Samolepka / tapeta na zeď, mapa světa s památkami

2x více kufříků
999 Kč 799 Kč od 799 Kč –65 % –68 % až –68 %
samolepka na zed mapa sveta s pamatkami 2
999 Kč 799 Kč od 799 Kč –65 % –68 % až –68 % 349 Kč 249 Kč od 249 Kč 288 Kč bez DPH 206 Kč bez DPH od 206 Kč bez DPH
Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Varianta
Možnosti doručení

Vyzdobte si pokoj samolepknou na stěnu, jenž znázorňuje mapu světa a nejznámější památky světa. Tapeta mapy světa rozzáří nejednu domácnost plnou cestavetelů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samolepka na zeď, mapa světa s památkami

samolepka-na-zed--mapa-sveta-s-pamatkami-2

Tato samolepka na zeď patří mezi oblíbené mezi cestovateli. Černá barva samolepky dělá mapu ve výsledku mnohem elegantnější, než vypadá na první pohled. Díky tmavé barvě ji můžete použít na povrchy téměř jakékoliv barvy.

Materiál této samolepky je odnímatelný za pomoci fénu, nezanechává žádné poškození laku, je netoxický, takže je bezpečný pro dětské pokoje, snadno se čistí a po nanesení vypadá, jako by byl nalakovaný.

Atraktivní design

Tato samolepka je vytvořena ve tvaru mapy světa respektujíc všechny tvary států a kontinentů. Mapa světa vás zkrátka vtáhne do cestovatelského světa.

Aplikační povrchy

Naše samolepky na zeď lze aplikovat na téměř jakýkoli hladký povrch, mimo jiné na hladké tapety, barvy, sklo, okna, kov, plast, dřevo, dlaždice, zrcadla, sádrokarton, sádru, notebooky, automobily, čluny, dodávky a všechna ostatní vozidla. Je však velice důležité dodržovat pravidla níže.

samolepka-na-zed--mapa-sveta-s-pamatkami-3

Trvanlivost

Všechny samolepky na zeď jsou vyráběny z prémiového kvalitního vinylu s dlouho trvající zárukou. Jejich životnost je v interiéru i 10 let.

samolepka-na-zed--mapa-sveta-s-pamatkami-4

Jak použít nálepku na zeď

Naše samolepky na zeď se snadno instalují. Při nalepování dodržujte prosím následovné pokyny:

 • Vyberte hladký, čistý a suchý povrch. Sloupněte samolepky z listu jednu po druhé
 • Umístěte samolepky na rovný povrch, aniž byste je tlačili, aby bylo možné je stáhnout a v případě potřeby znovu umístit. Povrch musí být očistěný.
 • Díky profesionálně navržené barevné kombinaci je samolepka kompatibilní s jakoukoli barvou stěny. Dodejte svému pokoji osvěžující vzhled a vytvořte okouzlující atmosféru.

samolepka-na-zed--mapa-sveta-s-pamatkami-5

Odstranění samolepek na zeď

Naše samolepky na zeď lze kdykoli odstranit z jakéhokoli povrchu a nezanechávají po sobě žádné stopy, lepidlo ani zbytky, ale jakmile je odstraníte, nelze je znovu použít.

 

Varianty:

1. Velká mapa:

 • Velikost tapety před nalepením: 60 x 90 cm
 • Pokrytí plochy tapetou po nalepení: 120 x 60 cm 

2. Malá mapa:

 • Velikost tapety před nalepením: 25 x 70 cm
 • Pokrytí plochy tapetou po nalepení: 90 x 50 cm 

navod-na-nalepeni-samolepky-na-stenu-tapeta

samolepka-na-zed--mapa-sveta-s-pamatkami

samolepka-na-zed--mapa-sveta-s-pamatkami-6

NÁVOD K LEPENÍ SAMOLEPKY NA ZEĎ

Aplikace samolepících dekorací je velmi jednoduchá a rychlá, přesto prosím věnujte chvilku tomuto návodu. Předejte tak nečekaným chybám z nezkušenosti, jelikož jistá pravidla při aplikaci by měla být dodržena.

SAMOLEPKY NA ZEĎ můžete aplikovat na většinu povrchů v interiéru – zeď, dlažbu, sklo, lamina (kuchyňská dvířka). Aplikaci můžete provádět buď přímo z podkladu na zeď (v případě jednoduchých malých motivů) nebo použít tzv. přenosovou fólii, což je častější způsob.

 

Doporučené povrchy vhodné na polepení:

 • Sádrokarton, nová zeď s rovným povrchem
 • Okna, zrcadla, dveře
 • Dlaždice a obklady s rovným povrchem
 • Dřevěný či laminovaný nábytek, kuchyňské linky s rovným povrchem
 • Chladničky, mrazničky a jiné spotřebiče s rovným povrchem

 

Nevhodné povrchy na polepení:

 • Zeď, která sprašuje (po otření dlaní vám na dlani zůstávají stopy malby – prach)
 • Silně strukturované omítky
 • Vlhké nebo mastné povrchy
 • Povrch v bezprostřední blízkosti nebo vystavené účinkům zdrojů tepla

 

Příprava povrchu:

Ujistěte se, že povrch, na který budete samolepku lepit je čistý, suchý a bez nečistot. Pokud budete samolepku lepit tzv. na mokro, pokropte povrch vodou s trochou saponátu nebo pouze čistou vodou a poté utřete.

Příprava samolepky:

Nejdříve folii rozviňte a nechte ji nějaký čas ležet na rovném povrchu při pokojové teplotě, aby se případné nerovnosti vyrovnaly. Položte samolepku na rovnou plochu a pomocí stěrky (např. platební karta, měkký hadřík), pevně uhlaďte samolepku z obou stran. Je-li potřeba, samolepku si rozstříhejte na jednotlivé díly.

Umístění samolepky:

Až máte povrch i samolepku připravenou, rozmyslete si umístění a polohu samolepky. Přiložte samolepku na zeď a zajistěte ji papírovou lepicí páskou nebo si udělejte v rozích samolepky na zeď tužkou značky.

 

Standardní metoda aplikace:

Aplikujete-li vícedílnou samolepku či samolepku větší jak 60 x 60 cm, doporučujeme ji aplikovat ve dvou lidech.

 1. Jakmile máte připravený povrch, samolepku a víte přesné umístění samolepky, popř. máte udělané značky na zdi, položte samolepku na rovný povrch motivem dolů a pomalu odstraňujte podkladový papír.
 2. Začněte v rohu, papír stahujte pod úhlem 180° tak, aby motiv zůstával přilepený na přenosové fólii, a ne na vámi odstraňovaném papíru. V případě, že motiv při stahování papíru zůstává přilepený na papíru, a ne na přenosové fólii, stěrkou nebo prstem ji přes papír přitiskněte zpět a znovu opatrně stáhněte papír. Nebo můžete použít k přidržení motivu ostrý nůž. Pozor, ať se rukou nedotknete motivu.
 3. Po kompletním odstranění podkladového papíru lehce přitlačte přenosovou fólii na zeď tak jak jste si označili. Dejte pozor, ať se vám samolepka neslepí k sobě. Pečlivě uhlaďte motiv přes přenosovou fólii postupně odshora dolů a do stran.

Při aplikaci velkých samolepek doporučujeme toto dělat ve dvou lidech – jeden přidržuje nahoře samolepku na zdi v pozici a poté uhlazuje na zeď a druhý dole aby se nepřilepila nekontrolovatelně.

 1. Samolepku po celém povrchu motivu dobře uhlaďte např. kreditní kartou, či hadrem. Nechte motiv cca 10 – 20 minut přilnout k povrchu.
 2. Poté začněte pomalu odstraňovat přenosovou fólii, podobně jako podkladový papír, pod úhlem 180° tak, aby motiv zůstával přilepený na povrchu. V případě, že motiv nechce přilnout na povrch, přitiskněte jej prstem nebo uhlaďte přes přenosovou fólii nebo můžete použít k přidržení motivu ostrý nůž. Postupně opatrně odstraňte celou fólii.
 3. Nakonec zkontrolujte samolepku a uhlaďte ji na zeď opatrně hadrem nebo rukou, případné bublinky propíchněte špendlíkem a uhlaďte.

Lepení samolepky „na mokro“:

Tato metoda je vhodná, pokud lepíte samolepku na velice hladké povrchy, jako je např. sklo, keramika nebo lakované povrchy.

 1. Jakmile máte připravený povrch, samolepku a víte přesné umístění samolepky, popř. máte udělané značky na zdi, položte samolepku na rovný povrch motivem dolů a pomalu odstraňujte podkladový papír.
 2. Začněte v rohu, papír stahujte pod úhlem 180° tak, aby motiv zůstával přilepený na přenosové fólii, a ne na vámi odstraňovaném papíru. V případě, že motiv při stahování papíru zůstává přilepený na papíru, a ne na přenosové fólii, stěrkou nebo prstem ji přes papír přitiskněte zpět a znovu opatrně stáhněte papír. Nebo můžete použít k přidržení motivu ostrý nůž. Pozor, ať se rukou nedotknete motivu.
 3. Postříkejte povrch jemným rozprašovačem čistou vodou s trochou saponátu nebo pouze čistou vodou a také lehce motiv.
 4. Opatrně přiložte motiv s přenosovou fólii na povrch a lehce ji uhlaďte. Voda se saponátem by vám měla zajistit, že bude možné s motivem trochu pohybovat tak, abyste mohli doladit přesnou pozici samolepky.
 5. Zajistěte přenosovou fólii k povrchu, aby se nehýbala a táhlými tahy uhlazujte motiv k povrchu a zároveň vytlačujte vodu ven zespod motivu. Můžete použít jako stěrku kreditní kartu, či hadr. Tento krok vám pomůže rovněž zbavit se bublin.
 6. Po vytlačení veškeré vody nechejte samolepku, v závislosti na povrchu, 5 – 60 minut „zaschnout“ a poté můžete odstraňovat přenosovou fólii stejným způsobem jako v bodu 2. Pokud vám motiv nezůstává přilepený na povrchu, ale na přenosové fólii, přitiskněte ji zpět, uhlaďte a počkejte ještě nějakou dobu, než to zkusíte znovu.
 7. Po úspěšném odstranění přenosové fólie, motiv utřete suchým ubrouskem a uhlaďte hadrem, či rukou. Případné bublinky propíchněte špendlíkem a uhlaďte.

 

Tipy:

 • Pokud máte čerstvou malbu, s aplikací samolepky raději vyčkejte, až malba zcela vyschne.
 • Při odlepování samolepky s přenosovou fólií z podkladového papíru si můžete pomoci i přelomením podkladového papíru na okraji samolepky. Samolepka se uvolní.
 • Samolepka lze ze všech povrchů odstranit, ovšem z hladkých povrchů lze podstatně hůře než z klasické omítky. Můžete si pomoci tak, že ji nejdříve nahřejete fénem.
 • Pokud se vám samolepka po několika dnech někde odlepuje ze zdi, můžete ji nahřát fénem a samolepku znovu přitlačit na zeď. Po takovéto opravě samolepka drží lépe jak nová... :-)

Doplňkové parametry

Kategorie: Nástěnné mapy, samolepky na zeď
Záruka: 2 roky