víme, jak se cítíte při balení na každou dovolenou. A proto se vám snažíme vše usnadnit a nabízíme vám cestovní kosmetiku do letadla, kosmetické sady, průhledné taštičky, lahvičky, skládací láhve a mnoho dalšího. Top značky jako adidas, Nivea, Colgate, Dove, Dettol nebo Axe.